Přespání v Londýně je drahou záležitostí, která výlet do tohoto krásného města značně prodražuje. Alternativou je využít ranního odletu a vrátit se zpět večer. Předem upozorňuji na to, že budete mít na prohlídku Londýna velmi málo času, protože něco zabere čas na letišti, doprava z/na letiště do centra atd. A Londýn si jistě zaslouží několik dní. Na druhou stranu je to velmi ekonomická varianta a i návštěva Londýna na několik hodin je lepší, než ho nenavštívit vůbec :). Detailního průvodce Londýnem, jsem pro vás připravil zde, cestopisy našich čtenářů pak naleznete zde. Zájezdy do Londýna přes cestovní kanceláře, naleznete zde

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Pojištění po Evropě není nezbytně nutné, ale online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Před nákupem nezapomeňte spočítat všechny náklady, především za cestu z/na letiště a dopravu na místě. Lístky na spoj letiště Stansted – centrum – letiště Stansted si zakupte ihned po nákupu letenek na EasyBus. Ted stojí necelé 2 libry v jednom směru, ale postupně to stoupá. Co se času týká, oficiálně by cesta měla trvat zhruba hodinu a půl, nicméně raději počítejte s 2 hodinami. A při cestě zpět si nechte dostatečnou rezervu.

 

Jak už jsem psal, na prohlídku samotného Londýna budete mít jen pár hodin a dobře si tak naplánujte, co chcete prioritně vidět. Je mi jasné, že to zklidí kritiku lidí, co budou tvrdit, že se to kvůli pár hodinám nevyplatí, ale sám při přestupech často využívám k prohlídce měst i pár hodin a i tak je to zajímavé. Je to zkrátka alternativa pro ty, co nemají peníze/čas na delší výlet, v Londýně už byli a chtějí si zaletět nakoupit vánoční dárky, nebo si jen chtějí zaletět poobědvat fish and chips  :).

 

 

Letenky Praha – Londýn – Praha za 518 Kč zarezervujte přímo na Ryanair.com. Já pro názornost zvolil termín 21. listopad

 

 

Letenky z Prahy do Londýna
Letenky z Prahy do Londýna

 

Jednodenní Londýn z Prahy za 518Kč (letenky tam i zpět, vč. všech poplatků)
Štítky:                

12 komentářů u „Jednodenní Londýn z Prahy za 518Kč (letenky tam i zpět, vč. všech poplatků)

 • 22.9.2017 (8:40)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, kolik čistého času cca zbývá ,po přejezdu z letiště a na letiště, na památky. Dlouho jsem neletěla nevím, kolik zabere odbavení, čekání na kufry, s jakým předstihem být na letišti atd.

  Reagovat
  • 22.9.2017 (9:25)
   Trvalý odkaz

   Zdravím, to bude individuální dle toho co chcete vidět a dopravy. Ale kdybych to měl nějak hrubě shrnout, tak v 8:15 přistanete, v 8:45 budete řekněme v autobusu. Cesta by měla trvat hodinu a půl, ale počítejme 2 hodiny, tedy v 10:45 budete v centru. Odlet je v 17:10, když budeme počítat dvě hodky na cestu a hodinu na odbavení, tak máte zhruba 3 hodinky. Letíte jen s příručákem, takže to tolik času nezabere. Je to málo, ale pár nejzajímavějších míst se jistě stihnout dá.

   Reagovat
   • 23.9.2017 (7:07)
    Trvalý odkaz

    No a kdyz bude mit letadlo zpozdeni nebo bude zacpa po ceste tak vlastne neuvidis nic?

    Reagovat
    • 23.9.2017 (10:07)
     Trvalý odkaz

     To už je na zvážení každého. Toho času je málo, o tom není sporu. Na druhou stranu když tam poletíte na pár dní, tak se rozpočet díky ubytování navýší mnohonásobně.

     Ono i za dvě hodinky se dá hodně stihnout, když si člověk stanoví priority a dobře si to naplánuje.

     Reagovat
 • 24.9.2017 (8:01)
  Trvalý odkaz

  Na které zastávce je ideální vystoupit? Nabízí se v jízdním řádu z letiště: Southwark-NationalExpress, Waterloo-National Express, Victoria-National Express. Google mi ta místa na mapách asi správně neoznačil, poslal mě až někam severně nad Liverpool 😀 Díky moc.

  Reagovat
  • 24.9.2017 (8:49)
   Trvalý odkaz

   Zdravím, bude záležet na itineráři. Osobně bych doporučoval vystoupit na Victoria Coach Station.

   Reagovat
   • 24.9.2017 (18:07)
    Trvalý odkaz

    My bysme chteli videt tower bridge,stridani strazi u buckinghams.palace v 11.30 a times square…nejaky tip na obchod,kde se da koupit treba nejake obleceni? Toho casu je malo a taky nevime kam dojet,aby to bylo casove nejvyhodnejsi.

    Reagovat
    • 26.9.2017 (6:35)
     Trvalý odkaz

     DObrý den, bohužel s nákupy vám neporadím, pro mě je to za trest a do báglu se nám toho stejně moc nevejde :).

     Reagovat
     • 26.9.2017 (9:45)
      Trvalý odkaz

      Takže když chceme k Buckingams.palaci tak je nejlepší vystoupit na Victoria. Už se v Londýně trochu orientuji,skoukla jsem toho za poslední dny dost, Ale ceny easybus jsou teda dost drahé,vyjdou nás 4 na 70 liber..auau…akorat mam prosbu, nemám nikoho, na koho se můžu obrátit,chci vidět Tower bridge a ten je dost daleko pěšky,oystercard ma cenu kupovat kvuli jedne ceste nebo na kolik vyjde 1 nebo 2 cesty metrem od Big Benu nebo London Eye? A jeste da se dostat zpet na Stantford letiste nebo jak se presne jmenuje i od Toweru? Jelikož je malo casu tak by pro nas bylo lepsi jet na letiste rovnou nez se vracet na Victoria. Je jeste jina varianta cesty z/na letiste? 70 liber je hodneee…dekuji moc za radu.

     • 27.9.2017 (5:03)
      Trvalý odkaz

      Ano, to bude nejlepší. Ceny začínají na 2 librách a postupně stoupají. Bohužel na tvorbu individuálních itinerářů ted nemám dostatek času, jsem na cestách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!