Irsko a hlavně jeho metropole Dublin se stále častěji řadí mezi oblíbené destinace na takzvané eurovíkendy. Najdete zde rozlehlé katedrály, krásné parky, zajímavou historickou architekturu ozdobenou typickými barevnými dveřmi, jednu z největších a nejstarších knihoven světa a spoustu dalších perliček. Když vyjedete za město, čeká na vás naopak skvostná příroda plná zeleně  a zvláštního nádechu. Irsko rozhodně stojí za návštěvu a tu můžete podniknout právě teď díky levným letenkách nízkonákladové společnosti Ryanair. Ty nyní seženete za velmi příjemnou cenu 30 eur, tedy v přepočtu asi 780 korun a vychází skvěle i na prodloužené víkendy! Termíny najdete především na druhou půlku října. Toto je tip na individuální turistiku, dáváte-li přednost turistice s cestovní kanceláří, zájezdy najdete zde

 

 

Tip: Pokud hledáte inspiraci a praktické tipy jak na individuální turistiku, pročtěte si našeho podrobného průvodce>>

 

Odlet i přílet je z dobře dostupné Bratislavy. Slovenská metropole je však dobře dostupná nejen z Brna, ale i z našeho hlavního města. Do Bratislavy se dostanete přímým vlakem ČD i RegioJet a mnoha různými autobusovými spoji. Na letiště se pak jak z vlakového, tak autobusového nádraží dostanete snadno a hlavně také levně linkovými autobusy. Podrobnosti k cestě na letiště a další užitečné informace o něm hledejte tady.

 

V Irsku je určitě dráž než u nás, proto si před cestou nezapomeňte propočítat plánované výdaje jako je cesta z/na letiště, ubytování na místě, strava, cestovní pojištění, případné výlety, vstupy na památky, městskou hromadnou dopravu či půjčení auta pro snazší poznávání okolí města. Podívejte se na tento online srovnávač cestovního pojištění  zde. V případě, že budete potřebovat automobil, můžete využít služby třeba této půjčovny.

 

Ubytování řešte klasicky přes Booking nebo můžete také využít naši slevu na vaše první ubytování rezervované přes AirBnB.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky Bratislava – Dublin – Bratislava na příkladový termín 17.10.-22.10. můžete kupit přímo na stránkách Ryanair. Alternativně zakupte letenky u českého prodejce. Cena je o něco málo vyšší, ale máte vše v češtině a pár korunami také přispějete na provoz tohoto webu. 

 

Letenky do Dublinu (cena v náhledu za 2 osoby)
Irsko (Dublin) z Bratislavy na prodloužený víkend za 780 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!