Ibiza v srpnu na 9 dní za 6640Kč! (letenky + ubytování)

Ibiza v srpnu na 9 dní za 6640Kč! (letenky + ubytování)

Pokud toužíte po letní dovolené na ostrově, který vyniká krásnou přírodou a nekončící noční zábavou, je třeba ji řešit již nyní. Nejde ani tak o letenky, které se určitě budou na Levnocestování objevovat pravidelně i během léta, ale o ubytování. Ne, že by se sehnat nedalo, ale čím později ho budete kupovat, tím z méně výhodných nabídek budete vybírat. Kalkulaci jsem provedl pro skupinu 4 lidí, pokud by jelo lidí více, bude to cenově vycházet ještě výhodněji.

<

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

V dnešním tipu využijeme letenky na nové tráse společnosti Wizzair Budapešt – Ibiza – Budapešt. Odlet z Prahy by byl o cca tisíc korun dražší a zahrnoval by přestup, což se myslím moc nevyplatí. Do Budapešti se dostanete nejlépe dostanete s Eurolines (doporučuji nakoupit jízdenky ihned, díky akci co právě probíhá zaplatíte za cestu tam i zpět pouhých 450Kč). Průvodce Budapeští naleznete zde >>

Letenky nakupte přímo na stránkách dopravce Wizzair.com pro datum 6. – 14. srpna. Možná je i varianta na 16 dní, pak zvolte období 6. – 21. srpna. Wizzair umožnuje zakoupit si členství Wizz, což také udělejte. Už ve dvou lidech při cestě tam a zpět se vám členství nejenom zaplatí, ale i stovku ušetříte. Další rok pak můžete využívat výhod členství zdarma. K ničemu vás to přitom nezavazuje a za rok samo od sebe přestane platit (není třeba ho tedy nijak rušit). Letenka tam i zpět vás pak vyjde na 2310Kč.

Ibiza

Určitou nevýhodou je skutečnost, že v ceně je pouze příruční zavazadlo o rozměrech 42x32x25cm. Nicméně vystačit se s tím dá, já si příruční zavazadlo beru i na cestu kolem světa za 180 dní. A manželka také :).

K ubytování můžete zvolit hotely, výpis všech hotelů na ostrově v toto datum naleznete zde >>

Nicméně bych vám doporučoval spíše využít slevu 500Kč zde a ubytovat se přes Airbnb.  Např. pronájem tohoto krásného bytu 100 metrů od pláže na celou dobu pobytu, vás ve 4 lidech vyjde na 4340Kč a k dispozici budete mít i kuchyň, což vám hodně sníží náklady na stravování. Těm, co se snaží ušetřit ještě více, bych doporučoval nakoupit levné potraviny přímo v Budapešti, cenově je to výhodnější než v ČR a samozřejmě i na Ibize.

Ibiza

Celkové náklady tedy jsou 2300Kč za letenky + 4340Kč za ubytování = 6640Kč. Autobus do Budapešti do kalkulace nepřidávám, protože tento náklad se bude lišit na základě toho, odkud pojedete. Pokud z Prahy, připočtěte si k ceně 450Kč.