Láká vás atmosféra skotského hlavního města Edinburghu? Pak by vás mohla zaujmout akční nabídka letecké společnosti Ryanair, která nabízí zpáteční letenky na trase Praha – Edinburgh, ve vybraných podzimních termínech, za úžasnou cenu, a to již od 398 Kč. Jste-li milovníci historie a drsné přírody, pak je pro vás Skotsko tou pravou destinací. My jsme pro vás vybrali týdenní pobyt od 14. do 21. listopadu. K dispozici jsou však i další možnosti.  O něco dráž pak vyjdou víkendové termíny, které pořídíte od 819 Kč. Nejlépe vychází víkendový pobyt v termínu od 26. do 28. listopadu. Je jen na vás, kterou variantu si vyberete. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Skotska přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Od 4.10.  cestující s ukončeným očkováním, nemusí absolvovat před cestou do UK test a po příjezdu do UK pro ně platí stejná pravidla jako pro očkované Brity – tj. objednat si před cestou PCR test na 2. den po příjezdu do UK a vyplnit příjezdový formulář. Očkovaní cestující však nemusejí do karantény, ani se objednávat test na den 8. Naopak cestující bez plného očkování musí i po 4.10. nadále absolvovat předodletový test v zemi původu, vyplnit příjezdový formulář a před cestou objednat a zaplatit PCR testy v UK na 2. a 8. den po příjezdu a držet 10denní karanténu (s možností absolvovat za příplatek další PCR test 5. den, který, pokud je negativní, ukončí karanténu). Doporučujeme vám sledovat aktuální podmínky pro vycestování do Spojeného království na tomto odkaze.

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenost anebo hledáte další rady, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >> .

Před cestou nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění. Přehledné srovnání dostupných možností naleznete zde >>

Odlet a přílet bude z výborně dostupné Prahy. I přesto před nákupem letenek raději propočítejte náklady na celou dovolenou. Nezapomeňte na výše zmíněné cestovní pojištění, dopravu z/na letiště, ubytování a stravování. Skotsko obecně nepatří mezi ty nejlevnější destinace, počítejte s tím raději předem. Pokud se budete chtít podívat i mimo Edinburgh, automobil je nejlepší si zamluvit předem přes RentalCars

Ubytování ve Skotsku můžete vybrat a rezervovat na Booking. Cenově ještě o něco výhodněji vás pak může vyjít ubytování přes Airbnb

Letenky na trase Praha–Edinburgh–Praha, například na termín 14.11. – 21.11.2021, rezervujte na stránkách Ryanair. Letenky je možné zakoupit také u ověřeného českého prodejce. Bude to sice o pár korun dražší kvůli jejich provizi, ale celý nákup proběhne v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte provoz tohoto webu. 

 

Edinburgh z Prahy od 398 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!