Akčních letenek z Prahy do Honolulu můžete využít k levné návštěvě Havaje. Mezipřistání je v Pekingu, čehož doporučuji z vlastní zkušenosti využít k prohlídce Velké čínské zdi. Pokud byste toho chtěli stihnout více, můžete využít některou ze společností, které vás na letišti vyzvednou, provezou vás dle domluveného plánu a pak odvezou zpět na letiště. Kvůli tomu, že jsme měli kratší přestup, jsme tuto službu také využili a zpětně toho vůbec nelituji. Za 136 dolarů/2 osoby jsme měli vše pohodlné, stihli jsme náměstí Nebeského klidu, nakouknout do Zakázaného města, i se projít po Čínské zdi v úseku, kde jsme byli skoro sami. Vzhledem k jejich angličtině bychom jinak nestihli pořádně ani tu zed :).

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před zakoupením letenek si pečlivě propočtěte celkové náklady. Havaj je drahá destinace a letenky tak budou představovat jenom část nákladů. Další budou tvořit zejména případné přelety mezi ostrovy a náklady na ubytování. Naopak ceny za potraviny nás mile překvapily, při nákupu v supermarketu se najíte i za 50-100Kč (pokud potřebujete šetřit). Pro úsporů nákladů za drahé ubytování jsme volili pobyt přes Airbnb (slevu na první ubytování získáte zde). Využít ale můžete samozřejmě i klasicky Booking.

 

Nezapomente také na to, že na Havaj budete potřebovat ESTU. Platí se zde samozřejmě dolary.

 

Pokud byste měli zájem o tour po Pekingu, mohu vřele doporučit tuto agenturu wildgreatwall@gmail.com (stránky už nemám, jenom kontakt). Vybrali jsme ji po pečlivém výběru (cestujeme lowcost a i těch 136 dolarů není zrovna málo) a byli jsme naprosto spokojeni. Víza nejsou potřeba, respektive je dostanete při transitu zdarma.

 

 

Letenky Praha – Honolulu – Praha můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

letenky na Havaj
letenky na Havaj

 

Havajské ostrovy z Prahy s možností navštívit Vekou čínskou zeď za 16990Kč (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!