Ještě nikdy na Levnocestování nebyly levnější letenky z Prahy na Maledivy a tak pokud přemýšlíte nad návštěvou tohoto ráje na zemi, s nákupem vůbec neváhejte. V ceně máte i odbavené zavazadlo a k dispozici je zatím velké množství termínů mezi 25. zářím a 15. prosincem. S případným nákupem ale neotálejte,i když 30% sleva platí teoreticky až do 29. srpna, tak termíny velmi rychle mizí.

 

<

 

Nejlevněji letenky zakoupíte přímo na stránkách FlyDubai >>

 

Za 11390Kč je můžete alternativně zakupit zde << Kalendář termínů >>

 

 

male

 

 

V ceně máte jak příruční, tak odbavené zavazadlo do 20Kg. K ceně je nutno připočítat ještě 3% za platbu kartou.

 

Moji recenzi z návštěv Malediv, naleznete zde >>

 

Vstup na Maledivy

K návštěvě Malediv nepotřebujete zajištovat víza předem, stačí pas s min. 6 měsíční platností a doklad od hotelu, kde budete ubytováni. Teoreticky byste měli mít dostatek financí (min. 10 dolarů na den), ale to nikdo nekontroluje.

 

Očkování na Maledivy

Doporučuje se cestovatelský základ, žloutenky a tyfus. Nicméně riziko bude minimální. Co nepodcente jsou repelenty. Na ostrově Huraa sice příliš komárů v březnu nebylo, ale na jiných ostrovech může být situace jiná a je tak na místě se informovat o tom, co mohou přenášet a samozřejmě se proti nim i chránit.

 

Internet na Maledivách

Na ostrově Huraa, kde jsme byli, fungoval na běžné prohlížení webu. V noci bylo možné stahovat i větší soubory a připojit se ke vzdálené ploše, ale nečekejte zázraky. Na letišti jde koupit simku s daty, která údajně poskytuje lepší připojení.

 

Peníze a ceny na Maledivách

Na Maledivách se platí Maledivskou rupií, ale většinou není problém zaplatit ani dolary a někdy jsou ceny i přímo v nich. Jedna rupie je zhruba 1,5Kč a ceny jsou podobné těm našim. Něco je levnější, něco dražší, ale vybrat se dá. V Male je nejlepší nakupovat v supermarketech, na Huraa pak projít obchody a srovnat ceny. Dávejte pozor na prošlé zboží, oni k tomu přistupují dost svévolně.

 

Bezpečnost na Maledivách

Maledivy jsou muslimské a to u mnoha lidí budí obavy, ale místní jsou velmi přátelští a o svoji bezpečnost se nemusíte obávat.

 

 

Pokud byste cokoliv potřebovali zodpovědět, ptejte se dole v diskuzi, rád vám pomohu.

 

HIT! Letenky z Prahy na Maledivy a zpět s 30% slevou za 10124Kč!

4 komentáře u „HIT! Letenky z Prahy na Maledivy a zpět s 30% slevou za 10124Kč!

 • 23.8.2016 (9:31)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, uvažujeme o Maledivách, mohla bych se zeptat, jak je to tam s cenama za jídlo atd.? Všichni tvrdí, že na Maledivy jedině s plnou penzí, jinak se člověk nedoplatí. Z Vašeho článku mám ale spíš pocit, že tam draho není, když člověk ujde par metrů dál od resortu. Díky moc za info!

  Reagovat
  • 23.8.2016 (11:55)
   Trvalý odkaz

   O Maledivách koluje spoustu mýtů a polopravd. Většinou od lií, co tam nikdy nebyli, ale někde něco zaslechli.

   Přímo u letiště (zahněte od východu vpravo a po cca 200 metrech) je kantýna pro místní, kde se luxusně najíte za 50-100Kč, podle toho, co si dáte. Vše čisté a platit se dá i kartou.

   V Male to můžete řešit bud nákupem v potravinách (ceny zhruba stejné, něco je dražší, něco levnější), nebo v místních občerstveních. Turistické jsou trochu dražší, pro místňáky trochu levnější jak u nás.

   Nevím jak na ostatních ostrovech, byl jsem jen na Huraa a ceny v luxusnější restauraci byly zhruba na úrovni ČR. Tam kde je to turističtější budou ceny výše, ale srovnatelné s jiným zahraničím.

   Jinak resort je nuda, já chápu že to lidi v představách láká, ale to je tak na fotky, nebo se tím chlubit. Na domorodých ostrovech je mnohem větší zábava, místnáci jsou velmi přátelští a je to zcela bezpečné. Navíc třeba Huraa je ještě zasaženo turismem minimálně a to se za pár let změní.

   Reagovat
 • 23.8.2016 (20:24)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, u zpáteční letenky je uvedeno ze se musí ma sri lance zkontrolovat vizova povinnost- je nutné mít etu i když se jedna jen o mezipřistání? V popiscich píšete ze musím mít doklad o ubytováni, musím jej mít po celou dobu nebo mi stačí prvni tři dny? Co kdyby se mi zalíbilo jinde ze jo:-)? Dekuju za odpoved i za tip

  Reagovat
  • 24.8.2016 (7:39)
   Trvalý odkaz

   Na přestup ji mít nemusíte. Co se ubytování týká, abych pravdu řekl, tak nevím jistě. Já to na celou dobu měl.

   Asi nejlépe by to šlo vyřešit tím, že vezmete hotel se stornem zdarma a když se budete chtít přesunout, tak to jednoduše stornujete. Jinak to bude imho záležet na vůli úředníka a to je zbytečný risk. Oni se tváří, jak kdyby tam člověk chtěl zůstat :).

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *