Protože se teď často objevují levné letenky a ubytování v Thajsku rozhodla jsem se, že budu sdílet pár rad. V tomto příspěvku bych se zaměřila na jídlo. Kde jíst či nejíst? Na co si dát pozor? Co dělat když vám nebude dobře?

Je třeba říct, že pokud se vydáte na cestu do Thajska určitě si musíte vzít léky a mastičky, protože člověk nikdy neví. Je známo, že asi 80% lidí v těchto zemích trpí střevními problémy. I nás to postihlo a musím říct, že nic příjemného to nebylo. Naštěstí to trvalo jen dva dny ale i tak, pocit, že jste úplně v cizí zemi a nevíte z čeho to máte je dost blbé :/ .

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Musím říct, že thajské jídlo je jedno z nejlepších co jsem jedla, všechno mají výborně dochucené a okořeněné. Ale taky se to nedá jíst pořád. Do každé místní restaurace vás budou lákat. Když odmítnete nevadí:) thajci jsou celkově hodně pohostinní a nezlobí se ba naopak ještě vám poradí kde se dobře najíte, kde najdete nejlepší indickou kuchyni atd. v Thajsku najdete snad všechny druhy kuchyně. Od indické přes italskou, čínskou až po thajskou. My jsme vyzkoušeli od každého něco. Samozřejmě co nás nejvíc lákalo bylo jídlo na ulicích. Dělají zde zmrzliny, palačinky, všemožné maso na paličkách, krevety, mořské plody..prostě snad vše na co si vzpomenete. Nejlíp uděláte, když vyrazíte do Phuketu na Night markety což jsou trhy kde najdete všechno jídlo co se kde v Thajsku prodává. Překvapilo mě jak levné to bylo. Za opravdu malé peníze se tady hodně dobře najíte. Taky je ale třeba si na tyto pouliční stánky dát pozor a jít podle intuice. Pokud se vám některé jídlo nebude pozdávat tak si ho určitě nekupujte. Protože tyto stánky jsou na slunci celý den tak to s kvalitou nebude vždy asi úplně to pravé ořechové. To samé platí u restaurací. Ne vždy je dobré chodit do restaurací, které mají nízké ceny. Ikdyž se o Thajsku říká, že za pár korun se všude hodně najíte není to až tak úplně pravda. Pokud budete v nějaké proslulejší destinaci jako je Patong Beach, Phuket atd.. ceny jsou v podstatě nastejno jako v Česku. Samozřejmě čím víc pojedete od centra tak se ceny snižují. Ale je otázka jak tam mají čerstvé potraviny, jak dlouho je tam mají atd. Raději bych neriskovala jíst jenom v těchto odlehlích částech. Nestojí to za několik dní nevolnosti a problémy. Ovšem to se vám může stát samozřejmě i v dražších restauracích. Je to i na člověku kolik toho snese, jak silný má žaludek. Neříkám, že to postihne každého ale většinu lidí asi ano.

 

Výborné typické thajské jídlo, které jsme ochutnali je místní specialita Pad Thai. Všude se dělá na jiné způsoby takže klidně ho vyzkoušejte i ve více podnicích. Je zde i možnost McDonaldu, KFC, Burger king a jiné komerční fast foody.

 

Jak je to cenově?

Samozřejmě jako všude jinde se dá najíst za ”hubičku” ale i za nehorázné peníze. Doporučuji jít zlatou střední cestou. Jak už jsem psala čím víc od centra tím lepší ceny ovšem na úkor kvality.

Thajské jídlo je většinou s přílohou rýží a nudlemi a často dávají k jídlu oříšky, které si pak můžete zamíchat do jídla. Pokud zrovna nemusíte ostré jídla tak to říkejte při každé objednávce. Většinou se nás ptali jak ostré to chceme a když jsme řekli, že trochu tak pro ně trochu ostré je opravdu hodně ostré. takže na tohle pozor. Někdy se to jídlo opravdu nedalo ani sníst.

Výhodou je, že na každém kroku mají čerstvé ovoce. Jak balené tak dělají smoothie a různé osvěžující koktejly. Vodu samozřejmě jedině balenou, která se dá ve Family Martu koupit za pár korun. Family Marty jsou obchůdky na každém rohu, kde si můžete koupit na svačinu tousty, brambůrky, zmrzliny a všechno možné.

Pokud vás zastihnou střevní potíže jako nás mám pro vás pár typů. Když to nebude zvládat natolik, že do sebe nemůžete dostat ani jídlo ani pití zajděte si do lékárny kde prodávají místní iontový nápoj v sáčcích. Jmenuje se to OREDA R.O. stačí když si najdete obrázek a ukážete jim to. Stojí to pár korun. Nechutná to moc dobře protože to obsahuje dost soli aby na sebe vázala vodu ale mělo by to pomoct:)

Přikládám pár místních jídel co jsme vyzkoušeli. Takže jestli jedete do Thajska tak přeji dobrou chuť a vše bez potíží!!:)

 

 

 

Jídlo v Thajsku
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!