Souk Madinat Jumeirah

Dubaj se nám spojí s moderními budovami, různými světovými “nej”, superrychlými auty, písečnými dunami a především s obrovským letištěm, kam se s velkou pravděpodobností podíváte při cestě na východ. Není to ale jen betonová džungle, kterou stačí vidět z okénka letadla. Nabízí mnohem víc a tady je osm z mnoha důvodů, proč ji navštívit.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

  1. Nákupy

Jakmile se před vámi otevřou dveře do Dubai Mall, bude vám jasné, že nikam jinam do světa už na nákupy nemusíte. Najdete tu vše, od Ladurée po Bath and Body Works a nakoupíte tak, že byste doma klidně všechny přesvědčili o tom, že jste se vydali na cestu kolem světa. A  stavte se sem, i pokud nejsou nákupy vaše největší hobby, je to takové “město ve městě”, s akváriem, kavárnami a především klimatizací, což při místních teplotách určitě oceníte :).

 

 

Dubai Mall

  1. Bezpečnost

Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejbezpečnějších zemí na světě, a tak se v Dubaji nemusíte bát ani o svoje tašky, ani o sebe. Všichni jsou velmi slušní, a pokud třeba cestujete bez partnera nebo kamarádů, například v metru je téměř vždy vagon vyhrazený pouze pro ženy a ženy s dětmi, takže pohybovat se i hromadnou dopravou můžete úplně bez obav.

 

Burj Al Arab

 

  1. Počasí

V Dubaji (a v celé zemi) je teplo celoročně, někdy dokonce až moc velké. Takže ať už se tu chystáte přestupovat kdykoliv, špatné počasí s největší pravděpodobností nebude váš problém. Pokud se sem ale plánujete vydat na dovolenou, zvolte spíš měsíce od podzimu do jara, v létě si na pláži kvůli nesnesitelnému horku moc dlouho nepoležíte.

 

 

SAE_plaz

 

 

  1. Adrenalin i zážitky

Chcete si zalyžovat, projet se v poušti nebo na velbloudovi a vyzkoušet nezpočet vodních aktivit? V Dubaji se nebudete nudit. Od  zasněžené sjezdovky v obchodním centru je to jen kousek do rozpálených písečných dun a odtud se zase za chvíli dostanete zpátky, relaxovat na jednu z vyhlášených dubajských pláží.

 

 

 

 

 

  1. Tradice

Když se řekne Dubaj, všichni si vybavíme supermoderní centrum, mrakodrapy a luxus. Dubaj má ale i svou tradiční část. Navštivte historickou čtvrť Al Bastakyia, dubajské muzeum, svezte se tradiční loďkou “abra” přes Dubai Creek k vyhlášeným trhům a poznejte, na jakých základech je celá Dubaj vybudována.

 

 

Dubai Creek Abra

 

 

  1. Třpyt zlata a vůně koření

Naplánujte si výlet do staré části Dubaje a projděte si slavné trhy – Gold Souk a Spice Souk. Ze všeho zlata, třpytícího se z výloh desítek obchodů, vám bude jistojistě přecházet zrak. Pozornost jiných smyslů si vyžádá zase trh s kořením, který provoní i své okolí. A pokud byste si rádi odvezli šperky, v Dubaji je výhodně nakoupíte.

 

 

Dubaj Gold Souk

Dubaj Spice Souk

 

 

  1. Architektura

Burj Khalifa je dominantou Dubaje a pravděpodobně nejznámější stavbou celých emirátů. Není ale jediným architektonickým skvostem, na který v Dubaji narazíte. Podívat se můžete k nejluxusnějšímu hotelu světa Burj Al Arab a od moderních mrakodrapů utéct o pár zastávek metra dál, k tradičním komplexům s obchůdky a tržišti – mezi nejhezčí patří Souk Madinat Jumeirah.

 

 

 

Souk Madinat Jumeirah

 

  1. Vodní show

Výhled na Burj Khalifa si můžete užít ještě večer – s unikátní podívanou navíc. Přímo před mrakodrapem je totiž velká vodní plocha s fontánami, které každého pozorovatele nadchnout svou show. Od šesté hodiny tu v půlhodinových intervalech můžete vidět 3-4 minuty dlouhou show na jednu z víc než 30 písní. A určitě vyplatí se přijít vícekrát – užijete si rytmy Michaela Jacksona, romantiku i arabské písně, a určitě to ve vás zanechá jednu  z nejhezčích vzpomínek na cestu do Dubaje.

 

 

Dubaj Fontány

 

Tak co, uděláte si při příštím přestupu v Dubaji alespoň dva dny čas tohle unikátní město poznat? Ráda vás před cestou uvidím na janaintheworld.com, kde najdete mimojiné i itinerář na víkendový pobyt :).

Napsala Jana, janaintheworld.com

Facebook & Instagram

 

Dubaj – víc než jen stopover. 8 důvodů, proč si ji zamilujete
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!