Airbnb.cz je určitá alternativa k hotelům či penzionům. Na jedné straně máte majitele bytu, který potřebuje peníze, na straně druhé máte (levno)cestovatele, který se chce levně ubytovat. Přes tuto stránku se tedy domluví, kdy a jak se předají klíče a vše je vyřízeno. Pronajmout jde 1 místnost v bytě, celý byt, ale dokonce i rodinný dům, srub, lod, nebo domek na pláži. 

Nevýhodou je, že nedostanete plný servis jako v hotelu a bydlíte u někoho doma, což nemusí být pro každého dobrý pocit. Rovněž je třeba si ověřit hostitele, jeho reference a počítat s tím, že jde o člověka jako vy – s pracovní dobou, povinnostmi, co nezareaguje ihned, může být nespolehlivý, bordelář atd. Budte obezřetní a nedejte jen na nízkou cenu.  Počítejte rovněž s tím, že hostitel si ověřuje vás a tak je rozumné zadat co nejvíce údajů.

 

Ukázka pronájmů na Kypru
Ukázka pronájmů na Kypru

 

Výhody ale převažují a přiznám se, že pro mě je oblíbenou alternativou k hotelům. V tomto článku vám popíši hlavní výhody a i postup, jak můžete ušetřit 617 Kč na svém pobytu.

1/ poznáte jak lidi v dané lokalitě skutečně žijí

S tím, že jak poznáte lidi osobněji, vidíte jak žijí, necháte si poradit co a jak, tím lépe poznáte kulturu oné země.

2/ ušetříte

Neplatí to vždy a proto je dobré nabídky srovnat, ale zvlášt se slevovým kodem mnohdy výrazně ušetřítě

3/ máte k dispozici kuchyni, pračku atd.

To opět vede k úsporám. Jíst „venku“ bývá obvykle drahé a na sušenkách nejde fungovat věčně. Oproti tomu se dá při nákupu ve velkých supermarketech uvařit skoro za tu samou cenu, jako doma – pouze to chce vybírat ingredience, co je v danné zemi levné a co drahé. A krom toho, teplé jídlo po náročném cestovatelském dni, je vyloženě slastí pro celé tělo :). Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v domku na pláži s vlastní kuchyní a seženete levné letenky, vyjde vás dovolená na pár korun.

4/ 600 tisíc možností ubytování ve více než 34 tisících měst a 190 zemích

Krom toho nabízí možnosti, které jinde nenajdete. Ve Skotsku jsme tak mohli spát v opravdovém srubu uprostřed divočiny, v Bruggy byla k mání zase lod na řece s volným zapůjčením kol. Pro každého to není, ale pro mnohé jsou podobné zážitky velice příjemným zpestřením.

A nyní k tomu, jak získat slevu 614Kč. Stačí se zaregistrovat přes tento odkaz zde >>.  Jedinou podmínkou je, že minimální výše objednávky bude 1850Kč, což při více dnech není problém. V centru Paříže si tak seženete pokoj za tisícovku na noc, strávíte tam dva dny a zaplatíte 1386Kč za dva na víkend. V případě pobytu na jednu noc se pak vyplatí vzít si dražší ubytování a mít ho díky slevě za stejnou cenu, jako ubytování levné.

Naprosto ideální je to např. pro skupinu, která si na léto pronajme dům na pláži :).  Nejlehčí je rezervace pomocí Google, nebo Facebooku. Pokud je vám následně cokoliv nejasného, klidně se v diskuzi zeptejte, rád vám pomohu (případně máte na stránkách nápovědu v češtině)

Jak získat slevu 617Kč na Airbnb a co to vlastně Airbnb je
Štítky:    

11 komentářů u „Jak získat slevu 617Kč na Airbnb a co to vlastně Airbnb je

 • 17.7.2015 (7:17)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, bohužel mi to nefunguje. Tváří se to, že jsem přihlášen a zároveň mě to vyzývá k přihlášení, abych mohl kredit čerpat. Děkuji

  Reagovat
  • 17.7.2015 (9:43)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, tak to netuším. Ještě si nikdo nestěžoval a i mě to funguje jak má (přihlašuji se přes Google plus)

   Reagovat
 • 7.4.2017 (6:46)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  přilhásila jsem se přes uvedený odkaz, a protože mi to před potvrzením rezervace ukazuje stále cenu bez započtené slevy, ráda bych se proto zeptala, jestli je sleva započtena rovnou nebo zpětně. Děkuji Martina

  Reagovat
  • 7.4.2017 (7:36)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   bude započtena rovnou. Najděte si ubytování dražší jak cca 2000Kč (ono to kolísá v závislosti na kurzu) a vpravo, jak vidíte ceny, to bude započteno. Já bych vám to ukázal na náhledu, ale do diskuze mi obrázky nejdou vkládat.

   Reagovat
 • 13.4.2017 (18:10)
  Trvalý odkaz

  teď to zkouším, u ubytování nad 2000 kč je slevový kredit odečten už v náhledu před objednáním (sloupec vpravo)
  Kč1,942 x 1 noc Kč1 942
  Poplatek za úklid Kč129
  Servisní poplatek Kč337
  Cestovní kredit -Kč729 ******************to je ono
  Celkem Kč1 679

  Reagovat
 • 21.4.2017 (21:52)
  Trvalý odkaz

  Prihlasena jsem a haze mi to ze pro vyuziti slevy musi byt ucastnik prihlasen,co s tim?M

  Reagovat
  • 22.4.2017 (14:21)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, sleva je určena jen novým uživatelům na první ubytování.

   Reagovat
 • 19.8.2017 (20:38)
  Trvalý odkaz

  Lze na airbnb platit z PayPal, kdyz mam pripojeny ucet v CR? Dik za odpoved.

  Pepa

  Reagovat
 • 1.8.2019 (17:42)
  Trvalý odkaz

  Zdravím, máte zkušenost s rezervacemi ubytování přes http://www.agoda.com?, vzhledově mi to připomíná na půl booking, na půl airbnb.cz, ale zatím nemám tu zkušenost. Celkem jsem měla nedůvěru z počátku i v booking, ale vše je otázka zvyku 🙂

  Reagovat
  • 8.8.2019 (7:39)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, patří to pod stejnou skupinu jako Booking, není čeho se bát. Víc rozšířená je v Asii, kde většinou mívá lepší ceny. Zde je o Agoda.com článek a recenze.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!