Rádi poznáváte jiné kultury? Pak je služba Homestay.com ta pravá pro vás! Jak už její název napovídá, jejím cílem je dopřát vám pocit, že si v zahraničí budete připadat jako doma. Ponoříte se do místních zvyků a tradic, procvičíte si cizí jazyk, získáte nové přátele a dokonale poznáte reálný život v dané destinaci. Cestování tak dostanete úplně jiný rozměr. Pokud se navíc zaregistrujete přes tento odkaz, získáte kredit 20€ zdarma!

 

Co je Homestay

O co se jedná? Na webu Homestay.com si můžete rezervovat ubytování v domě místních obyvatel. Po příjezdu vás přivítá hostitel, který bude přítomný po celou dobu vašeho pobytu. Jeho úkolem je nabídnout vám různé tipy a udělat váš pobyt co nejpříjemnější. Poznáte místní obyvatele a jejich kulturu, zvyky a způsob života. Získáte tedy opravdu autentický zážitek. 

Bydlet můžete u mladého páru, seniorů, rozvětvené rodiny nebo u hostitele, který žije sám. Najít můžete třeba i člověka se stejnými koníčky. 

Alternativou je podobná služba Airbnb, kde můžete kredit 997 Kč získat zde.

 

Pro koho je Homestay vhodný

Homestay je ideální pro všechny nezávislé cestovatele, kteří chtějí opravdu poznat místní komunitu a kulturu daného místa. Zapomenout můžete na anonymní atmosféru hotelů a klasické pasti na turisty. Rezervace ubytování přes Homestay vás také nebude stát majlant.

Homestay vůbec nejčastěji využívají studenti při studijním pobytu v zahraničí, stále častěji se ale dostává i do hledáčku “běžných turistů”. Ubytování přes tuto stránku si může rezervovat kdokoliv, navíc na libovolně dlouhou dobu. 

Nemáte čas cestovat, ale rádi byste se seznámili s cizinci? Pak se neváhejte na Homestay registrovat jako hostitel. 

 

Výhody Homestay

  • Při klasickém pobytu v hotelu nikdy skutečně nepoznáte kulturu dané země. U Homestay naopak máte dokonalé proniknutí mezi místní a jejich zvyky zaručeno.
  • Potřebujete se zdokonalit například v portugalštině? Ubytování v Portugalsku si vyhledejte přes Homestay. Díky interakci s hostitelem a jeho rodinou uslyšíte rodilý přízvuk a lekce jazyka tak budete mít zdarma.
  • Nenecháte se nachytat na klasické turistické pasti. Hostitel vám dá tipy na nepředražené restaurace, kam chodí místní. Rovněž můžete navštívit místa, o kterých se v turistických průvodcích nedočtete.
  • Pokud jste sólo cestovatel, díky Homestay se ani v zahraničí nebudete cítit osamoceně.
  • Dost možná v hostiteli získáte přítele na celý život.

 

Nevýhody Homestay

  • S hostitelem si nemusíte povahově sednout.
  • Můžete mít rozdílná očekávání v tom, jak moc se do života rodiny budete zapojovat. Může se vám zdát, že se vám hostitel věnuje málo, nebo naopak až příliš.
  • Pro některé hostitele je nejdůležitější finanční stránka věci. Spíše než jako cestovatele se zájmem o poznání dané země vás vnímá jako zdroj peněz.

 

Jak se registrovat na Homestay

Registrace je velmi snadná. V pravém horním rohu kliknete na Sign up a poté vyberete možnost Guest Signup. Pokud byste se chtěli registrovat jako hostitel, zvolte druhou alternativu (Host Signup). Abyste si to ještě ulehčili, je možné využít registraci přes Facebook.

 

Následně doporučujeme vyplnit profil a provést ověření e-mailu a telefonního čísla. Myslete na to, že čím úplnější profil, tím snáze seženete ubytování nebo získáte více hostů. 

 

Jak vyhledat ubytování na Homestay

Na hlavní stránce Homestay stačí zadat cíl vaší cesty, informace o termínu a počtu osob. 

 

vyhledávání homestay

 

Následně uvidíte přehled všech dostupných nabídek. Jejich počet můžete ještě snížit pomocí filtrů jako je například catering (poskytne vám hostitel jídlo či nikoliv) nebo zájmy. Zadat můžete i maximální cenu, která pro vás přichází v úvahu. 

TIP: Při vyhledávání využijte i mapu. Najdete ji ve vyhledávacím řádku zcela vpravo (pod svou profilovou fotkou). 

 

Jak vybrat ubytování na Homestay

Klikněte na nabídku ubytování, jaká se vám líbí, a důkladně si přečtěte její popis. Věnujte pozornost tomu, koho hostitel uvítá (někdo dává přednost sólo cestovatelům, jiný rodinám), prohlédněte si fotky, zkontrolujte dostupné vybavení a pročtěte si profil hostitele. 

TIP: Vidíte u hostitele označení “visited and verified”? To znamená, že ho navštívil jeden z ověřených partnerů Homestay, který ověřil pravdivost údajů uvedených v nabídce. Profilu hostitele tak stoprocentně můžete důvěřovat. 

Důkladně prostudujte pravidla domu a promyslete si, zda vám všechna vyhovují a jste ochotni je dodržovat. Vůbec největší pozornost pak věnujte recenzím od předchozích hostů

 

Jak rezervovat ubytování na Homestay

Máte vybraného hostitele, jehož nabídka se vám líbí? U vybrané nabídky uvidíte jeden či více pokojů, které jsou na daný termín k dispozici. Od sebe se obvykle lehce liší vybavením a cenou. Jeden si vyberte a klikněte na Select room. Následně zadáte počet osob. Zobrazí se vám celková doba a cena pobytu. Pokud vše souhlasí, zvolte Contact host

 

rezervace homestay

 

Otevře se vám formulář, kde vyplníte své pohlaví, národnost a účel cesty. Následně se vám předvyplní text zprávy, kterou můžete rovnou odeslat nebo ji podle svého uvážení upravit. 

 

zpráva hostiteli homestay

 

TIP: Doporučujeme neposílat automaticky vygenerovanou zprávu, ale každému hostiteli ji personalizovat na míru. Zmiňte například vaše společné koníčky. Toto dodržujte zejména pokud kontaktujete výborně hodnoceného hostitele s domem v oblíbené lokalitě. 

Host má 36 hodin na odpověď. Pokud vám potvrdí volnou kapacitu, rezervaci dokončíte klikem na Book now v příchozím e-mailu. Ihned se po vás bude chtít zaplatit 15 % z poplatku za ubytování. Platbu můžete provést pomocí většiny kreditních či debetních karet. Po úspěšné platbě vám přijde potvrzující e-mail s detaily k rezervaci včetně přesné adresy. Zbylou částku doplatíte hostiteli

 

Jak komunikovat na Homestay

Něco v popisu nabídky vám není jasné? Neváhejte kontaktovat hostitele. Vždy však komunikujte prostřednictvím zpráv přímo přes Homestay. Pokud byste se hostiteli pokusili poslat například kontakt na telefon pro domluvu mimo Homestay, systém vás zablokuje. Toto opatření je nastaveno z důvodu bezpečnosti, proto ho dodržujte. 

Jakmile úspěšně provedete rezervaci, kontakt na hostitele samozřejmě získáte (přijde vám v e-mailu).

 

Jak probíhá pobyt přes Homestay

Po potvrzení rezervace a zaplacení poplatku obdržíte e-mail s kontakty na hostitele. Před vaším příjezdem si domluvte přibližný čas vašeho příjezdu. Hostitel vás pak na místě bude očekávat. 

Ihned po příjezdu zkontrolujte, zda byt odpovídá popisu. Pokud byste našli jakýkoliv nedostatek a na řešení by nebylo možné se dohodnout s hostitelem, co nejdříve kontaktujte zákaznickou podporu

TIP: Každého hostitele potěší malý dárek. Dobrý nápad je dovézt cokoliv českého, nejvíc sbližuje lahvička alkoholu 🙂 

Protože s hostitelem budete žít v jedné domácnosti, je vhodné si o něm dopředu zjistit co nejvíc informací (jaký je, jaké má koníčky, jak často je doma…). Někdy se ale i přes sebevětší snahu stane, že si prostě nesednete. V takovém případě se s ním pokuste domluvit na zkrácení pobytu, případně kontaktujte Homestay. Po odjezdu nezapomeňte hostitele ohodnotit.

 

Referenční program: odměna za doporučení

Chcete získat slevu na svůj pobyt rezervovaný přes Homestay?

Pokud už máte registraci hotovou, může zvát přátele pomocí svého osobního kódu. Jakmile přítel dokončí svůj první pobyt rezervovaný přes Homestay, získáte na svou další cestu kredit v hodnotě 20 euro. Pokud se přítel stane hostitelem a ubytuje u sebe hosta, získáte dokonce 80 euro. Dohromady tak můžete získat až 100 euro.

Tato sleva slouží k uhrazení rezervačního poplatku (minimálně 10€).

Svůj kód objevíte pod svým profilem po kliknutí na Invite friends.

 

Referenční program

Homestay.com – podrobný návod a kredit 20€ na ubytování zdarma!
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!