Akčních letenek z Prahy na Phuket a zpět za 12590Kč využiji k dnešnímu tipu na levnocestování. Souhrou náhod v Phuketu (konkrétně Patongu) zrovna jsem, trávíme tu 3 dny před naší další cestou do Bangkoku. Pokud tedy budete potřebovat s čímkoliv poradit, klidně se v diskuzi zeptejte. Cena zahrnuje letenky i kvalitní hotel, který mohu z osobní zkušenosti doporučit – je čistý, skvěle umístěný a spolumajitelem je Dán, který je velmi příjemný a rád vám se vším pomůže. Termínů je celá řada od června do října, já pro názornost zvolil červencový termín. S případným nákupem letenek bych doporučoval neotálet. 

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Letenky Praha – Phuket – Praha zarezervujte zde << Kalendář termínů >>

 

Letenky na Phuket

 

 

V ceně jsou dvě zavazadla do 23kg, tedy si můžete vzít na osobu celkem 46kg :). Pokud nejedete s dětmi a máte v plánu cestovat, vzal bych si jen příruční zavazadlo – co vám bude chybět, to si snadno levně dokoupíte a zbytečně se nemusíte tahat s kufrem.

 

Je třeba upozornit na delší přestup v Šangaji, to ale berte jako výhodu, kterou využijete k bezplatné prohlídce města.

 

Hotel jsem vybral v Patongu, je to město cca 45 minut od letiště a dostanete se sem přímo z letiště za 150 – 200 bathů (cca 130Kč). Byl jsem v něm sám ubytovaný a mohu ho vřele doporučit. K pláži je to 10 minut, stejně jako k nejrušnější noční ulici Bangla road (pro ty, co by sem jeli za rušným nočním životem, nebo krásou Thajek 🙂 ). Bud ho můžete využít jako „základnu“ k dalším výletům, nebo ho vezměte jen na část dovolené a zbytek jezděte po ostrovech. Po kterých konkrétně je na vás, krásné je např. Phi Phi, ale pokud máte raději klid a pláž jen pro sebe, volil bych Ko Lantu (která je navíc velice levná, za 300Kč/2 osoby/noc jsme měli krásný hotel s bazénem přímo na pláži).

 

Hotel Deva Suites Patong můžete zarezervovat zde, jen si upravte datum dle potřeby >>

 

37963387

 

 

Hodně lidí řeší cenu jídla, naše obědy i večeře se pohybují od 50 do 80 bathů, tedy zhruba kolem 35-40Kč. U stánků by to bylo levnější, mi preferujeme čisté, ale levné jídelny mimo hlavní turistické ulice. Jídlo je jedním slovem luxusní. Pivo je dražší, místní značky začínají na 45 bathech a zahraniční na 60 (tedy cca 30-50Kč). Ale dá se to vyřešit místním tvrdým alkoholem, který kupodivu nezpůsobuje kocoviny. Jak to dělají, netuším :).

 

Dále je často zminována bezpečnost. O to se tady vůbec nemusíte bát, bez přehánění je zde bezpečněji než v Praze. Na dovolenou je to tu zcela ideální.

 

Hit! Thajsko z Prahy na 14 dní i o letních prázdninách za 14600Kč! (letenky + kvalitní hotel)
Štítky:                

2 komentáře u „Hit! Thajsko z Prahy na 14 dní i o letních prázdninách za 14600Kč! (letenky + kvalitní hotel)

 • 2.5.2016 (17:09)
  Trvalý odkaz

  Je to opravdu pravda a ne podfuk , jeden nikdy neví , ale chtěla bych tam za tak krásné peníze a vůbec nevím jak na to .JARKA

  Reagovat
  • 3.5.2016 (7:38)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   on není moc důvod k podfuku, protože nám nic neplatíte :). V článku je to rozepsané, pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti a ani tento návod vám nepomohl, tak bych pro začátek doporučoval něco snadnějšího. Třeba Mallorku na pár dní.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!