V dnešním levncestovatelském tipu jsem si pro vás připravil parádní akci, během které navštívíme z Prahy v TOP sezóně Dubaj, Filipíny, Bali, Thajsko, Maledivy a ještě předtím, než zamíříme do Prahy, i Srí lanku. Opět jde o určitou osnovu, z které můžete vycházet při vlastním plánování – někde se můžete zdržet déle, jinde jen proletět. Výlet si můžete i doplnit, za menší příplatek je možné navštívit i Japonsko, Koreu, nebo jiné země. Je samozřejmě nutné počítat s tím, že letenky tvoří jen část nákladů na cestu, ale zbytečně se toho nebojte. JV Asie je levná a třeba na jídle oproti ČR výrazně ušetříte.

 

<

 

Před cestou se rozhodně nezapomente pojistit, online srovnání naleznete zde. Já zvolil pojištění od AXA, vycházelo mi nejlépe. Ale udělejte si vlastní průzkum, třeba to budete mít jiné. Jak moc jsou spolehlivý jsem (naštěstí) nevyzkoušel.

 

Na cestách se mi osvědčil tento postup, ke konci cesty jsem kartu ztratil a výběr z normální karty se dost prodražil. Mít výběry v zahraničních bankomatech zdarma se vyplatí i při trochu horším kurzu.

 

Cestujte pouze s příručním zavazadlem a neberte si zbytečnosti. Zde naleznete návod, jak jsem se na 7-měsíční cestu sbalil já. Na příští cestu za 4 měsíce si toho vezmu ještě méně :). Rozhodně neberte kufr, je to zcela zbytečné, prodraží se vám letenky a jen vám bude překážet.

 

Před zakoupením letenek si vše pečlivě s rozvahou a pečlivě naplánujte. U plánování rozpočtu doporučuji alespoň 30% rezervu „nad plán“ a nezapomente zahrnout všechny náklady – letenky, ubytování, dopravu po zemi (včetně z/na letiště), stravu a případné vstupy, nebo přelety. Pamatujte na staré české přísloví 2x měř a jednou řež :). I když většina letenek z plánu chce koupit s předstihem, tak to vyloženě nehoří. Někdy jsou také poplatky u některých druhů plateb za letenky – nejde o vysoké částky, ale je třeba je zahrnout do kalkulace.

 

Jak už jsem zmínil, plán cesty berte čistě pro názornost a uzpůsobte si ho svým možnostem a preferencím. Je to jen osnova, ze které se dá vycházet. Pokud někdo bude namítat, že 3 týdny jsou na takový výlet málo, bude mít pravdu :). Ale jen málo čtenářů si může dovolit delší dovolenou bez ztráty zaměstnání a tak jsem dal pro názornost tuto délku. Není problém si to prodloužit, pokud máte času více a i bych vám to doporučil. Ideál na každou destinaci jsou alespoň 2-3 týdny.

 

Z Prahy do Dubaje vyrazíme např. v termínu 20. únor – 16 březen se společností Ukraine International Airlines za 5596 UAH, tedy cca 5200Kč. Pokud vám nevyhovuje, tak tyhle letenky ještě ponechte, FlyDubai pravděpodobně přijde s nějakou akcí za podobnou cenu (sám na ni také čekám).

 

1

 

 

 

Z Dubaje zamíříme třeba 21. února na Filipíny se společností Cebu Pacific za 300UAD, tedy cca 2000Kč. Pamatujte na to, že Filipíny jsou země mnoha a mnoha ostrovů, proto jestli chcete někam přeletět, přičtěte si to k nákladům. 

 

 

1

 

 

 

Například 26. února zamíříme z Filipín na Bali. Přestup bude v Singapuru, kde nám dá dostatek času na bezplatnou prohlídku po městě. Letenky zakupte za 5063PHP (cca 2500Kč) u společnosti TigerAir.

 

 

2

 

 

 

Z Bali zamíříme do Bangkoku např. 1. března. Letenky zakupte za 1061 IDR (cca 2000Kč) u společnosti TigerAir.

 

 

1

 

 

Z Bangkoku zamíříme do Male např. 6.3. opět se společností TigerAir. Tentokrát za 4060THB, tedy cca 3100Kč.

 

 

1

 

 

 

Maledivy opustíme třeba 8. března za cca 1850Kč a zamíříme na Srí Lanku.

 

 

1

 

 

 

15. března pak zamíříme z Colomba do Dubaje se společností FlyDubai za cca 2650Kč.

 

 

1

 

 

 

Dubaj – Filipíny – Bali – Singapur – Thajsko – Maledivy a Srí lanka v jednom megatripu z/do Prahy za 19300Kč!! (všechny letenky)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!