Havaj

Rádi byste se vydali někam daleko, nejlépe mimo Evropu a za teplem? Havaj by pro vás mohla být tím pravým! Krásně slunečné počasí, nádherně modré moře a exotické výhledy všude, kam se podíváte – i takto by se dal popsat oblíbený ostrov, ležící na jihozápadě od Spojených států. Honolulu je ovšem krásné město bez ohledu na to, jestli dáte přednost ležení na pláži nebo poznávání místní kultury. Není proto důvod váhat a nevyužít této skvělé nabídky, která vám umožní zůstat téměř libovolně dlouhou dobu! Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy s cestovní kanceláří naleznete například na tomto odkaze.

 

INFO KE KORONAVIRU: Termíny jsou většinově až na rok 2022, zatím tedy nelze předvídat, jaká bude situace ohledně pandemie v danou chvíli. Vyplatí se však rozhodně sledovat jak stránky ministerstva zahraničí, tak i informace konkrétně z dané destinace.

 

 

Tip pro vás: Pokud s individuální turistikou doposud nemáte zkušenosti, doporučujeme prostudovat si tento podrobný návod>>. 

 

Odlétat budete z Vídně. Co se týče dopravy sem z Česka, nejlevněji mnohdy vychází autobusy Eurolines. Přímo na letiště ale můžete využít i společnost Regiojet nebo třeba Flixbus. Pokud raději cestujete vlakem, můžete Regiojetem přijet na vlakové nádraží Vídeň Hauptbahnhof a zde přestoupit na autobusový transfer téže společnosti.

 

Před odletem určitě nepodceňte zařízení cestovní pojištění, obzvláště v zemích mimo Evropu se nevyplácí tuto položku ignorovat. Na jeho přehledné online srovnání se můžete podívat na tomto odkazu. Také k celkové ceně za dopravu nezapomeňte připočítat transfer z/na letiště ve Vídni a na Honolulu.

 

Rovněž také nezapomeňte, že před vstupem do krajiny budete potřebovat vízum ESTA. Jeho vyřízení tedy určitě nenechejte na poslední chvíli.

 

Ubytování si můžete zarezervovat například přes stránku Booking. Pokud dáváte přednost ubytování u soukromníka a nehotelovému prostředí, podívejte se na stránku AirBnb, kde by vás pobyt mohl dokonce i vyjít levněji. Zde navíc při registraci přes tento odkaz získáte pěknou slevu na svůj první objednaný pobyt.

 

 

Letenky na trase Vídeň-Honolulu-Vídeň zakoupíte prostřednictvím tohoto přehledného kalendáře>>. Termínů je opravdu nespočet, může tak vybírat libovolně dlouhé pobyty od listopadu letošního roku až do února 2022. Můžete tak klidně letět třeba jen na pár dní, ale také se na cestu vydat na podzim a vrátit se až příští zimu!

 

Levné letenky na Havaj (Honolulu)
Levné letenky na Havaj (Honolulu)
Havaj z Vídně za 9790 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *