Naprosto skvělé letenky z Prahy na Krétu a zpět za 3290Kč jsou nyní k dispozici od společnosti Aegean na celou řadu termínů. I když jsem je spojil s tipem na levné ubytování, berte to spíš na ukázku toho, že ubytování na tomto úchvatném ostrově nemusí být drahé. Jinak vřele doporučuji pronájem auta/čtyřkolky/motorek/kol a ostrov projet (ubytování pak berte po cestě). Dá vám to nezapomenutelné zážitky, Kréta je vážně úžasná a vaše dovolená bude plná zážitků. Kdybych byl v ČR, tak sám tyto letenky využiji. Podrobného průvodce Krétou naleznete zde. Pro srovnání, tolik stojí zájezdy na Krétu přes CK.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Chápu, že pro mnohé je podobná dovolená výstupem z komfortní zóny a mají z ní obavy (i já je poprvé měl 🙂 ), ale uvidíte, že až to jednou vyzkoušíte, zcela vás to pohltí. Alternativou je samozřejmě využít letenky k „normální“ dovolené, kdy si zakoupíte letenky a hotel. I tam bych vám ale pronájem nějakého dopravního prostředku velmi doporučoval. Pronajmout si ho můžete např. přes RentalCars.

 

Letenky na trase Praha – Kréta – Praha za 3290Kč zarezervujte zde << Kalendář termínů >>

S nákupem si pospěšte, letenky nebudou mít dlouhého trvání.

 

 

Kréta

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně je to zcela zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na jednom místě, hotel si zamluvte přes Booking. Alternativně také můžete využít 500Kč slevu na ubytování přes Airbnb.

 

Ceny začínají na nějakých 4000Kč/2 lidi/8 dní, tedy cca 5400Kč za letenky + hotel na 1 osobu. Nejlépe se k ubytování dostanete zapůjčením automobilu přes RentalCars. Pokud si auto půjčovat nechcete, dostupnost hotelu z letiště si můžete ověřit přes mapy.levnocestovani.cz.

 

U ubytování vždy zkoumejte dostupnost a hodnocení. Nedoporučuji brát nic pod 7/10.

 

Zvolit si můžete i hotel s All Inclusive, např. Memory Boutique Hotel. Dostanete se tak sice na odobnou cenu, kde začínají last minute zájezdy přes CK s All Inclusive, ale s ohromnou výhodou toho, že nemusíte čekat na poslední chvíli a hotel bude kvalitnější.

 

Kréta

 

 

 

Historie na každém kroku, to je Kréta…

 

Asi nikoho nepřekvapí, že Kréta je největším a zároveň nejoblíbenějším ostrovem Řecka. Toto místo je doslova opředeno legendami. Dle té nejznámější má být dokonce rodištěm samotného Dia – vládce olympijských bohů. Navštivte tedy i vy místo, kde znovu ožívají dějiny.

 

Kréta je plná kontrastů. Na jedné straně se jedná o velice rušný ostrov plný ruchu, bohatého nočního života a jiných radovánek. Na straně druhé si můžete užívat poklidu nekonečných pláží a průzračného moře, místo jako stvořené pro romantiky. Ostrov je poměrně členitý a známý je především pro své úzké uličky, kde se stěží vyhnout dvě auta. Proto doporučujeme pěší turistiku či jízdu na kole. Kam až oko dohlédne, si budete moci užívat kouzelné scenérie.

 

Ubytovat se můžete buď v jednom z mnoha luxusních letovisek a hotelů nebo v jedné z mnoha vesniček či taveren. Zde můžete zakusit tu pravou atmosféru a ochutnat i mnoho specialit krétské kuchyně jako jsou sýry anthotyro a manouri.

 

 

Božský palác Knossos i překrásné soutěsky

Jestli nejste ten typ, který dovede celou dovolenou proležet pouze na pláži, určitě navštivte i různé památky a přírodní skvosty. Nádherné jsou zde především soutěsky, z nichž je nejznámější Samaria. K vidění jsou i kouzelné jeskyně s naprosto výstižným názvem – Diovy jeskyně. Mezi nejznámější a nejúchvatnější pláže patří Balos Lagoon, palmová pláž Vai, Matala, Plakias, pláž Elafonisi s růžovým pískem, četnými zátokami, rozlehlými mělčinami a opalizující vodou

 

Z historických objektů je nejnavštěvovanější palác Knossos či Festos.

 

Nekonečné olivové háje a Svatojánský chléb

Za procházku stojí určitě i cesty lemované citrusovníky a pomerančovníky. K vidění jsou zde i morušovníky a rohovníky právě těm se přezdívá Svatojánský chléb. Jedná se o 10m vysoký strom s lusky dlouhými 20cm. Plody jsou velice energeticky vydatné a slaďounké, určitě stojí za ochutnání. Řekové jej využívají pro výrobu velice lahodných sirupů, likérů a vín. Během procházky můžete narazit na volně se popasující kozy kri-kri.

 

Po stopách Minotaura…

Na ostrově se nalézají pozůstatky minojské kultury. Jistě si ještě z hodin dějepisu pamatujete příběh o bájném Minotaurovi člověku s lidským tělem a býčí hlavou. Dle některých pověstí se zrodil z bizardního chtíče jeho matky. Ta se zamilovala do překrásného býka. Aby s ním mohla mít styk, nechala postavit dutou krávu, do které si následně vlezla a s býkem tak počala dítě.

 

Počasí

Hlavní sezona bývá, co se týče počasí, téměř ideální – teplo a málo srážek. V průměru se teploty pohybují: leden 15C˚, únor 16 C˚, březen 17 C˚, duben 20 C˚, květen 24 C˚, červen 28 C˚, červenec 29 C˚, srpen 29 C˚, září 27 C˚, říjen 24 C˚, listopad 21 C˚, prosinec 17 C˚.

 

 

HIT! Kréta z/do Prahy na 8 dní za 5400Kč přes celé letní prázdniny! (letenky + hotel)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!