Nejenom pomocí levných letenek lze výhodně levnocestovat, mnohdy se více vyplatí využít levných letenek. Soupis dopravců, upozornění na jejich slevové akční nabídky, nebo tipy, jak jejich jízdenek nejlépe využít, jsem shrnul v tomto článku. I když je společností po Evropě více, soustředil jsem se primárně na ty, které sám využívám a mohu je doporučit. Ne všichni totiž ví, že např. celou Itálii lze projet za pár korun (viz můj cestopis zde), nebo že k moři na víkend se můžete dostat i za 800Kč.

 

 

1/ RegioJet (Student Agency)

RegioJet (dříve Student Agency) patří k nejčastěji využívaným dopravcům jak na vnitrostátních, tak na mezinárodních trasách. Dají se dobře využít k dopravě k levným letištím v Mnichově, Berlíně, Vídni a dalších. Nejvíce se vyplatí využívat akce „Žlutý BOOM„, během kterého si můžete zakoupit např. jízdenky po Evropě za 9,9€. O těchto akcích vás vždy budu informovat.

 

Kde zakoupit jízdenky: regiojet.cz

 

 

2/ Eurolines

Druhou nejastější společností, kterou využívám, jsou Eurolines. Jezdí na velmi mnoho trasách, nabízí luxusní autobusy a PROMO jízdenky při včasném nákupu. Ty vychází často výhodněji jak jízdenky od SA a tak se vyplatí nabídku obou společností porovnat. Velmi zajímavou akcí, která se pravidelně opakuje, je 1+1 zdarma, během které obdržíte dvě jízdenky za cenu jedné. To bych z vlastní zkušenosti doporučil např. k návštěvě Budapešti, kde seženete ubytování za pár korun a jako eurovíkend je to skvělé. Zvlášt během předvánočních trhů.

 

Využít můžete i klubu EurolinesMax. Ten funguje tak, že za každých utracených 25Kč získáte jednoho Maxíka a ty následně můžete proměnit za jízdenky zdarma. Všichni členové klubu navíc nyní získají 20% slevu z Economy tarifu.

 

Další možností, jak ušetřit, je Euroline Pass. Ten funguje tak, že si zakoupíte jízdenku na 15, nebo 30 dní a pak již cestujete zdarma. Cena, za kolik tuto jízdenku koupíte, se liší dle sezóny a věku. Slevu na Euroline Pass můžete získat i s ISIC a ITIC.

 

Kde zakoupit jízdenky: Elines.cz

 

 

3/ Megabus

Další moji oblíbenou autobusou společností je Megabus a to zejména proto, že nabízí vždy prvních pár jízdenek od 1,5€. S trochou trpělivosti a plánování tak můžete projet celou Itálií za pár korun. Krom ní se asi nejvíce vyplatí na trasách z Bruselu do Amsterdamu, nebo na cestování po USA. Bohužel zatím nejezdí do ČR a určitou nevýhodou je i to, že většinou staví na odlehlejších místech pro úsporu nákladů. A pokud jede na delší trase, může mít i výrazné zpoždění.

Ušetřit můžete tak, že si naplánujete termín výletu a ihned, jakmile se jízdenky uvolní do oběhu, je nakoupíte. Můžete např. naplánovat Řím s návštěvou Pisy, nebo Benátky s návštěvou Florencie.

 

Kde zakoupit jízdenky: Megabus.com

 

 

4/ Flixbus

Můj další oblíbený dopravce je společnost Flixbus. Ta podobně jako RegioJet občas přichází se „Zelenou vlnou“, během které nabízí jejich jízdenky po celé Evropě za 300Kč.

 

Tyto akce se asi nejvíce vyplatí při nákupu jízdenek do Amsterdamu, který můžete navštívit za celkovou cenu 600Kč. I o těchto slevách se na Levnocestování určitě dočtete.

 

Kde zakoupit jízdenky: Flixbus.com

 

 

5/ Helö 

Nový dopravce v ČR upoutal pozornost především jízdenkám z Prahy do Benátek přes letní prázdniny za 15€. Tuto akci využila celá řada čtenářů a slyšel jsem na ní jen samou chválu. Výhodou bylo zejména to, že šlo o noční spoje. Mohli jste tedy v pátek večer odjet a v sobotu ráno se probudit v Benátkách. Večer se pak vrátit zpět, případně přespat a užít si hned dva plné dny. Doufejme, že příští rok si akci pro velký zájem opět zopakuje :).

 

Kde zakoupit jízdenky: Helloe.com

 

 

6/ PolskiBus

Tento přepravce umožnuje velmi levnou dopravu z ČR do Wroclawi, Gdaňska, nebo Varšavy. Pravidelně pořádá výprodeje, kdy můžete koupit vnitrostátní jízdenky za cca 6Kč a mezinárodní za 30Kč. Bohužel v době uvolnování bývá jejich web velmi zasekaný a tak je obtížné se k jízdenkám dostat. I běžné ceny jsou ale výborné a třeba do Varšavy se myslím levněji nedostanete.

 

Kde zakoupit jízdenky: PolskiBus.com

 

 

7/ LuxExpress

Ceny jednosměrných jízdenek začínají na 5€, z ČR se asi nejvíce jeho jízdenky do Krakova.

 

Kde zakoupit jízdenky: LuxExpress.eu

 

 

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!