Filipíny z Prahy za 13990Kč (cena za let tam i zpět, včetně poplatků)

Filipíny z Prahy za 13990Kč (cena za let tam i zpět, včetně poplatků)

5* aerolinka Qatar Airways dnes nenabízí jenom akční letenky do Thajska, ale za výhodnou cenu se dostanete i na Filipíny. Tip jsem tentokrát nespojil s ubytováním, protože bude dost individuální, na kterém ostrově dovolenou strávíte. Pokud byste ale letěli do září přes Cebu, dejte vědět a můžeme zajít na pivko :). Jsme tu až do konce srpna a pak letíme na několik měsíců zpět do ČR. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy na Filipíny přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

<

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho. Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

Před nákupem čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, zejména za ubytování a přesuny. Nevýhodou Filipín je skutečnost, že skoro kamkoliv musíte přeletět. Letenky sice drahé nejsou, ale i tak o představuje další náklady (cenu na „váš“ ostrov si zjistěte např. na momondo.com). U ubytování záleží samozřejmě na konkrétním místě i „luxusu“, obecně vzato bych počítal s částkou 1000Kč/2 osoby/noc za hezké ubytování. Dá se to ale samozřejmě i mnohem levněji, nebo dráž (konkrétní cenu na vašem ostrově naleznete na Bookingu). Za jídlo tu utratíte méně než doma, obvykle se najíme do 100 pesos (zhruba 50Kč). Dá se to ale i mnohem levněji, třeba v Jollibee si koupíte špagety za 50 pesos (cca 25Kč). Alkohol je tu velmi levný.

Pokud by vás cokoliv zajímalo, neváhejte se zeptat v diskuzi. Minulý rok jsme tu byli necelý měsíc, letos tu jsme od února (vyjma 2 měsíců v Thajsku a týdne v Japonsku).

Ohledně očkování, rozumné jsou asi žloutenky. Ale pokud pojedete čistě do turistické oblasti a budete se stravovat v lepších restauracích, tak se myslím nic nestane i bez toho.

Letenky Praha – Manila – Praha můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

Po příletu do Manily je myslím rozumné si dopřát den nebo dva na aklimatizaci. Časový posun je nyní 6 hodin (při letním času) a společně s jiným počasím to udělá své. Za sebe bych vám doporučil využít naší slevu 720Kč první ubytování a ubytovat se přes Airbnb v Makati (ideálně v Gramercy residenci). Není to nejlevnější, ale do tisícovky se vejdete a vážně to za to stojí :).

Na letišti si můžete rovnou vybrat peníze z bankomatu a zařídit místní SIMku kvůli internetu. U bankomatu počítejte s poplatkem za výběr (zhruba 100Kč) a limitovaným výběrem (liší se dle banky, obvykle 20 tisíc pesos max.). Platí se pesos, kurz je zhruba poloviční. Pokud z automatu vybíráme 20 tisíc pesos, z českého účtu se mi ted strhává cca 9400Kč. U internetu si můžete vybrat mezi Smartem a Globem. Obojí stojí za starou bramboru :). Ve větších městech to ještě jde, ale jinak je dost bída. Ceny jsou ale přijatelné, za 800MB denně platím cca 500Kč měsíčně.

Do ubytování se z letiště dostanete taxíky, nebo s Uberem/Grabem. Pokud nejste masochisti, nevyužívejte místní metro :).

Pro vyhledání přeletů používejte momondo.com. Počítejte s tím, že jako běloši se zde těšíte poměrně velkému respektu, ale také téměř za všechno platíte více, než místní :D. Chce to tedy smlouvat a dávat si pozor, aby vás někdo nenatáhl. Respektive alespoň ne moc :). Oni to nedělají většinou ve zlém, prostě to berou tak, že jsme miliardáři, co mají doma oslíčka z kterého po zatřesení padají zlatáky :). A chtějí z toho něco vytěžit. Jinak jsou ale strašně fajn lidi.

Pokud budete na nějakém místě zůstávat déle, zkuste usmlouvat lepší cenu. Booking a podobné weby využít nemusíte, ale doporučoval bych ho především k pročtení recenzí. Nemá smysl ušetřit dolar a sdílet pokoj se švábí rodinkou, nebo mravenci.

Domluvíte se bezproblémově anglicky. Filipíny jsou převážně křestanské.