Už si pomalu sestavujete seznam plánovaných destinací na tento rok? Pokud je vaším cílem více zemí na kratší dobu, mohla by vás zaujmout nabídla leteckého dopravce WizzAir na levné letenky z Vídně na Island. Se členstvím v klubu zaplatíte za zpáteční let jen 750 Kč a vyrazit můžete v termínu 25.4 – 27.4.2022. Odlet domů je ve večerních hodinách, Reykjavík si tak užijete ještě celý čtvrtek. Ideální dobou pro pozorování polární záře je právě období od září do dubna. S trochou štěstí se vám tak může podařit tento dechberoucí přírodní úkaz spatřit a výhodou jsou i přívětivější venkovní teploty, než tomu je v zimních měsících.

INFO KE KORONAVIRU: Ještě před cestou je nutné vyplnit tento on-line formulář. Všichni cestující musí po příletu předložit negativní PCR test. Očkovaní se mohou prokázat i platným antigenním testem. Pro pasažéry, kteří nejsou očkovaní, nebo nemoc v posledních 180 dnech neprodělali, platí dále povinnost nastoupit na 5-6 denní karanténu. Ta končí pouze negativním PCR testem. Aktuální informace sledujte přímo na stránkách MZV.

TIP: Pokud nemáte zkušenosti s individuální turistikou, doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

K ceně letenek určitě připočítejte i další náklady, jako například letištní transfery, dopravu do Vídně, ubytování, stravování či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Pro pohyb po Islandu vřele doporučujeme zapůjčit si automobil. Získáte tak nezávislost na cestách a v případě, že se vydáte na noční lov polární záře, poskytne vám auto skvělé zázemí.

Ubytování můžete zarezervovat přes stránky  Booking, pokud máte radši ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb. Letenky jsou až na duben, doporučujeme tak dát přednost ubytování, které nabízí možnost bezplatného storna.

Letenky na trase Vídeň – Reykjavík – Vídeň  v termínu 26.4. – 28.4. 2022 můžete zarezervovat na stránkách WizzAir>> Alternativně letenky můžete zakoupit i u ověřeného českého prodejce. 

Island z Vídně za 750 Kč (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!