HIT!! Kanárské ostrovy na 8 dní z Vídně za 3200Kč! (letenky + dobře hodnocené ubytování)

HIT!! Kanárské ostrovy na 8 dní z Vídně za 3200Kč! (letenky + dobře hodnocené ubytování)

Hit, který bude mít platnost v minutách, je určen těm nejrychlejším z vás. Využijeme při něm last minute letenky z Vídně na Tenerife a zpět za 79€, což je přímo skvělá cena na toto letiště. Abychom dosáhli ještě na lepší cenu, nakombinoval jsem je se studiem pro 4 osoby, které vychází velmi výhodně (a ušetříte i na pronájmu auta). Je samozřejmě možné jet jen ve 2, pak vás letenky + hotel vyjdou na necelé 4 tisíce za osobu. Jde o opravdu o skvělý tip a pokud se pro něj rozhodnete, s nákupem letenek si velmi pospěšte.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Do Vídně se dostanete nejlépe automobilem, nebo se společností StudentAgency.

Letenky Víden – Tenerife – Víden za 79€ v termínu 4. – 11. 6. nakupujte zde >>

Last minute letenky na Kanárské ostrovy
Last minute letenky na Kanárské ostrovy

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, které vám bude stačit víc jak bohatě.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

Přímo na letišti si můžete zapůjčit automobil přes RentalCars. Další (a údajně lepší) alternativou je Cicar, kde je cena uvedena včetně všech poplatků (pojištění, platíte stejně i když je vám pod 25 let, auto může mít více řidičů). Auto bych si určitě zapůjčil, ve 4 lidech se vám to vyplatí více, než po ostrově cestovat místní dopravou.

Pokud byste chtěli cestovat jen ve dvou, všechny hotely pro dva, srovnané na toto datum dle ceny, naleznete zde >>

Pokud pojedete ve 4, což je rozumné nejenom kvůli úsporám za bydlení, ale i kvůli pronájmu automobilu, zvolil bych např. Eurika Apartmen. Za cenu kolem tisícovky/osobu/pobyt, nabízí relativně dobré hodnocení. Pokud by vám nevyhovovalo, z dalších hotelů můžete vybírat zde >>

Last minute ubytování 1

O trochu dražší, ale o třídu lepší, je ubytování v podobě Club Tarahal. Na střeše má bazén, je dobře hodnocen a na fotkách vypadá velice dobře, jak se můžete přesvědčit. Rezervovat tento hotel můžete zde >>

Hotel na Tenerife

1 2 3 4 5 7 8 9

Geografie

Tento překrásný a hojně navštěvovaný ostrov se nachází necelých 300 kilometrů od pobřeží Afriky. Přímo naproti němu se nachází Maroko. Je největším a nejzelenějším ostrovem kanárské oblasti. Je mu také přezdíváno Ostrov věčného jara díky velice příjemnému klimatu. Okouzlí Vás zde hluboké lesy, banánové plantáže, čarokrásná krajina vulkanického původu i velice exotické pláže s černým sopečným pískem. Často se Tenerife také přezdívá „mikrokontinent“, jelikož zde naleznete rovinaté pobřeží i vysoké útesy a nechybí ani majestátné hory.

Hlavní město – Santa Cruz de Tenerife

V překrásném hlavním městě Santa Cruz de Tenerife za vidění určitě stojí trojlodní kostel San Marcon z 15. a 16. století. V muzeu Museo de Arte Sacro za podívanou stojí ohromný filigránový stříbrný kříž.

Příroda, památky, pláže

Nejvýznamnější úkaz zde představuje největší národní park Španělska Teide, který zabírá neuvěřitelných 35% plochy celého ostrova, což dohromady činí 14 tisíc hektarů. Užít si zde můžete nenáročné oddychové procházky, náročnější výšlapy a celodenní túry. Náročnost si úplně jednoduše můžete stanovit sami podle toho, po jaké barvě stezky se vydáte. Odvážlivci mohou zdolávat hory a strmé rokle. Určitě si však přibalte pohodlnou a pevnou obuv a větrové bundy. Sníh se zde totiž obvykle drží až do jara. Můžete zde využít i služeb vyškolených horských průvodců.

Pomalu se dostáváme k nejvyššímu vrcholu Tenerife a zároveň celého Španělska hoře Pico de Teide, jenž dosahuje 3 718 metrů nad mořem. Právě zde můžete vidět doslova kouzelnou podívanou, která dojme všechny milovníky přírody a naší planety. Z vulkánu zde totiž stále vytéká žhavá láva! Jedná se skutečně o nevšední a unikátní podívanou! Nachází se zde i mezinárodní astronomická observatoř. Tu v roce 1985 otevřel španělský král. Jedná se o velice významné centrum vědy a výzkumu. Samozřejmě se sem můžete podívat i Vy a zároveň si užít fascinující profesionální výklad a pohled na zářící hvězdnou oblohu.

Pokud nepatříte mezi milovníky pohybu, můžete se nechat až na samotný vrchol hory vyvézt lanovkou. Během cesty můžete pozorovat proměny krajiny, jež se mění v závislosti na nadmořské výšce.

Jestli Vás už unaví výpravy, můžete zavítat do města Puerto de la Cruz. Zde se nachází populární Zoo Loro Parque. Jedná se o botanicko-zoologickou zahradu. Ta sem každoročně láká na tisíce návštěvníků. Nejoblíbenější atrakcí jsou zde jistě pestrobarevní papoušci, z nichž některý umí mluvit a někteří dokonce počítat! Můžete se zde také pobavit rozvernou hrou delfínů. V parku je k vidění též největší výběh pro tučňáky na světě!

Obdivujete pestrobarevné motýli? Tak to si budete připadat jistě jako v pohádce v Mariposariu del Drago. Jestliže Vás zajímá spíše Flora, tak to určitě musíte vidět 1 000 let starý strom, který se nachází v oblasti Icod de los Vinos. Navštívit zde můžete i dračinec Drago Milenario. Podle legendy zde vytéká krev s léčivými účinky.

Do světového dědictví UNESCO je zařazeno zdejší starobylé město La Laguna. Naprostý kontrast potom představuje moderní město s moderními budovami Tenerife Auditorio. Celoročně si zde můžete užívat bohatého hudebního a tanečního programu. Pokud milujete noční život, určitě navštivte lokalitu Playa de las Americas.

Nádherné a jedinečné jsou pláže ostrova Tenerife. Jak už jsme se zmínili, mají povětšinou tmavou a exoticky vyhlížející barvu. Pokud ale holdujete klasice, i zde je připravena varianta pro milovníky karibského stylu. Na některé pláže je dovážen jemný světlý písek ze Sahary. A kde takové místo hledat? Je to například Playa de las Americas. Pokud patříte mezi sportovce, navštivte pláž u El Medano, kde vanou živelné větry tak důležité pro většinou vodních sportů.

Turistická vybavenost

Místní infrastruktura uspokojí i ty nejnáročnější z Vás. Můžete si zde užívat veškerých dostupných vymožeností. Můžete vybírat mezi těmi nejluxusnějšími hotely s téměř neomezenými službami i mezi tradičním ubytování od místních obyvatel na venkově. Na své si přijdou milovníci válení se na pláži i dobrodruzi.

Počasí

Celý rok se zde teploty pohybují v rozmezí příjemných 20-25 stupňů Celsia, v létě je to potom maximálně 30 stupňů Celsia.

Aktuální počasí na Tenerife naleznete zde >>

Předpověd počasí na Tenerife na datum pobytu

Předpověd počasí na Tenerife