Dublin, Edinburgh a Londýn v prodlouženém víkendu z/do Prahy za 3800Kč (všechny letenky a hotely)

Dublin, Edinburgh a Londýn v prodlouženém víkendu z/do Prahy za 3800Kč (všechny letenky a hotely)

V dnešním tipu, který mohu z osobní zkušenosti velmi doporučit, se v prodlouženém víkendu podíváme na 2 dny do Irska (Dublin), což vám to možnost navštívit vyhlášené irské hospůdky, ochutnat pravou irskou whisky a navštívit např. Cliffs of Moher nebo krajinu severního Irska, kde se (také) natáčela Hra o trůny. Další den bude určen prohlídce skotského Edinburghu, kterou vřele doporučuji. A naposled navštívíme Londýn, kde krom poznání krásného města budeme mít též příležitost k předvánočním nákupům. Odlet i přílet bude do Prahy a nemusíte mít z toho obavy, je to mnohem snažší, než to může vypadat.

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Pro návštěvu jsem zvolil kombinaci těch nejlevnějších letenek. Vyjdou vás dokonce tak levně, že samotná návštěva Edinburghu z Prahy, by vás vyšla dráž. Počet nocí, kolik strávíte v Irsku a kolik ve Skotsku, je čistě na vás. Spojů mezi Irskem a Skotskem létá každý den několik a cena je stejná.

Letenky

Nakoupit budete muset celkem 4 letenky (Praha – Irsko, Irsko – Skotsko, Skotsko – Londýn, Londýn – Praha). Před nákupem ověřte platnost všech, at se vám nestane, že nakoupíte tři a u čtvrtá už bude vyprodaná. Rovněž bych doporučoval s nákupem neotálet, s obsazeností letadla se ceny budou zvyšovat. Pokud chcete, můžete si dovolenou prodloužit odletem už ve středu, čtvrtek, nebo pátek. Cena letenek bude stejná, pouze za hotel zaplatíte více.

Všechny letenky budete nakupovat na webu Ryanair.com.

1/ Letenku Praha – Dublin zakupte na sobotu 21. 11. za 919Kč

1Levné letenky

2/ Letenku Dublin – Edinburgh zakupte např. na 23.11. ve 12:35 za 15€, tzn. cca 400Kč (datum i čas je ale na vás)

1Levné letenky

3/ Letenku Edinburgh – Londýn zakupte na 24.11. za 555Kč. Časů je hodně, ale ideální je ji vzít hned ráno, at máte dostatek času na prohlídku Londýna, z kterého se večer budete vracet zpět do Prahy.

1Levné letenky

4/Letenku Londýn – Praha na 24.11. večer za cca 750Kč

,

1Levné letenky

Celkově vás tak všechny letenky vyjdou na 2600Kč. Cena je konečná, včetně všech poplatků. V ceně je pouze příruční zavazadlo, ale to stačí více než bohatě. I když je možnost si odbavené přikoupit, nedoporučuji to.

Dublin

Průvodce Dublinem, popis cesty z letiště atd. naleznete zde >>

Všechny hotely v termínu so 21.11 – ne 23.11, seřazené dle ceny naleznete zde >>

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit hotel ABC B&B za 1900Kč/os/pobyt. Nevýhodou je poměrně velká vzdálenost od centra, výhodou čistota a upravenost. Jde o opravdu hezké pokoje. Pokud nejste nároční a cena je pro vás důležitá, doporučuji tento hostel s naprosto úžasnou polohou (rovněž z osobní zkušenosti). Cena je 604Kč/os/pobyt.

1Levné letenky

Edinburgh

Průvodce Edinburghem, popis cesty z letiště atd. se právě připravuje, bude do několika dní.

Všechny hotely v termínu so 23.11 – ne 24.11, seřazené dle ceny naleznete zde >>

Dobře vypadá např. Braveheart Guest House, kde za 600Kč/os máte v ceně i anglickou snídani.

Londýn

Průvodce Londýnem, popis cesty z letiště atd. naleznete zde >>

Nocleh již potřebovat nebudeme, protože si to večerním spojem namíříme zpět do Prahy :).

Londýn levné letenky

Závěrečná kalkulace

Všechny letenky más vyjdou na 2600Kč, všechny hotely (pokud budu počítat v Irsku s hostelem v centru), na 1200Kč. Celkem tedy ho(s)tely a letenky vychází na 3800Kč. Mějte na paměti, že to nejsou jediné náklady, další bude představovat doprava z/na letiště, útrata v hospůdce, případné vstupy atd.