K co možná nejlevnější dovolené na Filipínách můžete využít akčních letenek z Prahy. Návrat je do Vídně, což není tak pohodlné, ale oproti letenkám  s návratem do Prahy ušetříte několik tisíc. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy na Filipíny přes cestovní kanceláře, naleznete zde. Na Filipínách jsme byli se ženou celkem 3x a loni tam žili, pokud by vás cokoliv zajímalo, klidně se ptejte dole v diskuzi :). 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Před nákupem čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, zejména cenu ubytování dopravy z/na letiště. Jídlo je na Filipínách levnější jak u nás, na tom ještě ušetříte. I s cenou za ubytování se dá dostat do 1000Kč/2 osoby/den. Dá se to samozřejmě levněji i podstatně dráž – tohle berte spíš pro hrubou orientaci.

 

Ubytování řešte přes Booking nebo Agodu, která v Asii vychází často výhodněji. Chce to ale nabídky porovnat a pak se rozhodnout. Možné je i domlouvat ubytování na místě, ale v tom případě bych doporučoval si přečíst na Bookingu/Tripadvisoru recenze. Ubytování je celkově levné a tak nemá smysl jít jen po co nejnižší ceně a pak sdílet pokoj se šváby :).

 

U Filipín panují poměrně velké rozdíly dle toho, na který ostrov zamíříte, proto si to dobře nalánujte. Osobně preferuji Cebu, kde jsme ted půl roku žili, ale je to samozřejmě o cílech a preferencích. Přelety mezi ostrovy jsou levné, často do tisícovky. Nejlepší spoj na “váš” ostrov můžete najít např. na momondo.com. Pokud po příletu do Manily a další cestou budete chtít odpočinek, vřele doporučuji na aklimatizaci toto ubytování. Pokud se zaregistrujete přes tento odkaz, získáte slevu 725Kč. K dispozici máte krásné fitness, bazén a celé Makati je taková luxusnější čtvrt. Jinak se tam toho moc dělat nedá (v podstatě jako v celé Manile), ale na aklimatizaci super. Každý večer přímo před budovou probíhají ve velkém stanu hudební představení (zdarma) a je tam i velký výběr rozmanitých pokrmů s cenami od 30 do 100Kč (obvykle se dobře najíte kolem 50Kč). Vyzkoušejte také masáže, cena za hodinu se pohybuje kolem 100Kč.

 

 

Letenky Praha – Manila – Vídeň můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

 

Levné letenky na Filipíny
Levné letenky na Filipíny

 

Filipíny z Prahy s návratem do Vídně za 9790Kč! (letenky tam i zpět)

2 komentáře u „Filipíny z Prahy s návratem do Vídně za 9790Kč! (letenky tam i zpět)

 • 13.9.2018 (21:49)
  Trvalý odkaz

  Zdravím, co byste doporučili určitě nevyhne hat na Cebu? Něco, kam nechodí každý turista?

  A letenky máte s návratem do Vídně pokud správně koukám, tak jen upozorňuji 🙂

  Díky za odpověď!

  Reagovat
  • 25.9.2018 (0:18)
   Trvalý odkaz

   Zdravím,

   děkuji za upozornění. Z těch méně tradičních tipů bych doporučil kostel v Simale

   Moc bílých tam nepotkáte (pokud vůbec) a není to tak vyloženě turistické místo. Hodně silný zážitek, místnáci věří, že panenka Marie dokáže dělat zázraky a musím říct, že je to hodně působivé místo. Ve frontách k ní pomalu míjíte vitríny s dopisy lidí kterým pomohla, odhozené berle, nebo vyléčené ze smrtelných nemocí. Hodně silný i když člověk není věřící. Krom toho to místo samo o sobě je krásné a fotogenické.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!