Pokud patříte ke čtenářům, kteří si potřebují naplánovat dovolenou s větším předstihem kvůli dovolené v práci, mohl by vás zaujmout tip na květnový ostrov Korfu. K levným letenkám za 1380Kč jsem tentokrát pro názornost přiřadil skromnější, ale fantasticky hodnocené (9,1 z 10) ubytování. Detailního průvodce po ostrově Korfu, naleznete zde. Pro srovnání, tolik stojí zájezdy na Korfu přes CK. V případě zájmu si pospěšte s nákupem, za njnižší cenu zbývá jen několik letenek.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Bratislavy, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Student Agency. Průvodce Bratislavou naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci výletu, tedy i cestu z/na letiště v Bratislavě i na Korfu. Rovněž si povšimněte brzkého odletu poslední den a přizpůsobte tomu plánování – např. tak, že si na poslední noc vezmete hotel u letiště.  Ověřte si také dostupnost letenek, v tuto chvíli za tuto cenu zbývá posledních pár kusů. Na Korfu nepotřebujete pas, vystačíte si s občanským průkazem.

 

V potaz vezměte i to, že polovina května je na Korfu vhodná na turistiku, ne koupání. Odvážlivce asi uvidíte a někdo to dá, ale moc příjemné teploty to ještě nebudou :).  Milovníky přírody ale květen potěší, turistů je málo a vše rozkvétá.

 

 

Letenky Bratislava – Korfu – Bratislava za 53,9€ zakupte přímo na stránkách Ryanair.com na termín 11. – 18. května. Alternativně můžete zakoupit letenky u českého prodejce, cena je navýšená o jejich provizi, ale výhodou je základní podpora v češtině (a podpoříte náš web).

 

Levné letenky z Bratislavy na Korfu
Levné letenky z Bratislavy na Korfu

 

Cena je konečná a zahrnuje veškeré poplatky. V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla: velké 55 x 40 x 20cm  (max. 10kg) a malé 35 x 20 x 20cm. Může se to zdát málo, ale stačí to bohatě. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7-měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Auto si zapůjčte např. přes Rentalcars.

 

Korfu koláž

 

Všechny hotely na toto datum, naleznete zde >>

 

Já pro názornost vybral apartmány Elena – Kostas. Klidně si ale projděte i ostatní nabídky, tento jsem vybral vzhledem k hodnocení a ceně. O pár korun dráž je k dispozici i mnoho jiných zajímavých nabídek. Dobrou alternativou je i to, nebrat žádné ubytování, půjčit si auto a Korfu si projet. Ubytování pak můžete brát tam, kde se vám zrovna bude líbit.

 

5

First minute: Korfu z Bratislavy na 8 dní za 2700Kč! (letenky + fantasticky hodnocené ubytování)
Štítky:        

2 komentáře u „First minute: Korfu z Bratislavy na 8 dní za 2700Kč! (letenky + fantasticky hodnocené ubytování)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!