Jednosměrné letenky do Thajska za 1550Kč!

Jednosměrné letenky do Thajska za 1550Kč!

Cena jednosměrných letenek, o kterých jsem vás již včera informoval, ještě více klesla a to na neuvěřitelných 1550Kč. Tyto letenky nejsou příliš vhodné k samostatné cestě do Thajska, od toho jsou na Levnocestování jiné akční letenky. Velmi se ale mohou hodit čtenářům, kteří chtějí procestovat JV Asii, jedou sem na dobu delší jak 6 měsíců, nebo chtějí obletět svět. Můžete např. letět do Bangkoku, z něj přeletět do Manily, z té zamířit do Dubaje a pak zpět do ČR.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Před cestou se určitě pojistěte, všechna ošetření jinak zaplatíte z vlastní kapsy a to velmi draze. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

Do Varšavy se nejlevněji (pokud pomineme nejrůznější akce) dostanete se společností Polskibus. Průvodce Varšavou naleznete zde.

Letenky zakupujte jen pokud víte, co děláte a umíte si vyhledat cestu zpět. Nekupujte je jen proto, že je to levné :). Pro někoho je to skvělá příležitost jak se dostat do JV Asie, ale není to určitě nejlepší volbou pro všechny. Do Thajska víza netřeba, při době do 30 dní máte vstup zdarma a stačí cestovní pas s minimálně 6-měsíční platností.

Co se financí týká, krom cen letenek počítejte zhruba s tisícovkou na den pro pár (ubytování, strava, občas přesuny). Dá se to samozřejmě jak levněji, tak není problém utratit i mnohem více peněz, ale tohle je takový orientační rozpočet pro lidi, co nehledají luxus a zároveň chtějí určitou „evropskou“ úroveň ubytování.

Berte to opravdu jen čistě pro rychlou orientaci a náklady si spočtěte, v rámci jednotlivých zemí i oblastí jsou velké rozdíly (obecně vzato, čím turističtější místo, tím vyšší ceny).

Ubytování můžete brát přes Booking, nebo na místě. Vždy ale doporučuji projít alespon recenze, nemá smysl ušetřit dolar a mít na pokoji svojí vlastní soukromou sbírku švábů :).

Letenky Varšava – Bangkok za 249 zlotých zakupte zde >>

V ceně máte sice odbavené zavazadlo, ale jel bych jen s příručním. Cestujeme také tak, snadnuje to cestování a zlevňuje přelety. Návod, jak se sbalit do příručného zavazadla i na 7-měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

Pokud chcete tyto letenky využít čistě k letu do Thajska, letenky zpět můžete vyhledat např. přes Momondo.com

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na 30 dní.

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích nebo jídlo ze supermarketů, tak bych očkování neřešil. Riziko nebude vyšší, jak v ČR.

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bahty, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 Bahtů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za eura. K výměně českých korun na dolary či eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bahty projdětě více směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměňte peníze už na pevnině (kurz je tam často horší).

Bankomaty si krom poplatku Vaší bance účtují 200 bahtů za výběr. Takže buď jeďte se směněnou hotovostí, nebo následně uskutečněte co nejméně výběrů ( výběry z ATM jsou limitovány max. částkou 20 tisíc bahtů, někde prý 30 tisíc, ale s tím jsme se nesetkali). Počítejte s tím, že občas bankomat někomu kartu spolkne. Nám se to stalo na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování jsme ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte, když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

Používáme na cestování Equabank, je to zdarma a za výběr všude po světě platíme 9Kč. Pokud při založené uvedete referenční číslo 774969766, obdržíte navíc 100Kč (a já také, ale kvůli tomu to nedělám).

Ceny v Thajsku jsou skvělé- dobré ubytování seženete v průměru kolem 300 Kč, najíte se bohatě za 50 Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní síť supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny Vám je ohřejí) od 20Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30 Kč, záleží na značce. Motorku si zapůjčíte za 50- 150 Kč za den.

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti nebo starší rodiče. Pozor je nutné dávat hlavně na dopravu, která je chaotická a také být obezřetní při výběru jídla. Obzvláště, než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit. ? Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

Počasí v Thajsku

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomeňte sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.