Phuket je největším thajským ostrovem a zároveň jediným ostrovem se statusem provincie. Po ničivém tsunami z roku 2004 obnovený ostrov ležící v Adanském moři je vyhlášený nádhernými plážemi i bohatým nočním životem, díky čemuž se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších oblastí Thajska.

Jak se dostat z letiště?

 

Phuket International Airport

Phuket International Airport je velice frekventované letiště využívané pro mezinárodní i vnitrostátní lety. Jedná se o po Bangkoku druhé nevytěžovanější thajské letiště.

Autobusové spojení

Z letiště v Phuketu se lze do města Phuket dostat Airport Busem vyjíždějícím denně od 6:30 do 20:45. Cesta zabere zhruba hodinu a vyjde na 100 bahtů. Pokud míříte přímo do Patongu a nechcete přesedat v Phuketu, můžete navíc využít Shuttle Bus, který vás za 120 bahtů během cca 90 minut doveze až na Patong Beach.

 

Ubytování na Phuketu

 

Ubytování na Phuketu je velice rozmanité. Zatímco levné ubytování na Phuketu nabízejí hostely začínající s cenami cca na 200 Kč na noc, při plážích naleznete i luxusní hotely určené pro Evropany a Američany. Celkově je však cena ubytování na Phuketu nižší nežli v Evropě, standardně vybavený pokoj pro dva tak pořídíte za ceny od 500 Kč na noc. Pro nejvýhodnější ceny se vyplatí využít klasický booking.com.

Alternativou za klasický booking je služba Airbnb, přes kterou lze výhodně pořídit pronájem pokojů, bytů či celých domů přímo od soukromníků. Využít navíc můžete slevu 500 Kč na váš první pobyt, slevu využijte zde.

 

Doprava po Phuketu

 

Veřejnou dopravu po Pukhetu zajišťují autobusy a tuk tuky, tedy jakési přestavené dodávky. Největším dopravním uzlem na ostrově je město Phuket s Ranong Road a autobusovým terminálem, od kterého vyjíždějí dopravci do letovisek jako Patong, Kata Karon, Chalong Bay, Rawai Nai Han či Mai Khao.

Autobusové zastávky na Phuketu většinou neexistují a zastavuje se na znamení. Cena za jednosměrnou cestu se pohybuje mezi 25 a 40 bahtů.

Alternativou za veřejnou dopravou jsou často drahé taxi či případně pronájem skútrů či automobilů. Skútr lze pronajmout již od 200 bahtů na den a lze s ním projet podstatně větší část ostrova než autobusy, nevýhodou je však to, že provoz na Phuketu je poměrně chaotický.

 

By: Alexander Baranov

 

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Phuket je pro Evropany poměrně levnou destinací, ušetřit nicméně můžete tím, že se nenecháte nachytat na žádnou turistickou past. Základem je nenechat se nachytat při platbě kartou a dávat pozor na scamming.

Další klasickou pastí na turisty jsou neférově účtované jízdy s taxi. Vždy tak dbejte na taxametr a optimální si dohodněte cenu ještě před nástupem do taxíku.

Převážně pokud trávíte v Thajsku více času, vyplatí se investice do sim karty. Volání je na tamní sim karty podstatně levnější než roaming.

 

Turistické atrakce v Phuketu

 

Phuket

Phuket je s necelými 100 tisíci obyvateli největším a zároveň hlavním městem stejnojmenného ostrova. Město Phuket je slavné pro koloniální domy s portugalskou architekturou mísenou asijskými motivy. Zřejmě nejzajímavější stavbou Phuketu je čínský chrám Jui Tui proslavený vegetariánským festivalem, za návštěvu nicméně stojí i Muzeum optických iluzí, Muzeum Thai Hua a rušný bulvár Walking Street.

 

Záliv Phang Nga

Phang Nga je unikátní záliv s jasně zeleným mořem zdobeným vysokými pískovcovými skalami, jeskyněmi a ostrůvky vystupujícími z moře. Jedná se o domov pro mnoho vzácných živočišných i rostlinných druhů a tamní oblast lze prozkoumat i z loďky.

 

By: Carrie Kellenberger

 

 

Wat Chalong

Wat Chalong je největším a nejnavštěvovanějším buddhistickým chrámem na Phuketu. Komplex vystavený z 19. století je slavný zejména 60 metrů vysoké svatyni Chedi s úlomkem kosti samotného Buddhy. Zbylé budovy jsou poté zdobeny výjevy z Buddhova života a spirituální cesty.

 

Bangla

Bangla je jedna z nejznámějších ulic turistického města Patong. Jedná se o centrum nočního života celého Phuketu, právě zde najdete rušné bary s exotickými servírkami a nekonečnými diskotékami. Jedná se také o oblast lákající na sexuální turismus, mezi návštěvníky Bangla Road tak převažují postarší Evropané.

 

Phuket Fantasea

Phuket Fantasea je rušný a turisty oblíbený park ležící nedaleko pláže Kamala u města Patong. Tématem parku jsou thajské mýty a legendy, které lze poznat pomocí her pro děti, pestrobarevných show se slony či na rušných tržištích.

 

Velký Buddha

Velký Buddha je 45 metrů vysoká socha tyčící se na vrcholu hory Nakkerd. V blízkosti sochy se nachází také malá svatyně a obraz ze zlata. Mimo to se při návštěvě hory Nakkerd také můžete těšit z nádherného výhledu na jižní pobřeží Phuketu. Prakticky přímo pod Buddhou se poté nachází také malebný chrám Suwan Khirikhet.

 

By: Eirien

 

 

Souostroví Phi Phi

Ideálním místem pro jednodenní výlet z Phuketu je nedaleké souostroví Phi Phi vzdálené zhruba hodinu a půl plavby přívozem. Jedná se o tropický ráj se stále zelenou džunglí na pobřeží lemovanou písečnými plážemi oblíbenými i mezi hollywoodskými režiséry.

 
Program na jeden den

 

8:00 – 9:30 – prohlídka staré části Phuketu

9:30 – 10:00 – přejezd k Wat Chalong

10:00 – 11:00 – prohlídka chrámu

11:00 – 11:30 – přejezd k hoře Nakkerd

11:30 – 13:00 – výstup k Velkému Buddhovi, výhled na západní pobřeží ostrova

13:00 – 14:30 – sestup k moři a prohlídka chrámu Suwan Khirikhet

14:30 – 15:15 – přejezd severně do města Patong

15:15 – 17:30 – návštěva parku Phuket Fantasea

17:30 – prohlídka bulváru Bangla a ochutnávka nočního života na Phuketu

Průvodce zdarma – Phuket
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!