Gran Canaria je třetím největším Kanárským ostrovem, zároveň i třetím nejstarším. Najdete zde písečné duny, sopečné hory, banánovníkové plantáže, rybářské vesničky, palmy a nádherné dlouhé pláže. Velkou zajímavostí ale je, že na každé části ostrova můžete zastihnout jiné počasí. Obecně na severu (Las Palmas) je větší vítr a velké vlny, což z něj dělá vhodné místo pro surfování. Na jihu (okolí Maspalomas) bývá vždy slunečněji než kdekoliv jinde. 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

LAS PALMAS – je hlavním městem ostrova Gran Canaria. Kryštof Kolumbus ho navštěvoval při cestách do Nového světa a na jeho památku je zde krásná budova zvaná Kolumbův dům. Najdete zde i Kanárské muzeum, tříkilometrovou pláž Las Canteras, historickou čtvrť Vegueta a přístav La Luz.

 

 

MASPALOMAS – nachází se na jihu ostrova a patří mezi nejnavštěvovanější místa na Gran Canaria. Najdeme zde nádherné Dunas de Maspalomas, které jsou vyhlášeny národním parkem a v nedaleké blízkosti určitě stojí za návštěvu místní maják Faro de Maspalomas. 

 

PLAYA DEL INGLÉS – jedná se hlavně o turistický resort a jednu z nejrušnějších oblastí na ostrově. Nachází se zde krásná dlouhá pláž, bary, diskotéky, restaurace , nákupní centra – určitě se zde nebudete nudit. 

 

PUERTO DE MOGÁN – je přístav v letovisku Playa de Mogán, Někdy se mu přezdívá Malé Benátky pro jeho úžasnou atmosféru, malebné úzké uličky a krásné budovy. Můžete zde navštívit i žlutou ponorku a prozkoumat podmořský svět. 

 

ROQUE NUBLO – v překladu ‘mračné skalisko’ je skalní monolit, který je s výškou 1813m druhým nejvyšším bodem ostrova, zároveň se nachází kousek od nejvyššího bodu Pico de las Nieves. Z úpatí Roque Nublo se vám naskytnou nádherné výhledy a západy slunce.

 

Gran Canaria – co musíte vidět?
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!