Protože se mi množí dotazy lidí, kteří by chtěli využít některý z tipů našeho magazínu, ale nevědí jak na to, rozhodl jsem se sepsat tento návod, kde vám vše důkladně vysvětlím. Předem se omlouvám zkušenějším cestovatelům, že půjdu do detailů – mým cílem je, aby to pochopili i lidé, kteří s individuální turistikou nemají vůbec žádné zkušenosti. Pokud vám bude cokoliv nejasného, nestydte se napište do komentářů otázku. Rád vše dovysvětlím a článek doupravím.

 

1. Nákup letenky

Na začátku je vaše návštěva našeho skvělého webu Levnocestování :). Zde se dozvíte zajímavou nabídku i s odkazem, kde ji zakoupit. K tomu, aby se k vám dostala včas, doporučuji přihlásit se k odběru našich emailů – Facebook dává zprávy jen části fanoušků a ty nejlepší nabídky bývají rychle pryč.

 

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

 

Při nákupu letenky dávejte velký pozor na vkládání informací a překlepy, změny jsou většinou zpoplatněny.  Rovněž si rozmyslete, zda chcete jet pouze se zavazadlem příručním, nebo odbaveným. Za sebe doporučuji cestovat jen s příručním, jakkoliv vám to přijde nereálné :). Dá vám to svobodu a vezmete si jen to, co skutečně potřebujete. Rozměry příručních zavazadel jsou individuální dle společnosti, ale průměr je cca 55 x 40 x 20cm a váha 8kg (článek s přesnými rozměry i váhou u jednotlivých společností brzy připravím). Já i přítelkyně používáme a mohu doporučit po dlouhééém výběru tento batoh >> (zatím vždy do letadla prošel).

Poté, co nákup provedete, vám přijde na email potvrzení o nákupu na email, který jste zadali. Tento pochází od Ryanairu – od jednotlivých společností se liší, ale princip je stejný.

 

Návod1

 

Pokud si s nákupem nevíte rady, neváhejte se na mě obrátit v komentářích, rád vám pomohu. Do emailu mi nepište, problém jako vy může řešit více lidí a tak je lepší pro všechny, když je pomoc veřejná.

 

 

2. Nákup hotelu

Jakmile máte letenku potvrzenou, je rozumné zajistit si hotel (tedy pokud si ho nechcete zajištovat i na místě). Čím dříve tak učiníte, tím větší výběr máte a pravděpodobněji seženete výhodnou nabídku. Doporučuji vybírat přes Booking a rezervovat pokoje, které je možné 24 hodin před zrušit. To proto, pokud byste onemocněli, našli výhodnější nabídku, nebo se stalo cokoliv jiného.

 

Společností jako je Booking je víc. Já ho doporučuji z toho důvodu, že ceny jsou obdobné a z vlastní zkušenosti mohu říct, že má velice kvalitní podporu, pokud se ocitnete v nesnázích. Na Mallorce se nám stalo, že když jsme dojeli na zaplacený hotel, majitel a vrátný v jedné osobě už odešel někam slavit. Samozřejmě kolem byly i jiné hotely, ale za ceny mimo náš rozpočet. Zavolali jsme tedy na Booking, vysvětlili co se nám stalo (přes den funguje podpora i v češtině) a zhruba za hodinku nám zavolali, že pro nás mají jiný hotel, v mnohem lepší kvalitě. Ten jsme sice museli uhradit, ale Booking nám rozdíl v ceně během několika dnů poslal zpět na účet. Bydleli jsme tedy v luxusním hotelu za 2800Kč/noc za cenu cca 750Kč :). Proto doporučuji již pouze ten, rozdíl několika málo korun nestojí za horší služby.

 

Pokud nakupujete hotel i pro děti, zadejte do vyhledávání i jejich věk. V některých hotelech mohou mít levnější pobyt, případně být ubytovány úplně zdarma.

 

Druhou alternativou je bydlet u místních, kteří vám pronajmou pokoj, byt nebo celý dům. To už je na vašem zvážení, osobně tuto službu mám rád, protože je levnější a máte k dispozici kuchyn a pračku. Od nás navíc získáte kupon 612Kč na první rezervaci – zde k tomu máte článek – Airbnb a využít slevu 600Kč přes náš slevový kupon

 

At už se rozhodnete jakkoliv, berte do úvahy, že se k hotelu nějak z letiště musíte dostat. Pokud si pronajmete na letišti auto (doporučuji porovnávač všech autopůjčoven Rentalcars), tak máte po starostech a vybírat hotel můžete bez omezení. Pokud ale spoléháte na místní dopravu, je více jak rozumné si zjistit nejdříve jak a za kolik se k hotelu dostanete. Nejlépe je k tomu využít naši službu mapy.levnocestovani.cz kam zadáte letiště + adresu hotelu  a vyjede vám cesta včetně cen dopravy. Pokud budete potřebovat taxi (ve 4 lidech se to často vyplatí více, než autobus), můžete zkusit službu Uber, u které od nás dostanete kredit 200Kč zdarma. Ne všude jezdí, ale pokud ano, tak její velkou výhodou je to, že vidíte přesnou cenu ještě před objednáním.

 

 

3. Cestovní přípravy

Nyní už máme letenku a pobyt zajištěný, zbývá se na cestu připravit.

a/ pár dní před odletem provedte online check-in vaší letenky a vytiskněte si jí. Pokud s tím budete mít potíže, klidně mi napište na email levnocestovani@email.cz a já vám pomohu.

b/ nezapomente se na cestu pojistit, nikdy nevíte co se vám stane stojí to za to

c/ pokud je potřeba, zkontrolujte si platnost pasu – měla by být delší, jak 6 měsíců (pokud je potřeba).

d/ Informace o konkrétních podmínkách do jednotlivých států světa najdete na stránkách ministerstva zahraničních věcí. Pokud jedete do rizikovějších zemí doporučoval bych se dobrovolně přihlásit do DROZDu

e/ udělejte si kopie všech dokladů, co budete potřebovat, včetně občanky či pasu (v případě ztráty vám to značne ulehčí situaci)

f/ zařidte si roaming na vašem telefonu, stáhněte si do něj offline navigaci (doporučuji Maps.me) a výhodou je i slovník

 

 

4. Cestování s dětmi

Pokud děti nemáte, můžete tuto pasáž pochopitelně přeskočit :). Pokud máte, je třeba rozdělit děti do dvou kategorií

 

Létání s dětmi do dvou let

Už při nákupu letenek společnost upozorněte, že poletíte s malým dítětem. V závislosti na letecké společnosti pak obdržíte sedačku s více místem a často malé dítě poletí zdarma (případně za malý poplatek). Nevýhodou je, že nebude mít vlastní sedačku (málokdy se ale stane, že je letadlo zcela obsazeno) a nemůžete na něj vzít zavazadlo.  Od 6 měsíců pro něj sedačku můžete přikoupit, pak se cena pohybuje v rozmezí 60-100% klasické ceny (máte pak ale nárok na stejné služby, jako dospělý). Kočárek je přepravován zdarma – dbejte pouze na to, aby byl dobře zabalen.

Dobře ale přepravu takto malého dítěte zvažte.

 

Létání s dětmi od dvou let

Zakoupit je nutno klasickou letenku. V závislosti na letecké společnosti pak bude cena od 70 – 100% normální ceny. Na zavazadla se vztahují stejné podmínky, jako na dospělého.

 

 

5. Letiště

Na letiště jedte s předstihem cca 2 hodiny, pokud jedete z větší dálky, raději ještě více. Zažil jsem v Paříži situaci, kdy se na pár desítek km vzdálené letiště díky nehodě jelo téměř 2 hodiny, čemuž následně odpovídala i obsazenost letadla (letenky na Sardínii přitom stály jen 20€, takže bylo jistě vyprodané). Opravdu se to vyplatí nepodcenovat.

 

Velká města mají více letišt, proto si dobře ověřte, z kterého letiště letíte, než k němu zamíříte :). Rovněž si zjistěte, z kterého terminálu (budovy letiště) odlétáte. Pokud si nejste s něčím jistí, bez obav zamiřte na informace – ty lidi tam od toho jsou a rádi vám poradí.

 

Pokud máte zavazadlo k odbavení (velký kufr), najděte si check-in vaší letecké společnosti. Dejte pozor na váhový limit zavazadla, nadváha se okamžitě kontroluje a dost draze doplácí. Rovněž nezapomente kufr důkladně připravit na cestu – folii si vemte i z domova, je to levnější.

 

Jakmile máte zavazadlo odbavené, nebo ho vůbec nemáte, zamiřte k bezpečnostní kontrole. Nezapomente na to, že pokud máte cokoliv tekutého (voda, konzerva, šampon) musí to mít max. 100ml a všechny tyto věci musí být zabaleny v plastovém pytlíku o max. obsahu 1000ml. Počítá se přitom obsah plného balení, ne jeho část. Pokud tedy budete mít opalovací krém o 150ml a půlka ho bude vypotřebovaná, stejně kontrolou neprojde a bude vyhozen. Velmi se to hlídá a dodržuje.

Rovněž nesmíte převážet žádné chemikálie, hořlaviny, nože atd. Zatímco u něčeho je jasné ne, např. u délky nožů záleží spíš na vůli toho, kdo vás kontroluje a letišti. Zatímco z Polska do Norska pronesete kde co, v opačném směru to může být problém.

Jídlo je po Evropě tolerováno (i když jsem slyšel příběh o tom, jak v Miláně bylo vyházeno), mimo Evropu už bych s ním byl opatrnější. Nicméně pokud poletíte z Polska tak bych si zásoby udělal (a taky pravidelně dělám 🙂 ), tam by kontrolou prošel snad i stánek s Hot dogem.

 

 

6. Přílet

Po příletu je nejrozumější vyhledat informace a zeptat se jich, odkud vám jede spoj, který jste si dohledali hledání hotelu (a mějte na něj připravené drobné). Pokud si půjčujete auto, dobře si ho před převzetím prohlédněte a jakýkoliv škrábanec nahlašte.

 

I když je tento návod dlouhý a možná vypadá vše jako velký problém, opak je pravdou. Na poprvé z toho budete jistě nervozní, ale s každým dalším letem vám to bude připadat snažší a služby CK vám přijdou naprosto zbytečné. Pokud něco nebudete vědět, zeptejte se. Drtivá většina lidí vám ráda pomůže a v nejhorším se zeptáte někoho jiného :).

 

Pokud mi pak z akce pošlete report ke zveřejnění pro další čtenáře na levnocestovani@email.cz, budu moc rád.

 

 

 

Jak na individuální turistiku – podrobný návod

68 komentářů u „Jak na individuální turistiku – podrobný návod

 • 16.7.2015 (7:16)
  Trvalý odkaz

  Zdravím. Nejsem tak úplně cestovatel začátečník, ale stejně mám z manuálu radost. Člověk nikdy neví, co může opomenout. Četlo se mi to moc hezky. Díky. Kira

  Reagovat
 • 16.7.2015 (9:28)
  Trvalý odkaz

  Ďakujem za zaujímavé informácie 🙂 i za Tvoju prácu s týmto webom 🙂
  Krásny deň

  Reagovat
 • 16.7.2015 (10:16)
  Trvalý odkaz

  Děti lezou pomalu do školního věku, možná je čas na plánovanou dovolenou

  Reagovat
 • 17.7.2015 (8:47)
  Trvalý odkaz

  Zdravíčko,
  chtěl jsem se zeptat. Díky svému hendikepu chodím o francouzských holích.
  Je nějaký problém s holemi v letadle.. tedy myslím celý proces odbavení atd…
  Spíš se ptám jen pro jistotu zda mi třeba neoznámí, že mě do letadla s holemi nepustí, či zda podléhají nějakým “speciálním” podmínkám odbavení…
  a druhý dotaz.. kam s berlemi v letadle? 🙂 🙂

  díky moc za případné rady a za články a rady na tomto webu.
  Kuba

  Reagovat
  • 17.7.2015 (9:52)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   berle bych nahlásil už při nákupu letenky, případně zájezdu přes CK. Do letadla vás s nimi určitě pustí a personál se o uložení postará.

   Reagovat
 • 5.8.2015 (9:55)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  jaké ještě věci do letadla nesmí? Docela mě naštval ten opalovací krém, jelikož jsem si už koupil 200 ml 😀 Chystám se jet pouze s batohem, takže uvažujme pouze běžné potřebné věci.

  Děkuji za radu!

  S pozdravem
  Josef

  Reagovat
 • 13.8.2015 (10:42)
  Trvalý odkaz

  Děkuji za velmi přínosné informace. Zvažuji , že příští rok bychom se vydali i dětmi ( 7 a 9 roků ) přesně takto po vlastní ose. Vyzkoušeli jsme zatím bez dětí Athény s Ryan air z Bratislavy ( ubytko přes booking ) a naprostá spokojenost. Líbila by se mi Kalábrie nebo některý z řeckých ostrovů – zde ale nevíme jak s nákupem letenek..do Atén a pokračovat s Aegean Airlines? Zde je i největší výběr např. Kyklad… nebo např.z Vídně přímo ? Stále řeším transfer letiště – ubytko…nejlepší by asi bylo zapůjčení auta na letišti aby jsme mohli i co nejvíc pocestovat…:-) budu ráda za jakekoli další tipy a info…

  Reagovat
  • 13.8.2015 (10:49)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, záleží na cílech každého, ale osobně bych vám doporučoval víc ty ostrovy, než Kalábrii. Na jih od Říma je provoz dosti svérázný a osobně bych to s dětmi bez předchozích zkušeností neriskoval.

   Jinak určitě půjčit vlastní auto, to vám dá skvělé možnosti. Ohledně letenek bude záležet kam konkrétně budete chtít letět, stačí se případně v poradně zeptat :).

   Reagovat
 • 23.9.2015 (15:12)
  Trvalý odkaz

  Dobry den. Je mozne zasilat nabidky jen pokud jsou odlety z Brna?

  n:)

  Reagovat
  • 24.9.2015 (16:34)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, to není bohužel technicky možné.

   Reagovat
 • 3.10.2015 (12:37)
  Trvalý odkaz

  Ahoj , rádi bychom vycestovali např. v březnu 2016 na Bali, s odletem a příletem z a do Prahy za tuto skvělou cenu necelých 19 000kč včetně pobytu a letenky. Jsme dva přes 50let, náš hendicap je angličtina, proto bychom se rádi připojili k někomu, kdo tuto řeč ovládá a má jisté zkušenosti s tímto druhem cestování tj. bez CK.

  Reagovat
 • 15.2.2016 (8:18)
  Trvalý odkaz

  Dobré ráno.Vaše nabídky jsou opravdu skvělé.děkuji za spostu lidí.Chtěla jsem Vás poprosit.Mám právě také problém jako menšina z nás že neumím cizé řeči.Proto bych poprosila kdyby se našla dovolená třeba na Malorku,aby se nemuselo nikde přestupovat a autobus z letiště by vás zavezl přímo k hotelu.Bála bych se jed Taxikem pak přejed do hotelu a tam by mě neubytovali.Akdyby tam byla aspon polopenze.Když takoví podobný zájezd najdete,budu moc vděčná.Od května a dál.děkuji moc.

  Reagovat
  • 15.2.2016 (15:15)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   z toho si nic nedělejte, ve skutečnosti to není moc potřeba. Zvlášt ne na Mallorce, která je na cestování hodně snadná. Letiště je malé, autobus jezdí přímo na něj přes celou Palmu, jde o bezpečné město s podobnou kulturou. Polopenzi bych příliš nedoporučoval, zbytečně vám to pobyt prodraží. Všude jsou potraviny s cenami +- jako u nás (něco dražší, něco levnější), stánky s rychlým občerstvením, kde se za stovku najíte, nebo restaurace. Všude vládne pohodová atmosféra. Taxíkaři snad všude na světě jsou poctivý i nepoctivý, rozumné je proto si předem domluvit cenu. Ukážete adresu hotelu a přes papírek se dohodnete. Že by vám ublížil jinak, než že vám napočte vyšší cenu, se bát nemusíte.

   Autobusy rozváží přes celou Palmu, pak jen stačí k hotelu dojít příjemnou procházkou.

   Z jazyka obavy nemějte, ty lidi se denně setkávají s turisty, se kterými nemají společný jazyk. Na hotel si tedy jen vytisknete potvrzení o ubytování a on vá dám klíče, taxíkaři stačí ukázat na mapě adresu hotelu atd. Když lidi chtějí, tak se vždycky domluví ;). Případně použijte aplikaci “Google translator” a data. Řeknete česky co chcete a on to přeloží třeba do Angličtiny. A opačně.

   Ale základem je se toho nebát. Já se ženou jedeme za 14 na cestu kolem světa a mnohdy se dostaneme do míst, kde společný jazyk mít nebudeme. Ale tak co, alespon to bude větší sranda :). To nejhorší co se vám může stát je to, že se nedomluvíte ani rukama/nohama a půjdete o kus dál. Je to jen o tom překonat první obavy.

   Reagovat
 • 20.2.2016 (13:58)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  měl bych dotaz ohledně zavazadel a Wizzairu, kde je zdarma pouze to malé kabinové (42x32x25cm). Uvedený batoh Pinguin 33l (1.15kg, 56 x 30 x 26cm) Vám prošel i u nich nebo máte speciálně pro Wizzair ještě jiný batoh? Chci si nějaký batoh koupit, ale právě Wizzair mi to kazí 🙁

  Jinak co se týče váhy zavazadla, tak mám jeden zajímavý tip – váha na zavazadla, například Beurer LS 06, který jsem si koupil tento týden. Má i přepínač na libry a jedinou malinkou nevýhodu vidím ve váze, cca 160g. Dají se sehnat ale i jiné z Číny pod 100Kč i s dopravou, ale delší dobou transferu.

  PS: Našel jsem i jiné zajímavé zavazadlo s obsahem 40L určené do letadla, výborně hodnocené dle jedné recenze: LOWE ALPINE TT CARRY-ON 40 (55 x 35 x 25 cm, 1.25kg, 1830Kč)

  Díky za tyto stránky

  Reagovat
  • 20.2.2016 (15:36)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   osobně se na Wizz neohlížím, letím s ním tak jednou do roka a nevypatilo by se mít na všechny ostatní výlety menší batoh. Řeším to tak, že ho naplním jen z části a když by přišlo na lámání chleba, tak ho do té testovací zkrátka narvu silou :). Oni s tím počítají a vybírají si většinou ty, kde ta šance není (bud velké batohy, nebo kufry).

   Co se kontroly váhy týká, já se s ní ještě nikdy nesetkal a to ani tak, že bych to u někoho zahlédl. Imho se to nikde nekontroluje. I tak je ale myslím rozumné sbalit se do 7 kilo, víc už je na úkor komfortu a člověk bere i věci, které nepotřebuje. Sám se snažím vejít do 6 kil a to bereme i ntbk a fotáky.

   Ten Alpine vypadá vážně dobře. Já si ted na cestu kolem světa koupil tenhle batoh – http://www.army-store.net/vybaveni/batoh-us-assault-pack-lg-36l-cerny

   Líbí se mi rozměry a to, že obsahuje velké množství různých kapes a je hodně praktický. Zatím ho ale raději nedoporučuji, protože nevím, co na na něj po několika set kilometrech nošení řeknou záda :).

   Reagovat
 • 22.2.2016 (17:39)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  jako individualní cestovatel – začátečník mám dotaz. Letos jsem absolvoval svoji první cestu a hned na Bali. Letenky od BA,koupeny přes SA. Zpáteční let DPS – SIN,Garuda, SIN – LHR,BA,LHR – PRG,BA. Naštěstí vše proběhlo v pořádku,ale jak postupovat např. při odložených nebo zrušených letech( sopka na Lomboku)? Koho kontaktovat,prodejce – SA nebo BA nebo operatora prvního letu Garudu?
  A jak postupovat v případě,že chci změnit datum zpátečního letu?
  Díky za odpovědˇ

  Reagovat
  • 25.2.2016 (13:37)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   v první řadě bych to řešil (respektive řeším) přes pojištění, bez něho je hloupost se takhle daleko vydat a je rozumné zahrnout i lety.

   V druhé řadě bych to řešil s SA, ale obávám se, že v případě sopky budou mít lidé smůlu. Ale popravdě nevím, ještě jsem se s tím v reálu nesetkal.

   Reagovat
   • 1.3.2016 (8:30)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den,
    která pojištovna pojistí lety proti nenadálým událostem jako je výbuch sopky? Já takovou nenašel.
    A v čem by měli mít lidé smůlu? Chápu,že asi v kompenzaci za zpoždění,ale jinak jsem měl za to,že když mám zpáteční letenku,tak mě letecká společnost dopraví zpátky,třeba i s několikadennim zpožděním a oklikou.
    Nebo se mýlím?
    Díky za odpovědˇ.

    Reagovat
    • 2.3.2016 (16:16)
     Trvalý odkaz

     Dobrý den,

     abych pravdu řekl, v tomhle se nevyznám a nemám čas to podrobněji zkoumat. Můj názor (a možná se pletu) je ten, že společnost vám dluží odškodnění a kompenzaci tehdy, pokud je to jejím zaviněním. Pokud např. bouchne sopka, je to vyšší moc a vyhovět vám nemusí. U pojistky si pak můžete zvolit pojištění na storno letu z jakéhokoliv důvodu, případně ase na to připojistit.

     Ale skutečně nevím, nikdy jsem to nezkoumal.

     Reagovat
 • 2.5.2016 (17:00)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, líbila by se mi dovolená na Maledivách, jak je to s transferem z letiště třeba na nějaký ostrůvek. Slyšela jsem, že člun, nebo malé letadlo je hodně drahý. Jak se dostat z letiště Male na nějaký ostrov, je v Male jenom jeden přístav, odkud odjíždí trajekty, nebo čluny? Mluví se tam jenom anglicky?
  Děkuji za info

  Reagovat
  • 3.5.2016 (7:35)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   z letiště do Male jezdí čluny snad co 10 minut. Plavba trvá cca 10 minut a stojí jeden dolar.

   Z Male na ostrovy jezdí ferry různě a na některé se můžete dopravit bud jen speedboatem, nebo letadlem. A ano, obojí je dosti drahé. Ferry jsou naproti tomu hodně levné, na Huraa nás to vyšlo na něco kolem 50Kč, už nevím přesně.

   Přístavy tam jsou dva. Jeden je hned u toho, kde vás “vyhodí” lod od letiště, druhý na opačné straně ostrova (ale to je tak 20 minut chůze).

   Anglicky se domluvíte v pohodě.

   Reagovat
 • 7.6.2016 (12:35)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,dají se sehnat výhodné lety s pobytem u moře z Brna?chtěla bych překvapko pro manžela ,odlet v neděli 12.6. přílet do 22.6. díky Alena

  Reagovat
  • 7.6.2016 (17:21)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, z Brna k moři jedině přes CK a sledovat last minute nabídky.

   Reagovat
 • 10.6.2016 (19:52)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, zakoupila jsem si letenky od společnosti Condor a na mail mi přišlo potvrzení (confirmation). Přijdou ještě na mail i letenky nebo se mi nějak vygenerují až po check-inu? Letecky cestuji poprvé, takže vůbec netuším jak to funguje. Omluvám se za možná hloupý dotaz. Děkuji Vera

  Reagovat
  • 11.6.2016 (4:55)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   pár dní před odletem udělejte online check-in a letenky se vám vygenerují.

   Ps: Hloupý dotaz to určitě není ;). Naopak je skvělé, že letecky cestujete poprvé a hned individuálně. Jen bych doporučoval být na letišti s velkým předstihem, pro člověka, který ještě neletěl, to může být trochu chaotické, tak at se zbytečně nestresujete :). Klidně i 3-4 hodky před odletem, ono je to i lepší, kdyby se cestou něco stalo.

   Reagovat
  • 10.7.2016 (9:17)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, to záleží na letecké společnosti, u které kupujete letenky.

   Reagovat
 • 12.7.2016 (16:48)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  zakoupila jsem letenky od společnosti Condor – odlet z Leipzigu. Zajímalo by mě jak to pak probíhá na letišti, když si den předem udělám check – in? Musím jít k odbavení (ačkoli mám v ceně pouze příruční zavazadlo) nebo jdu rovnou k bráně odkud poletí letadlo?

  Předem děkuji za odpověď

  Reagovat
  • 13.7.2016 (5:32)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   když budete mít letenky a příruční zavazadlo, tak na check-in nemusíte. Projdete bezpečnostní kontrolou a zamíříte k bráně.

   Reagovat
 • 7.8.2016 (22:00)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, ráda bych sama s 4letou dcerkou na Rhodos. Dá se sehnat odlet z Prahy a je to rozumné vyrazit takto bez dalsich lidí?

  Reagovat
  • 8.8.2016 (11:53)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, v současné chvíli jsou letenky z Prahy za 3K. Když připočtete hotel a dopravu na místě, tak se to příliš nevyplatí a je lepší letět přes CK. Jiná bude situace po skončení hlavní sezony, až na Rhodosu klesnou ceny ubytování, pak se to vyplatí.

   Reagovat
 • 9.10.2016 (15:42)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den.dostal jsem vaší nabídku na Krétu,koncem cervna2017.je možné spojit dva turnusy na pobyt?

  Reagovat
  • 9.10.2016 (22:46)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, ano je možné vzít rovnou letenky na 2 týdny, jestli to myslíte takhle. Pak to bude vycházet na cca 5 tisíc.

   Reagovat
 • 14.11.2016 (14:52)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, dá se vám zavolat a informovat se ?
  Díky za odpověď.
  Ivan Hennel, Vsetín

  Reagovat
  • 14.11.2016 (15:12)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, nedá, sotva stíhám vyřizovat emaily :). Pokud je v tipu něco nejasného, ptejte se ideálně v diskuzi pod ním.

   Reagovat
 • 27.11.2016 (18:24)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den to Maroko je v kterých mistech.Takoví dotaz do Alžiru v okolí Tenclenu nebo Oran o nějakém zájezdu nevíte děkuji

  Reagovat
  • 28.11.2016 (8:58)
   Trvalý odkaz

   Dobbrý den, jak je v tipu napsáno – v Agadiru. Alžír bohužel nesleduji.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!