Kombinací akčních letenek z Prahy do Benátek za 9€ a jízdenek za 15€, dosáhneme skvělé příležitosti, jak se podívat do tohoto romantického města jen za 648Kč. Tip je o to lepší, že odlet je ráno a návrat večer – pokud tedy bojujete s rozpočtem, nemusíte si brát ubytování a výrazně tak ušetříte. Volotea akční letenky uvolnuje do oběhu postupně, proto nezoufejte, pokud zrovna nebude k dispozici “váš” datum. Pokud ale bude, vůbec neváhejte a ihned kupujte, letenky nemívají dlouhou platnost. Tento tip se už na Levnocestování objevil při minulé akci a čtenáři si ho velmi pochvalovali.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Do kalkulace nezapomeňte připočítat jízdu z letiště v Benátkách do centra. Jde o jediný nutný náklad, jído si můžete vzít sebou (pokud ne, doporučuji nakupovat v místních pekařstvích, jídlo je levné a znamenité) a Benátky si užijete i bez placení vstupného. Za ideální bych považoval strávit v Benátkách 2 dny, ale i za den to stihnete.

 

Letenky zakupte přímo na Volotea. V tuhle chvíli je volný v září termín 19., tak ho použijeme jako příklad. Zkusit můžete i slevový kupon na 10€ za registraci. Pravděpodobně to nepůjde (nemělo by, na tyhle nejlevnější letenky), ale za zkoušku nic nedáte (občas to kupodivu využít jde). Cena je včetně poplatků a je konečná.

 

1

 

 

V ceně máte příruční zavazadlo, což na den nebo dva, stačí víc jak bohatě. Kufr si rozhodně nepřikupujte.

 

Zpátky se pak dostanete autobusem za 15€. Datum je na vás, za sebe bych vám doporučoval tak 1-2 noci. Jízdenky nakupujte na Helloe.com.

 

 

1

 

 

Hotely berte přes Booking, více se vyplatí podniknout výlet ve 4. Dobrou alternativou jak ušetřit, je ubytovat se přes Airbnb. Slevu 600Kč můžete získat zde >>

 

Benátky

 

Světoznámé město na laguně propletené kanály, na nichž se vznáší romantické gondoly, přiláká každým rokem miliony turistů. Benátky Vás mohou očarovat památkami, kulturou, karnevalem, ale možná nejvíce tou dech beroucí atmosférou města na laguně.

 

 

Transfer z letiště

V Benátkách se nacházejí dvě významná letiště, to větší z nich se jmenuje Marco Polo a dostanete se na něj například s Voloteou nebo ČSA. Doprava je poměrně jednoduchá, za 1€ si můžete koupit autobus veřejné dopravy linky 5 Aero, který Vás za něco málo přes hodinu doveze do centra města. Druhou možností je autobus tzv. Linea Blu, který Vás do Benátek dopraví expresně. Cena za jednosměrnou jízdenku koupenou přes internet je 7€ a za zpáteční zaplatíte 13€.

 

Letiště Treviso je poměrně moderní letiště oblíbené u lowcostů, které je pro přímé lety z Prahy využíváno Wizzairem. Do Benátek se dá dostat ATVO busem za 7 € v jednom směru nebo za 13€ zpáteční jízdenkou. Alternativou může být cesta přes nedaleké městečko Treviso, do Trevisa se lze dostat autobusem za 1,50€ a následně se vlakem vydat do Benátek za cca 4€.

 

 

Ubytování v Benátkách

 

Ceny za ubytování jsou silně ovlivněny turistickou sezonou, pokud tedy oželíte Benátky v létě nebo během karnevalu konaného deset dní před Popeleční středou, můžete se dostat na ceny pod 1500 Kč za noc pro dva. Během hlavní sezony se dají pokoje pro dva sehnat pod 2000 Kč na noc, za pěkný pokoj ale budete muset ještě pár set korun připlatit. Alternativou tak může být ubytování v levnějších okolních městečkách, tedy konkrétně v Mestru, Campaltu či Jesolu. Pokud navštěvujete Benátky na jaře nebo na podzim, poohlédněte se i po pokojích v pětihvězdičkových hotelech. Hotely typu Hilton se stovkami pokojů často v obdobích mimo sezonu poskytují značné slevy, a za přijatelné peníze pak můžete získat opravdový luxus. Nejlepší srovnání cen hotelů naleznete na internetovém srovnávači Booking. Zvážit můžete i pronájem bytu u místních přes Airbnb a využít slevu 600Kč přes náš slevový kupon.

 

Collage of images with Venice, Italy.

 

 

Jak se pohybovat po Benátkách?

 

Pokud zvolíte hotel v centru Benátek, nejspíše se obejdete bez veřejné dopravy, město bez problémů projdete pěšky. Pakliže máte cestu z hotelu do centra delší, můžete využít autobusové linky nebo vodní autobusy, které jsou v Benátkách kvůli množství okolních ostrovů rozšířené. Autobusy vyjíždějí ze stanice Piazzale Roma a jezdí do vnitrozemí, včetně letišť či Mestru. Do vnitrozemí jezdí linky 15, 45 a 5, která jezdí na letiště. K dispozici jsou také noční autobusy linek N1 a N2. Ceny autobusových jízdenek nejsou nijak astronomické, například za cestu z Mestru do centra zaplatíte cca 2€, pokud však plánujete využívat dopravu častěji, vyplatí se ji objednat v rámci Venezia Unica. Díky této kartě můžete získat neomezenou dopravu po centru, okolních ostrovech, ale i blízkých městech včetně Mestru nebo letiště Marca Pola.

 

Pro Benátky jsou typické vodní autobusy, tzv. vaporetta, jejichž linky jezdí po pobřeží a skrze Canal Grande. Jízdenky na vodní autobusy stojí od 2 do cca 10 € a označují se standardně před vstupem do lodi. Ve veřejných linkách navíc můžete využít Venizia Unica a cestovat neomezeně. V Benátkách se nachází 24 veřejných linek číslovaných 1-22 plus linky 4.2 a 5.2. Schéma městské vodní dopravy naleznete níže a jízdní řády jsou k dispozici na http://www.actv.it/sites/default/files/ultimorario.pdf .

 

 

Jak lze ušetřit na pobytu?

 

Benátky nabízejí turistům tzv. Venezia Unica, což je vlastně turistická karta, díky které získáte vstupné zdarma či zlevněné vstupné prakticky do všech památek a muzeí. Velikou výhodou je, že si lze benefity libovolně navolit, a můžete si tak připlatit za dopravu po Benátkách i okolí včetně letiště Marca Pola. Za 48€ tak získáte třídenní vstupenku do památek a neomezenou jízdenku do veřejné dopravy včetně spojení s letištěm Marca Pola. Kartu lze dopředu objednat zde.

 

Projížďka po gondole je samozřejmě velice romantická a zajímavá, avšak také drahá. Za 40 minutovou projížďku většinou zaplatíte mezi 80 a 100€, levnější alternativou tak může být traghetto, což je jakási větší gondola pro několik osob. Za projížďku na takovéto lodi většinou dáte jen několik euro.

 

Památky, které nesmíte vynechat

 

Piazza San Marco

Hlavní benátské náměstí je proslavené především významnou bazilikou a orlojem s okřídleným lvem. V blízkosti náměstí se nachází také Dóžecí palác a zvonice sv. Marka.

 

Basilica di San Marco

Historie budovy sahá až do 9. století, kdy zde byl postaven kostel zasvěcen sv. Markovi. Od roku 1094 byly postupně během staletí dostavovány další části baziliky, a dnešní budova je tak galerií vývoje uměleckých směrů. Vstupné do baziliky je zdarma.

 

Palazzo Ducale

Palazzo Ducale neboli Dóžecí palác je masivní budova typická svým mramorovým obložením. Prohlídka paláce vyjde na 18€.

 

Canal Grande

Canal Grande je zřejmě nejslavnější kanál Benátek, na kterém nalezneme ty nejkrásnější městské paláce jako Ca´ Pesaro, Ca´ d´Or či Ca´ Rezzonico i malebné mosty, z nichž nejznámější je Ponte Rialto.

 

 

Co vše se dá stihnout za jeden den?

 

Za jediný den lze stihnout projít celé historické centrum města. Za dopoledne se dá stihnout prohlídka náměstí svatého Marka proslaveného holuby i bazilikou San Marco. Jméno světce nese i nedaleká věž San Marco. Další zajímavostí nedaleko náměstí je slavný Most vzdechů spojující Dóžecí palác, který mimochodem také rozhodně stojí za prohlídku, s bývalým vězením. Přes most chodili vězni a po jejich vzdychání nad prožitými strastmi byl most pojmenován. Odpoledne lze potom strávit procházkou kolem Canal Grande, podél něhož se nacházejí úchvatné paláce jako Ca´da Mosto, Ca´Pesaro či Ca´d´Oro. Západ slunce je nejkrásnější strávit buď na palubě gondoly či traghetta nebo u mostu Rialto.

 

Turistickou mapu naleznete zde >>

 

 

Tipy na závěr

 • Letenky kupujte zhruba 2 měsíce před odletem, jelikož v tu dobu jsou nejlevnější

 • Pokud se vyhnete hlavní letní sezoně a karnevalu, výrazně ušetříte a vyhnete se davům

 • Ochutnejte místní nápoj Spritz, chutná skvěle a tamní Vám ho namíchají levněji než ostatní slavné koktejly

 

HIT! Z Prahy do Benátek a zpět za 648Kč!

1 komentář u „HIT! Z Prahy do Benátek a zpět za 648Kč!

 • 6.9.2016 (16:56)
  Trvalý odkaz

  Ahojte, před 14 dny jsme se vrátili ze 3-denního pobytu v Benátkách, a doopravdy jsme si toto město na max užili. Ceny vapporet uvedené v článku jsou neaktuální!! Jsou totiž změny!

  Zde jsou aktuální ceny dopravy vapporetem po Benátkách: Jedna jízda tímto “vodním autobusem” stojí 7,50 a jízdenka platí 75 minut. Děti do pěti let včetně mají dopravu zdarma, od šesti platí CELOU cenu, tedy 7,50! Však hodně dobrá volba je si koupit celodenní jízdenku (platí celých 24 hodin), která stojí 20 EURO a můžete si vapporetem udělat opravdu krásný celodenní výlet na ostrovy Murano, Burano, a z Burana linkou 12 přes Punta Sabbiony doplout až na Lido di Venezia, zdejší pláž je hodně super! Večer jsme ještě prošmátrali Sv. Helenu 🙂

  Jinak jízda se společností Helloe.com je hodně na pohodu, jen se nelekněte, že z Prahy pojede jen jeden řidič (druhý přistoupí v Linci).

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!