At už zvažujete originální Vánoční dárek pro své blízké, nebo si chcete jen odpočinout v jednom z nejromantičtějších měst, mohl by pro vás náš dnešní tip být tou pravou volbou. Z vlastní zkušenosti musím říct, že Bruggy stojí za návštěvu a atmosféra v nich je vskutku úžasná a pokud tento výlet darujete své partnerce jako dárek, jistě ji potěší. Odlet bude v pátek ráno či večer (dle vašeho výběru), návrat v neděli večer.

 

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

 

Letenky Praha – Brusel – Praha nakupte na termín 29. – 31. ledna přes web Ryanair.com (návod naleznete zde).Zvolit si můžete bud ranní spoj, nebo naopak večerní. Rozhodnutí je zcela na vás, cena zůstane stejná. Jen vemte do úvahy, že pozdější změna již není možná (respektive je, ale poplatek by byl dražší, jak letenka).

 

 

Akční letenky do Bruselu

 

Cena 538Kč za letenku tam i zpět je konečná, včetně všech poplatků. V ceně je jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm  a a druhé o rozměrech 35x20x20cm.

 

Bruggy jsou poměrně drahé město, proto bych vám doporučil v rámci úspor si část potravin nakoupit v ČR cestou na letiště. Případný alkohol bych pak nakoupil hned na letišti Charlorei. Chápu, že podobný přístup není pro každého, takže to berte jen jako tip, který můžete, ale nemusíte využít. I v Brugách jsou místa, kde se dá levně najíst, např. v McDonald (je stylově zasazen mezi staré budovy a stojí to i za fotku 🙂 ), ale celkově místní obchodníci využívají toho, že v centru je velký příval turistů. Jako všude platí, že čím dál od centra, tím nakoupíte levněji.

 

Vřele doporučuji vyzkoušet belgická piva a čokoládu :).

 

Z letiště Charlorei se do Brugg dostanete nejlépe se společností flibco.com. Jejich ceny začínají na 5€ a nakupte je online ihned, jakmile zakoupíte letenku. Když je koupíte ted, budou stát 5€, později cena bude stoupat.

 

K ubytování jsem vám vybral Hostel Gran Kaffee Passage. Má skvělou polohu, dobré hodnocení a je za velice rozumnou cenu. Šlo by bydlet levněji dál od centra, ale osobně si myslím, že by to byla škoda a osobně bych tu možnost nevolil.

 

 

Akční letenky do Bruselu

 

Zvážit můžete i návštěvu nedalekého Ghentu, nebo Bruselu. Ten mě příliš nenadchl, ale Ghent je také úžasný.

 

Bruggy, taktéž společně se Stockholmem často nazývané jako Benátky severu, jsou dost možná nejkrásnějším a nejromantičtějším městem Belgie. Toto neveliké město s malebnými uličkami a třpytícími se kanály je vyhlášené jako ráj milenců a milovníků čokolád.

Jak se pohybovat po Bruggách?

Bruggy jsou poměrně malé město, a proto si s výlety po městě bohatě vystačíte bez využití veřejné dopravy, veškeré atrakce jsou od sebe v pěší vzdálenosti. Pakliže se přesto raději svezete, máte možnost využít tamní autobusy. Kromě nich totiž v Bruggách žádná forma veřejné dopravy jako metro či tramvaje není. Existuje několik linek číslovaných jako 1 až 99, z nichž většina vyjíždí z hlavního nádraží. Lístky na MHD se kupují v kioscích, automatech nebo formou SMS.

I s českými tarify je výhodnější jednorázová SMS jízdenka, která vyjde na 1,80€ + cena sms. Stačí jen napsat zprávu s textem „DL“ na číslo 4884 a vzápětí Vám bude jízdenka poslána na mobil. Pokud dáte přednost papírové jízdence, zaplatíte 3€ a budete muset při vstupu do autobusu jízdenku označit ve žlutém validátoru. K dispozici jsou i denní, 3denní a 5denní jízdenky, které se vyplatí objednat přes internet, ušetříte tím několik euro. Se slevou pak stojí jízdenky 5€, 10€ nebo 15€.

Další možností cestování po Bruggách je kolo. Téměř na každém rohu jsou půjčovny jednoduchých skládaček, Bruggy jsou velice rovinatým městem, a vystačíte si tady i s kolem bez převodů. Za celodenní půjčení kola zaplatíte zhruba 6€.

Jak ušetřit na pobytu

Turistům je v Bruggách nabízena Bruges City Card, což je turistická karta umožňující vstup do všech zajímavých městských atrakcí. Do mnoha dalších památek a muzeí je vstup za výhodnější ceny. Karta nezahrnuje veřejnou dopravu po Bruggách, ale poskytuje alespoň možnost koupit si třídenní jízdenku po Vlámsku za zvýhodněných 6€. Brugge City Card je poměrně drahá, 48 hod verze stojí 46€ a 72 hod verze 49€, koupě se Vám tedy vyplatí pouze, pokud chcete navštívit velké množství památek. Turistické karty lze zakoupit na hlavním nádraží nebo na některých dalších místech.

 16202709446_21c1c7ab3c_z

Památky, které nesmíte vynechat

Groote Markt (Tržní náměstí)

Groote Markt je jedno z nejznámějších náměstí v Bruggách. Jak již název napovídá, navštívit zde můžete městské trhy, možná ještě zajímavější je však 83 metrů vysoká věž Belfried, ze které po vyšlapání 366 uvidíte celé město jako na dlani. Vstupné na věž je 8€.

Náměstí Burg

Na druhém významném náměstí se nachází novogotický Justiční palác, gotická radnice a také často navštěvovaná bazilika Svaté krve. Prohlídka slavné baziliky Vás vyjde na 2€,

Kostel Panny Marie

Kostel Panny Marie s dominantní věží, která je se 122 metry druhou nejvyšší v Belgii, je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Bruggách. Mimo jiné v sobě kostel ukrývá i Michelangelovu sochu Marie s dítětem.

Katedrála sv. Salvátora

Katedrála sv. Salvátora byla postavěna v 10. století jako malý kostel. V průběhu staletí se stavba rozšiřovala až do dnešní monumentální podoby. Jedná se o jednu z mála staveb, která během válek vedených v Belgii nebyla nijak poničena.

Groeninge Museum

V tomto muzeu můžete obdivovat díla vlámských umělců od 15. století po současnost, včetně malířů bruggské školy. Plné vstupné do muzea činí 8€,

Čokoládovna Sukerbuyc

Bruggy jsou pověstné nejen svými romantickými uličkami, ale i výrobou té nejlepší čokolády. Sukerbuyc nacházející se na ulici Katelijnestraat nabízí turistům ukázky z toho, jak se vyrábějí ty nejlepší pralinky na světě.

 

 

Eurovíkend v Bruggách z Prahy za 1900Kč (letenky + 2 noci v hotelu)
Štítky:    

2 komentáře u „Eurovíkend v Bruggách z Prahy za 1900Kč (letenky + 2 noci v hotelu)

 • 30.10.2015 (7:51)
  Trvalý odkaz

  Asi se po tom zaprasilo, protoze mi to ukazuje levne uz jen tam vecer a zpatky uz pres 800..:-/ …ale diky za super stranky a tipy 😉

  Reagovat
 • 31.10.2015 (13:06)
  Trvalý odkaz

  absolutne to na jejich strankach nejde objednat proste..a kde najdu ten hotel na rezervaci?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!