Dnes jsem si pro vás připravil dosti bláznivou akci, která získala hned dvě prvenství – nejlevnější a ta nejméně pohodlná :D. Abychom totiž ušetřili za ubytování v Itálii, naplánoval jsem celý výlet tak, že využijeme nočních přejezdů autobusů. Zcela jistě to není výlet vhodný pro každého a např. z dětmi bych to vůbec nezvažoval, ale může to být skvělý zážitek např. pro studenty, co mají řádově více odhodlání, než peněz :). Za 1460Kč tak navštívíme na den Benátky, přes noc se přesuneme do Říma, kde nás čeká celý den a večer. V noci opět nastoupíte do autobusu a ráno se probudíte v Benátkách. Tam máte opět celý den a večer vás čeká cesta do Prahy. Takový klasický víkend, no :). Před nákupem nezapomente ověřit platnost všech jízdenek.

 

<

 

Vaše putování začne v Praze ve čtvrtek 28. července v 19:00 na Florenci. Právě odsud vám za 15€ pojede noční autobus do Benátek, který tam přijede v pátek 29. července v 8:00. Jízdenky objednejte přímo na Helloe.com. Zvolit můžete i jiný datum, postup zůstane stejný.

 

Praha - Benátky

 

 

Odjezd budete mít až večer, taže času na prozkoumání Benátek budete mít dost. Doporučuji našeho průvodce Benátkami >>

 

Jídlo doporučuji kupovat v pekárnách, vyjde tam nejlevněji. Dobré mají i krabicové víno za 2€. Chápu, že spouta vinařů ted mlátí hlavou o monitor, ale pokud je vaším cílem sebrat odvahu na další cestu autobusem a ne gastronomický zážitek, je vážně skvělé a hlavně z něj druhý den nebolí hlava :).

 

Večer ve 21:10 vás čeká odjezd z Benátek do Říma. Jízdenky nakupte za 10 liber na stránkách Megabusu.

 

 

do říma

 

 

Do Říma dorazíte v sobotu v 5 ráno a odjezd bude až v 1 v noci, času na prohlídku tedy budete mít víc než dost a stihnout se dá i Vatikán. Doporučuji našeho průvodce Římem. Jídlo se dá v Římě mimo turistická místa sehnat levně.

 

V 1 v noci pak nasednete na autobus zpět do Benátek, opět se za 10 liber společností Megabus.

 

 

do říma

 

 

Do Benátek přijedete v neděli v 8:45 a ted je otázkou, co dál. Bud můžete pokračovat v jejich prozkoumávání, nebo si dát den relaxu na pláži. Parníkem můžete na pláž ostrova Lido nebo zamířit za cca 120Kč v jednom směru do vyhlášené přímořské oblasti Lido di Jesolo.

 

Večer vás pak čeká přejezd do Prahy opět za 15€ se společností Helloe.com

 

 

Benátky Praha

 

 

Pro případnou kritiku předem dodávám, že jsem si vědom toho, o jak bláznivou, fyzicky i psychickou náročnou akci jde. I to, že to není pro každého a např. z Říma se jde pohodlněji přesunout do Prahy letadlem. Ale zážitky z takové akce vám zůstanou v hlavě do konce života a je to alternativa pro ty, u kterých zápal a touha po zážitcích, nahrazuje plnou peněženku :).

 

 

Dva dny v Benátkách a den v Římě z/do Prahy za 1460Kč
Štítky:            

2 komentáře u „Dva dny v Benátkách a den v Římě z/do Prahy za 1460Kč

 • 15.7.2016 (14:35)
  Trvalý odkaz

  Tohle je dobrej mazec. Punk není mrkev.
  Když jsem viděl nadpis, doufal jsem alespoň v cestu z a do Prahy letadlem.
  Nicméně i k tomuto by to možná chtělo dodat další info.
  Hellö bus jezdí super cestou. ČB, Linz, Salzbburg je paráda (SA a ostatní jezdí přes Brno a Wien). Autobusy ale končí v Mestre. Tedy je nutno se dopravit minimálně na Piazzale Roma. Tedy jízdenka na 75 minut v autobusu á 7,50 Eur / 75 minut. Tedy cesta do Benátek a zpět je 15 €.
  Megabus z Benátek odjíždí z Tronchetta, tedy je nutné počítat s cenou a cestou na Tronchetto. Peoplemover za 1,50 € nebo waporetto na klasický lístek (7,5 € na 75 minut či časový).
  V Římě Megabus zastavuje na Tiburtině. Tedy minimálně jízdenka do centra a zpět. Tedy 3€ tam i zpět (pokud jsem koukal správně).
  Pak tedy pokud bychom to sečetli, dostaneme se na dalších 21 €, které jsou nutným výdajem.
  Nicméně ano, je to opravdu punková záležitost 🙂

  Reagovat
  • 15.7.2016 (15:45)
   Trvalý odkaz

   Autobusy Hello jezdí až do Venezia Tronchetto, odtud se dostanete do Benátek tuším za 2€ (jel jsem to v únoru, ale tyhle částky si úplně nepamatuji). V Říme je ze zastávky Megabusu třeba koloseum v pěší dostupnosti (nepamatuji si zastávku, ale šli jsme to).

   Jinak si to určitě ještě nějaké náklady na dopravu vyžádá, ale je to podstatně méně, jak z/na letiště a pohybujeme se cenou v rámci jednotek stokorun.

   Punk to je, o tom žádná :D. Tělo bude bolet, pár dní bez sprchy nebude příjemných, ale není to nic, co by nešlo zvládnout. Zvlášt v dobré partě s dostatkem vína :). A zážitky z toho budou super.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!