Cestování není jen pro bohaté. Taky se divíte tomu, jak může sousedovic Pepík vyrazit pětkrát za rok k moři, když přece určitě nevydělává majlant? Vy se dřete a dřete, v práci jste od nevidím do nevidím, a když se blíží doba dovolených, tak s hrůzou zjišťujete, že na ty nehorázné částky, které cestovní kanceláře chtějí za týdenní dovolenou u moře, prostě nemáte.

 

<

 

 

Cestovat se ale dá i jinak. Levněji a dokonce i velmi levně. Jezdíte-li na dovolenou zásadně s cestovní kanceláří a nehodláte-li z tohoto slevit, pak doporučujeme vyzkoušet některý z níže uvedených tipů.

 

Dovolená first minute

Jedná se o koupi zájezdu na „první chvíli“, tedy do určitého data stanoveného konkrétní cestovní kanceláří. Většinou platí, že slevy jsou tím vyšší, čím dříve zájezd objednáte. Slevy se pohybují do 30 % ceny zájezdu. Cestovní kancelář Vám v rámci first minute může nabídnout i další výhody, jako jsou například dítě zdarma, parkování na letišti zdarma či transfery zdarma. Výhodou first minute je také to, že vybíráte z velkého množství zatím neobsazených zájezdů.

 

Dovolená last minute

Jedná se o koupi zájezdu na „poslední chvíli“. Last minute zájezdy bývají v nabídce cestovních kanceláří maximálně dva měsíce před termínem zájezdu. Slevy dosahují v některých případech dokonce až 90 % původní ceny zájezdu, záleží na konkrétní cestovní kanceláři. Čím více se blíží termín zájezdu, tím bývají ceny nižší. Nevýhodou ale je, že vybíráte již jen z omezeného množství nabídek. Je tedy menší pravděpodobnost, že vybraná dovolená bude přesně odpovídat Vašim představám. V případě koupě zájezdu last minute musíte být flexibilní a schopni sbalit se ze dne na den v případě, že narazíte na dobrou nabídku.

 

Další z možností, jak letět na dovolenou s cestovní kanceláří a při tom ušetřit, je zvolit zahraniční cestovní kancelář. V současnosti je situace bohužel taková, že zejména německé cestovní kanceláře nabízejí zájezdy za mnohem výhodnější ceny, než cestovní kanceláře české. Počítejte ale s tím, že komunikace s CK bude probíhat v cizím jazyce.

 

Chcete-li ale cestovat opravdu levně, vyzkoušejte individuální cestování. Není se čeho bát! V případě, že si zařizujete dovolenou sami, podaří se Vám často dostat na poloviční cenu oproti zájezdu, který byste si pořídili přes CK. Jak postupovat?

 

Letenky a zavazadla

Na Internetu existuje velké množství vyhledávačů levných letenek. Porovnají Vám ceny nejrůznějších leteckých společností. Sledujte zejména akční nabídky, díky kterým můžete často koupit letenky velmi výhodně. Vyplatí se nevybírat si letenky na konkrétní termín, ale naopak termín dovolené mírně přizpůsobit dle cen letenek. S koupí letenky není dobré otálet. Bývá pravidlem, že čím dříve letenky zakoupíte, tím jsou levnější. Při koupi letenky také zvažte, zda skutečně potřebujete cestovat s placeným odbavovaným zavazadlem nebo zda si vystačíte se zavazadlem příručním. Z vlastní zkušenosti víme, že na většinu cest se dá sbalit do příručního zavazadla, které bývá v ceně letenky. Výrazně tak ušetříte.

 

Ubytování

Ubytování můžete levně řešit přes některou ze specializovaných webových stránek, například přes www.booking.com. Při výběru vhodné ubytovací kapacity Vám pomohou recenze hostů, kteří již byli v daném hotelu či penzionu ubytovaní před Vámi. Jste-li nenároční, zvolte k ubytování hostel. Ještě výrazněji ušetříte, zvolíte-li placené ubytování v soukromí. Vyhledávat můžete na stránkách www.airbnb.com a využít při tom naší slevu 725Kč. Cestovatelé rádi využívají ubytování u jiných cestovatelů zdarma, a to přes server www.couchsurfing.com.

Jak cestovat levně
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!