Dubaj z Prahy na 8 dní za 8700Kč! (letenky a skvěle hodnocený hotel)

Dubaj z Prahy na 8 dní za 8700Kč! (letenky a skvěle hodnocený hotel)

Akčních letenek do Dubaje z Prahy využijeme k dnešnímu druhému tipu na levnocestování. Pokud jste z Brna, je možný i odlet z Vídně, který vychází ještě o trochu výhodněji. Součástí tipu je i hotel, který mohu z osobní zkušenosti velmi doporučit. Na střeše je bazén s vířivkou a samotný hotel je skvěle umístěn pár minut od přestupní stanice metra. Jistě oceníte i potraviny naproti. Ceny jsou zhruba stejné jako u nás, něco je dražší, něco levnější. Jídlo nakupujte ve zdejších velkých supermarketech, je znamenité a velmi levné. Za 50Kč se pohodlně najíte.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Nejlevněji letenky zakoupíte přímo u dopravce společnosti FlyDubai. Nepříjemný je jen poplatek za platbu kartou, kterému se můžete vyhnout tím, že si letenky koupíte a zaplatíte je v hotovosti na pobočce v Praze. Je to snadné, řeším to také tak. Pokud se do Prahy nedostanete, můžete letenky koupit přes Pelikána. Podpoříte tak tento web, získáte základní podporu v češtině a termíny budete mít přehledněji zobrazené. I když je příklad na 8 dní, zvolit můžete samozřejmě i kratší či delší pobyt.

Letenky Praha – Dubaj – Praha přes Pelikán zakoupíte zde >>

Letenky Víden – Dubaj – Víden přes Pelikán zakoupíte zde >>

Letenky do Dubaje

V ceně letenky je jak příruční zavazadlo, tak odbavené zavazadlo do 20Kg a občerstvení v letadle.

V Dubaji nezapomente navštívit největší obchodní centrum na světě a to i pokud nejste milovníky nakupování. Je tam ohromné akvárium, hokejové hřiště, ohromné vodopády a spoustu dalšího. Dole pak je zminovaný supermarket, kde je výhodné se najíst.

P1010019

Hotel je tentokrát jednoduché doporučit, je jím Comfort Inn Hotel Deira. Poměr cena/výkon je nejlepší co jsem našel a že jsem hledal dlouho. Zakoupit ho můžete zde >>

51888548

Z malého nevýznamného města v poušti se během posledních tří dekád stalo jedno z nejluxusnějších a nejbohatších měst světa. V Dubaji najdete minimum historických památek, město láká návštěvníky na zábavu, moře a luxus na každém rohu.

Jak se dostat z letiště?

 

Autobusové spojení

Autobusové linky odjíždějí od všech tří letištních terminálů a jsou poměrně rychlé a spolehlivé. Nejdůležitější je linka 401 jezdící přes Deiru na Al Sabkha Bus Station a linka 402, která jezdí podobnou trasou na Al Ghubaiba. Jízdenky se dají koupit ve stáncích v příletové hale nebo lze jet na Nol Card, platba u řidiče může být problém, za jízdenky zaplatíte 3 dirhamy (cca 21 Kč).

Spojení metrem

Dubajské letiště je s centrem města propojeno i velice moderním a rychlým metrem. U terminálů 1 a 3 se nacházejí stanice metra červené linky, která jezdí přímo k Burj Khalifa nebo Al Karama. Pro cestování metrem platí standardní ceník rozdělený do zón, za cestu proto zaplatíte od 2,00 do 6,50 AED. Doprava funguje od 5:30 do půlnoci.

Přejezd mezi terminály zajištuje bezplatný autobus.

Spojení taxi

Taxík z letiště do hotelu který jsem vybral stojí necelých 200Kč. Platit můžete kartou.

dubaj-air

Jak se pohybovat po městě?

Metro

Asi nejpohodlnějším způsobem přepravy po městě je metro. Metro v Dubaji má dvě linky, označované nejčastěji jako linky červená a zelená. Metro funguje v intervalech 3 až 5 minut od 5:30 do půlnoci, v pátek je však provoz zahájen až kolem 13:30. Metro je specifické tím, že funguje zcela automaticky bez přítomnosti řidiče. První vagón je tzv. Gold Class, která stojí dvojnásob klasické ceny jízdenky. Nalezneme zde pohodlnější sedačky, připojení wi-fi a můžete pozorovat jízdu z kabiny řidiče. Každá souprava taktéž obsahuje vůz vyhraněný pouze pro ženy a děti. Pozor na to, za nedodržení jsou pokuty a neznalost neomlouvá.

Autobusy

Autobusy jsou vždy klimatizované a velice čisté, jedinou nevýhodou je nižší frekvence spojů. Základní jízdné činí 2 AED, vzdálenější spoje mohou stát i 3 AED. Pozor dávejte na to, že přední část vozů je vždy vyhraněna pouze ženám, muži musí postoupit dále. Nejzajímavější z autobusových linek v Dubaji je linka č. 8, která vede přes tržiště Gold Souq k Burj Al Arab a zábavnímu parku Wild Wadi.

Jízdné

Pro využívání veřejné dopravy je třeba zřídit si dobíjecí kreditovou kartu Nol Card, kterou zakoupíte na letišti a v každé stanici metra. K dispozici jsou čtyři provedení karty – Červená, Stříbrná, Zlatá a Modrá. Turistům se nejvíce vyplatí buď Červená, nebo Stříbrná karta.

Na karty lze nahrávat kredit, který se při každé jízdě z karty opět strhává. Při vstupu a výstupu z vozu je třeba označit kartu u čtečky, která automaticky strhává jízdné.

Červená karta stojí 4 AED ( cca 42 Kč) a obsahuje kredit 2 AED. Za každou jízdu se poté strhává jízdné podle projetých zón:

Jízda do 3 km – 2 AED

1 Zóna – 2,50 AED

2 Zóny – 4,50 AED

3 a více zón – 6,50 AED

Stříbrná karta stojí 20 AED (210 Kč) a má na sobě nahraný základní kredit 14 AED, výhodou je to, že jízdné s ní je o 10 % nižší, vyplatí se proto při větším počtu cest. Na oba typy karet lze také ve stanicích nahrát jednodenní neomezené jízdné za 14 AED.

Jak ušetřit na pobytu?

Vstupné do dubajských atrakcí je mnohdy až absurdně vysoké, pokud chcete ušetřit, naplánujte si návštěvu atrakcí, za které není účtováno vstupné. Mnoho peněz ušetříte například tím, že výškové budovy typu Burj Al Arab či Burj Khalifa oceníte pouze zvenčí. Za zhlédnutí stojí  obchodní centrum Dubai Mall či Dubajská fontána.

 
Památky, které nesmíte vynechat
 

Burj Al Arab

Burj Al Arab je jedním z nejslavnějších a nejluxusnějších hotelů na světě, a zároveň jednou z vůbec nejvyšších budov světa. Běžný smrtelník se do hotelu dostane pouze s rezervací na odpolední čaj, dvouhodinové posezení vyjde cca na 375 AED.

Burj Khalifa

Burj Khalifa je s 828 metry vůbec nejvyšší budovou na světě. Pro turisty je za 125 AED navíc otevřena vyhlídka ve  124. Patře, a za 300 AED se lze dostat dokonce do 148. patra.

Miracle Gardens

Miracle Gardens je rozsáhlý komplex na okraji města, ve kterém naleznete krásné pestrobarevné kreace z květin. Zahrady jsou během letní sezony zavřené, jinak vstupné činí 30 AED.

Wild Wadi Park

Wild Wadi Park je jeden z nejslavnějších vodních parků na světě. Naleznete zde jak neuvěřitelně dlouhé tobogány, tak i divoké řeky a simulace vln, na kterých se lze dokonce učit surfovat. Celodenní vstupné vyjde na cca 255 AED.

Dubajská fontána

Dubajská fontána je největší fontánou svého druhu na světě. Nejlepší je fontánu navštívit za šera, kdy plně doceníte hru barev a stínů.

Umělé ostrovy

Na pobřeží naleznete další důkaz rozmařilosti bohatých arabských investorů, nedaleko od pláží byly totiž z dovezeného písku postaveny umělé ostrovy, které z vrchu připomínají palmy či všech pět kontinentů. Na ostrovech mají být v budoucnu postaveny další obchodní střediska a luxusní hotely.

dubai-map