V dnešním levnocestovatelském tipu si ukážeme, jak navštívit Filipíny za cenu, které se jen těžko odolává. Sám Sám jsem neodolal a letenky zakoupil :). Osobně pokládám Filipíny za jednu z nejzajímavějších destinací v JV Asii a poté, co jsme tam letos strávili měsíc, tam příští rok zamíříme rovnou na 7 měsíců. Postup nákupu je trochu složitější, protože půjde o dvě společnosti, ale netřeba se toho nijak obávat. Během cesty nás čeká přestup v Dubaji a protože si sami můžete zvolit, kolik dní v ní strávíte, doporučoval bych alespon 1 nebo 2 dny před dalším letem. Za návštěvu jistě stojí. Termínů je celá řada, můžete si tedy zvolit jak datum, tak délku pobytu v obou destinacích.

 

<

 

Před samotným nákupem letenek si nezapomente vše pečlivě naplánovat a dejte si dostatek času na přestupy. Za minimum bych považoval tak 4-5 hodin, ale spíše bych doporučoval více. Počítejte i s tím, že Filipíny jsou rozlehlé a tak je v podstatě nutné započítat i letenky na přelety.

 

Cestujte jen s příručním zavazadlem, kufr by byl zbytečný a jen by vás omezoval. Co byste zapomněli, snadno a levně dokoupíte na místě. Návod, jak se sbalit i na 7-měsíční cestu kolem světa do batohu, naleznete zde >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, online srovnání cestovních pojištění, naleznete zde >>

 

Jak už jsem zmínil, cestu budou tvořit 2 letenky. Jedny z Prahy do Dubaje a zpět, druhé z Dubaje na Filipíny a zpět. Datumy berte jen pro názornost, stejně tak dobu pobytu a časy na přestupy (ty si určete dle svého, Dubaj určitě stojí za vidění).

 

Ty první zakupte např. UIA za 192€ (cca 5200Kč). Akční letenky do Dubaje ale nejsou zvláštností a tak pokud nechcete letět s přestupem, můžete si počkat na příští akci od FlyDubai, stejně jako na ní čekám já :). Cena bude obdobná.

 

 

 

 

 

Druhé letenky na trase Dubaj – Manila – Dubaj zakupte přes Cebu Pacific za 531AED, tedy cca 3480Kč. Netřeba se toho nijak bát, jde o profesionální společnost, se kterou jsem se už něco nalétal.

 

 

2

 

 

Dohromady vás tak letenky vyjdou na 5200Kč + 3480Kč, tedy 8680Kč. Tomu se opravdu jen těžko odolává :). S Cebu Pacific navíc za poměrně nízkou cenu můžete navštívit i Austrálii, nebo Japonsko.

 

 

 

Filipíny z Prahy za 8680Kč! (let tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!