Do Brightonu jsme se vydali během jednoho z našich pobytů v Londýně na jednodenní výlet. Velmi snadno se dá do Brightonu dostat vlakem přímo z Victoria Station. V našem případě to bylo trochu komplikovanější. Myslela jsem si, že jsme totiž také zvolili možnost vlaku, ale jak se ukázalo při zběsilém pobíhání po nádraží na poslední chvíli, tak jsem omylem koupila jízdenky na autobus. Autobusová stanice je o několik metrů dále, ale po ranním sprintu jsme nakonec autobus stihli. Cestovali jsme s National express,a přestože cesta autobusem trvá o něco déle, tak byla velmi příjemná, jelikož busy mají hodně prostorné a pohodlné. Cesta jedním směrem tak trvala něco přes 2 hodiny a zpáteční jízdenky nás stály každého jen 10 liber.

 

 

 

 

Výhodou autobusu je také to, že staví hned u pobřeží (na rozdíl od vlakového nádraží, které je uprostřed města). Na pobřeží, respektive na známou Brighton Pier, vedly naše první kroky. Navštívili jsme Brighton v listopadu, tudíž zde nebylo moc lidí a celkově bylo molo poměrně opuštěné mimo sezónu. Je zde mnoho různých obchůdků s občerstvením, laviček a také velké herny s automaty a na konci mola i lunapark, který ovšem mimo sezónu nevypadal ani moc funkční. Přesto nám ale vyšlo hezké počasí a užili jsme si molo alespoň bez davů a v klidu.

 

 

 

 

Dále jsme pokračovali po pláží západně k výhledu na místo, kde dříve stálo druhé molo West Pier, ale před několika lety shořelo a je vidět pouze jeho kostra na moři. Celkově rozhodně doporučuji se projít po pláži, je zde opět několik roztomilých obchůdků a restaurací. Měli jsme v plánu dojít až k barevným převlékacím budkám, ale asi v půlce cesty jsme usoudili, že je to pěkně daleko. Naštěstí nás ale zachránila městská kola, která si lze skrz aplikaci půjčit na hodinu za 1 libru a tím se naše cesta podstatně zefektivnila a vrátili jsme se na nich i zpět do centra k Brighton Pier.

 

 

 

 

V pozdním odpoledne jsme se vydali více do středu města, respektive ke Královskému Pavilonu a Brightonskému Muzeu, které se nachází hned vedle sebe u příjemného parku. Osobně mě velmi zaujala architektura pavilonu, která je cokoliv, jen ne typicky britská. Následně jsme se vydali do uliček The Lanes, které jsou mezi městským centrem a pobřežím. Jedná se o několik zakroucených úzkých uliček starého centra, které mají skvělou atmosféru a je zde spousta malých kaváren, například Cloud 9, ve které jsme se nakonec rozhodli zůstat skoro až do našeho odjezdu.

 

 

 

 

Brighton nás absolutně nadchnul a myslím si, že je to jak ideální místo na rychlý výlet k oživení pobytu v jiném městě, tak i ke strávení delší doby. Zejména v létě si dovedu Brighton představit jako ideální lokalitu na dovolenou, jelikož se zde dá i koupat, ale zároveň zde pravděpodobně nehrozí únavná vedra a je to úplně jiná atmosféra než například ve Středomoří.

 

 

Jeden den v Brightonu
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!