Jízdenka na léto české dráhy

Plánujete letošní dovolenou strávit v Česku a nechcete zůstávat jen na jednom místě? Chcete podniknout mnoho různých výletů, neomezovat se plánováním nebo nutností spěchat? Existuje řešení. Jízdenka na léto od Českých drah vám dá možnost cestovat absolutně bez omezení všemi vlaky ČD na týden nebo 14 dní. Pokud sice uvažujete nad dovolenou v České republice, ale přednost dáte klasickému pobytu na jednom místě, zaujmout by vás mohla například tato akční nabídka pobytu v Beskydech.

 

 

Co je Jízdenka na léto? 

Na jednu jízdenku můžete neomezeně cestovat po celou dobu platnosti jízdenky (7 nebo 14 dní). Najet můžete ničím neomezený počet kilometrů. Kdykoliv můžete nastoupit, vystoupit či změnit vlak. Je tedy jen na vás, jak jízdenku využijete. Zda někde strávíte víc dní nebo se každý den budete nacházet v jiném koutu Česka.

 

Podmínky skýtají jen minimum omezení:

  • Jízdenka funguje pro 2. třídu všech vlaků Českých drah
  • K jízdence máte možnost přikoupit doplatek do 1. třídy
  • Akce platí pro červenec a srpen
  • Na jízdenku je možné jezdit jen do 31.8., takže je ideální ji kupovat nejpozději 7, respektive 14 dní před koncem srpna
  • Jízdenka je nepřenosná, platí tak vždy pouze pro 1 osobu
  • Pro držitele In Karet a průkazů ITIC je připravena výhodná cena. Při využívání slevy na  ITIC je nutné mít kartu celou dobu s sebou a předkládat ji spolu s jízdenkou

 

Kde Jízdenku na léto koupit?

Jízdenku na léto zakoupíte na e-shopu Českých drah či u klasické přepážky na nádražích (případně u průvodčího ve vlaku, pokud cestujete ze stanice, v níž nebyla otevřená pokladna). Při nákupu si můžete zvolit datum, od něhož má jízdenka začít platit.

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

Cena Jízdenky na léto

Ceny jízdenek začínají již na 690 Kč. Konečná cena se odvíjí od délky platnosti jízdenky a od toho, zda patříte mezi držitele některých slevových karet.

 

1/ Stačí vám jízdenka na 7 dní a patříte mezi držitele In Karty či karty ITIC? Jízdenku na léto zakoupíte za již zmíněných 690 Kč.

2/ Stačí vám jízdenka na 7 dní, ale nevlastníte žádnou z výše zmíněných karet? Jízdenka na léto vás vyjde na 790 Kč.

3/ Po Česku chcete cestovat 14 dní a patříte mezi držitele In Karty či karty ITIC? Jízdenku na léto pořídíte za 990 Kč.

4/ Po Česku chcete cestovat 14 dní, ale nevlastníte žádnou z výše zmíněných karet? Pro vás to bude za 1 190 Kč.

 

Pokud si dané částky rozpočítáte na dny, jeden den cestování vlakem vás vyjde na 99 Kč v případě 7denní Jízdenky na léto zakoupené s In Kartou či ITIC, respektive na 71 Kč v případě 14denní jízdenky. Po ČR tak můžete cestovat za opravdu nízkou cenu.

 

Cestujete ve skupině? Se skupinovou víkendovou jízdenkou můžete vyrazit na rodinný výlet! Na jízdenku mohou současně cestovat až 2 dospělí a s nimi až 3 děti do 15 let. Jízdenka je platná po celý den (v sobotu, neděli nebo státní svátek) do půlnoci. Vybírat můžete z variant pro celou republiku, ale také jen pro určitý kraj. Ceny začínají už na 229 Kč.

Jízdenka na léto: Během 7 či 14 dní procestujte Česko vlakem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!