Zkušenější čtenáři mohou využít akčních letenek od Iberie z Barcelony do New Yorku za skvělých 4790Kč. Do Barcelony samotné se dostanete z Prahy za 1-2 tisíce Ryanairem a tak pokud vám stačí příruční zavazadlo, dostanete se celkově do částky kolem 6 tisíc. Navíc můžete letět o několik dní dříve a užít si i samotnou Barcelonu.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tento tip bych doporučil zkušenějším čtenářům, kteří chápou výhody i nevýhody podobného spojení (může dojít ke změně nebo zrušení letu atd.). Pokud si nejste jistí, raději počkejte na jiné letenky.

 

Nejlevnější termíny jsou v září – říjnu, ale i přes letní prázdniny jsou tam termíny za cca 7000Kč a to už je hodně lákavé. Navštívit v létě Španělsko i USA za cenu kolem 10 tisíc, zní super.

 

Na cestu doporučuji uzavřít cestovní pojištění, online srovnání naleznete zde >>.

 

Nezapomeňte si před cestou spočítat všechny náklady, zejména za ubytování, dopravu na místě a stravu. New York a USA obecně nepatří mezi levné destinace a je třeba s tím počítat už při nákupu letenek. Zvýšenou pozornost věnujte tomu, že v základní ceně máte pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Ale nemusí to být problém, také jsem jeli pouze s batohem.

 

Ubytování řešte buď klasicky přes Booking, nebo využijte naší slevu 725 Kč na první ubytování dražší jak 1500 Kč a ubytujte se přes AirBnb. To bych vám i doporučoval, také jsme to tak řešili. Doporučil bych vám bydlet přímo na Manhattanu, je to dražší, ale zážitek je z toho na celý život :). Krom toho ušetříte hodně času stráveného dopravou.

 

Pokud si nainstalujete aplikaci Lyft (ke stažení na Android i iTunes), můžete pomocí kódu JIRI583850 získat 20 dolarů na vaši první jízdu (já teoreticky získám také nějaký bonus na další jízdu, ale ani nemám jak to využít ? ). Stačí zadat odkud a kam chcete a vyjede vám cena – pak si snadno spočítáte, zda se vám vyplatí Uber, Lyft, nebo městská doprava. Berte ale v úvahu i čas/energii, nemá moc smysl ušetřit třeba 2 dolary a strávit o hodinu více jízdou a přestupováním. Na to je NY příliš zajímavý a toho času/energie máte omezené množství.

 

 

Letenky Barcelona – New York – Barcelona můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

Letenky přes letní prázdniny nakupujte přímo u dopravce na Iberia.com. Nejlevněší termíny jsou v druhé půlce srpna.

 

 

 

 

First minute: Z Barcelony do New Yorku přímým letem za 4790Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!