Skvělých akčních letenek z Prahy na Maledivy a zpět za 8970Kč využijeme k dnešnímu prvnímu levnocestovatelskému tipu. Termínů je celá řada, můžete si tak do značné míry určit délku i datum vaší vysněné dovolené – já pro názornost vybral 8 dní v květnu.  Pro ubytování jsem vybral ostrov Huraa, který jsem sám v březnu navštívil (recenzi naleznete níže). Ideální příležitost např. k líbánkám, nebo ke svatbě na Maledivách :). V případě zájmu s nákupem příliš dlouho neotálejte, letenky nebudou mít dlouhé trvání.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek si přečtěte celý článek a informujte se na dostupnost ubytování. Část čtenářů může zaujmout i svatba na Maledivách v toto období, nebo mohou využít tento tip k líbánkám na Maledivách. Zvýšenou pozornost věnujte tomu, že top sezóna je na Maledivách zhruba od prosince do dubna a v květnu vás tak může potkat občasná přehánka. Přehnaně těžkou hlavu bych si z toho ale nedělal, Maledivy jsou v podstatě celoroční destinací. Jen to berte v úvahu před nákupem.

 

P1040342

 

Doporučuji se na cestu také pojistit. Online srovnání cestovního pojištění s cenami od 9Kč/den, naleznete zde >>

 

Letenky Praha – Male – Praha zarezervujte přímo na webu FlyDubai, vyjde Vás to nejlevněji. K ceně je nutno připočítat 3% za platbu kartou. Já pro názornost termín 7. – 15 května

Alternativně je můžete zakoupit přes Pelikána, sice za vyšší cenu, ale se základní podporou v češtině a přispějete na chod tohoto webu << Kalendář termínů >>

 

 

1

 

 

 

V ceně máte odbavené zavazadlo do 20kg.

 

Věnujte zvýšenou pozornost přestupům a naplánujte si je dle svých preferencí. Některé přestupy jsou krátké, jiné vám umožní strávit noc a velkou část dne v Dubaji. To bych vám i doporučoval, Dubaj za jednodenní návštěvu jistě stojí, jen pak musíte k ceně připočítat ještě hotel v tomto městě. Detailního průvodce Dubají naleznete zde a  k ubytování bych volil tento hotel. Pokud trpíte sklony k nachlazení, vemte si do Dubaje určitě oblečení kterým se můžete zakrýt. Klimatizace je všudypřítomná a přestupy ze 40 stupnů do 20 stupnů několikrát za hodinu nejsou moc příjemné. Byla by škoda Maledivy promarodit :). 

 

 

Ubytování zakupte přes Maledivy-levne.cz, kde dostanete i podrobné informace jak se na ostrov dostat atd. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že vám vyjdou velmi vstříc. V příkladovém datu stojí ubytování 90 dolarů na noc za 2 osoby s plnou penzí, tedy 45 dolarů na osobu (zhruba 1125Kč). K ceně je nutno přípočítat 10% taxi a 3 dolary/noc/osobu. Do kalkulace jsem to zahrnul.

 

Jak jsem už zmínil, moji recenzi z této dovolené, naleznete zde >>

 

Pokud chcete jiné ubytování, nebo ostrov, výpis všech hotelů naleznete na Bookingu. Vždy si ale ověřte i to, zda se máte na ostrov jak dostat :). A nezapomente na místní daně, poplatky a náklady na stravu + pití. Celkově to může vyjít levněji než od Maledivy levně, ale chce to zkrátka dobře propočítat a nedat pouze na nízkou cenu. Alternativně můžete využít i naší slevu 600Kč a ubytovat se na Maledivách přes AirBnb.

 

Využít tyto letenky můžete i k cenově dostupné svatbě na Maledivách, o které jsem psal zde. Osobně dávám přednost turistice před pláží, ale musím uznat, že Maledivy vás svojí pohodovou atmosférou pohltí a nudit se nebudou díky aktivitám i akčnější cestovatelé.

 

Transportu, dopravy na místo atd. se vůbec nebojte, i když jsem to těžké nečekal, stejně mě to svojí snadností překvapilo. Jen je třeba upozornit na jednu věc a to tu, že pokud budete mít odlet brzy ráno, musíte si bud připlatit za speedboat, nebo odjet z ostrova Huraa den předem a přespat kousek od letiště (to jsem zvolil já a mohu to doporučit, ostrov vedle letiště je úplně nový, uměle vytvořený). S tímhle už vám ale poradí na maledivy-levne.cz. Ohledně letenek je zbytečné je kontaktovat, nemají s tím nic společného :).

 

Vstup na Maledivy

K návštěvě Malediv nepotřebujete zajištovat víza předem, stačí pas s min. 6 měsíční platností a doklad od hotelu, kde budete ubytováni. Teoreticky byste měli mít dostatek financí (min. 10 dolarů na den), ale to nikdo nekontroluje.

 

Očkování na Maledivy

Doporučuje se cestovatelský základ, žloutenky a tyfus, nicméně riziko bude minimální. Co nepodcente jsou repelenty. Na ostrově Huraa sice příliš komárů v březnu nebylo, ale na jiných ostrovech může být situace jiná a je tak na místě se informovat o tom, co mohou přenášet a samozřejmě se proti nim i chránit.

 

Internet na Maledivách

Na ostrově Huraa, kde jsme byli, fungoval na běžné prohlížení webu. V noci bylo možné stahovat i větší soubory a připojit se ke vzdálené ploše, ale nečekejte zázraky. Na letišti jde koupit simku s daty, která údajně poskytuje lepší připojení.

 

Peníze a ceny na Maledivách

Na Maledivách se platí Maledivskou rupií, ale většinou není problém zaplatit ani dolary a někdy jsou ceny i přímo v nich. Jedna rupie je zhruba 1,5Kč a ceny jsou podobné těm našim. Něco je levnější, něco dražší, ale vybrat se dá. V Male je nejlepší nakupovat v supermarketech, na Huraa pak projít obchody a srovnat ceny. Dávejte pozor na prošlé zboží, oni k tomu přistupují dost svévolně a jak je něco jednou opalovák, tak to bude navždy opalovák. Restaurace na ostrově Huraa měla podobné ceny jako u nás (tento tip ale zahrnuje plnou penzi, takže to stejně moc nevyužijete).

 

Bezpečnost na Maledivách

Maledivy jsou muslimské a to u mnoha lidí budí obavy, ale místní jsou velmi přátelští a o svoji bezpečnost se nemusíte obávat. V plavkách se dá koupat na vyhrazené pláži pro turisty, jinak můžete chodit oblečeni normálně. Holky měly kraťasy + tílka a nikdo ani zle nekoukal.

 

 

Pokud byste cokoliv potřebovali zodpovědět, ptejte se dole v diskuzi, rád vám pomohu.

 

HIT! Maledivy z Prahy na 8 dní s plnou penzí za 18245Kč! (letenky + ubytování)
Štítky:    

2 komentáře u „HIT! Maledivy z Prahy na 8 dní s plnou penzí za 18245Kč! (letenky + ubytování)

 • 4.1.2017 (19:33)
  Trvalý odkaz

  Dobry den, rada bych s kamaradkou ( obè jsem duchodkyne a neumime anglicky) letela na maledivy) a potrebovala bych uprimnou odpoved zda To zvládneme bez delegáta . Děkuji

  Reagovat
  • 4.1.2017 (21:59)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   já bych měl spíš obavy z letu, než Malediv samotných. Jestli pojedete přes Maledivy-levne, tak vás tam bude parta čechů, nás tam bylo asi 10. A i kdyby ne, tak tam není moc co řešit, molo najdete najdete v MAle snadno a na ostrůvku se nemáte kde ztratit.

   Takže bych vybral něco s pohodlnými přestupy + si stáhl aplikaci Google translator offline + poprosil nějakého “přítele na telefonu” pro nouzi nejvyšší.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!