Hit! Letenky z Prahy na Krétu přes celé letní prázdniny za 3390Kč! (konečná cena za oba lety)

Hit! Letenky z Prahy na Krétu přes celé letní prázdniny za 3390Kč! (konečná cena za oba lety)

Na mou oblíbenou Krétu nyní můžete zakoupit letenky z Prahy v mnoha termínech po celé letní prázdniny za 3390Kč. Snadno si tak můžete určit délku vaší dovolené, přizpůsobit si volno v práci, nebo Krétu procestovat. Hotel na 8 dní seženete za 2-3 tisíce na osobu za 8 dní, tedy i ušetříte oproti zájezdu přes CK. Cena je vetně všech poplatků a zahrnuje jak let z Prahy Na Krétu, tak let z Kréty zpět do Prahy. Naprosto ideální příležitost pro ty, co by si rádi Krétu více prozkoumali (což vřele doporučuji), odlet z jiných letišt jim nevyhovuje a nechtějí být vázáni na jedno místo pobytu. Podrobného průvodce Krétou naleznete zde >>

<

Letenky Praha – Kréta – Praha zarezervujte zde << Kalendář termínů >>

S případným nákupem bych dlouho neotálel, letenky rychle zmizí.

Krétu

Ubytování řešte přes Booking, případně můžete využít slevu 500Kč a ubytovat se přes Airbnb.

Auto si zapůjčtepřes Rentalcars a ostrov si projedte. Kréta je nádherná a určitě toho nebudete litovat.

Na Krétu nepotřebujete cestovní pas, ale pokud ho máte, je rozumnější si ho vzít. Uprchlíků se nebojte, žádné zde nepotkáte.

Historie na každém kroku, to je Kréta…

Asi nikoho nepřekvapí, že Kréta je největším a zároveň nejoblíbenějším ostrovem Řecka. Toto místo je doslova opředeno legendami. Dle té nejznámější má být dokonce rodištěm samotného Dia – vládce olympijských bohů. Navštivte tedy i vy místo, kde znovu ožívají dějiny.

Kréta je plná kontrastů. Na jedné straně se jedná o velice rušný ostrov plný ruchu, bohatého nočního života a jiných radovánek. Na straně druhé si můžete užívat poklidu nekonečných pláží a průzračného moře, místo jako stvořené pro romantiky. Ostrov je poměrně členitý a známý je především pro své úzké uličky, kde se stěží vyhnout dvě auta. Proto doporučujeme pěší turistiku či jízdu na kole. Kam až oko dohlédne, si budete moci užívat kouzelné scenérie.

Ubytovat se můžete buď v jednom z mnoha luxusních letovisek a hotelů nebo v jedné z mnoha vesniček či taveren. Zde můžete zakusit tu pravou atmosféru a ochutnat i mnoho specialit krétské kuchyně jako jsou sýry anthotyro a manouri.

Božský palác Knossos i překrásné soutěsky

Jestli nejste ten typ, který dovede celou dovolenou proležet pouze na pláži, určitě navštivte i různé památky a přírodní skvosty. Nádherné jsou zde především soutěsky, z nichž je nejznámější Samaria. K vidění jsou i kouzelné jeskyně s naprosto výstižným názvem – Diovy jeskyně. Mezi nejznámější a nejúchvatnější pláže patří Balos Lagoon, palmová pláž Vai, Matala, Plakias, pláž Elafonisi s růžovým pískem, četnými zátokami, rozlehlými mělčinami a opalizující vodou

Z historických objektů je nejnavštěvovanější palác Knossos či Festos.

Nekonečné olivové háje a Svatojánský chléb

Za procházku stojí určitě i cesty lemované citrusovníky a pomerančovníky. K vidění jsou zde i morušovníky a rohovníky právě těm se přezdívá Svatojánský chléb. Jedná se o 10m vysoký strom s lusky dlouhými 20cm. Plody jsou velice energeticky vydatné a slaďounké, určitě stojí za ochutnání. Řekové jej využívají pro výrobu velice lahodných sirupů, likérů a vín. Během procházky můžete narazit na volně se popasující kozy kri-kri.

Po stopách Minotaura…

Na ostrově se nalézají pozůstatky minojské kultury. Jistě si ještě z hodin dějepisu pamatujete příběh o bájném Minotaurovi člověku s lidským tělem a býčí hlavou. Dle některých pověstí se zrodil z bizardního chtíče jeho matky. Ta se zamilovala do překrásného býka. Aby s ním mohla mít styk, nechala postavit dutou krávu, do které si následně vlezla a s býkem tak počala dítě.

Počasí

Hlavní sezona bývá, co se týče počasí, téměř ideální – teplo a málo srážek. V průměru se teploty pohybují: leden 15C˚, únor 16 C˚, březen 17 C˚, duben 20 C˚, květen 24 C˚, červen 28 C˚, červenec 29 C˚, srpen 29 C˚, září 27 C˚, říjen 24 C˚, listopad 21 C˚, prosinec 17 C˚.