Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii, jenž se rozprostírá na ostrůvcích kolem Malajského poloostrova. Jedná se o moderní město s jedním z největších přístavu na světě, díky jehož významu byl Singapur až do minulého století terčem zájmů Velké Británie.

Jak se dostat z letiště?

Singapore Changi Airport

Metro

Poměrně rychle se lze z letiště Changi dostat do centra města prostřednictvím vlaků MRT. Ty svážejí cestující z terminálů T2 a T3 do stanice Tanah Merah, ze které lze pokračovat metrem do centra města. Cesta do centra přitom zabere zhruba půl hodiny a vyjde na 1.90 $ plus vratnou zálohu 1.00 $.

Autobusové spojení

Nejlevněji se lze do centra města dostat autobusovými linkami, jejichž zastávky se nacházejí v přízemí terminálů T1, T2 i T3. Autobusy jezdí od 6:00 do 23:59, jízdenky se platí přímo v autobusu a jízdné se v závislosti na zastávce pohybuje většinou do 2 $. Alternativou za klasické autobusové linky je služba Airport Shuttle, díky které vás autobusy jezdící nonstop v intervalech mezi 15 a 30 minutami za 9$ dovezou přímo před libovolný hotel v centru.

 

Ubytování v Singapuru

 

Rušný Singapur nabízí nespočet hotelů či zde rozšířených hostelů. Cenová hladina za ubytování je nicméně na poměry jihovýchodní Asie poměrně vysoká. Zatímco ubytování v hostelech lze pořídit již od 500 Kč na noc, ceny za dvoulůžkový pokoj v hotelu většinou začínají na 1000 Kč. Právě v Singapuru se nicméně může poměrně vyplatit i služba Airbnb, přes kterou získáváte ubytování přímo od soukromníků. Pro nejvýhodnější ceny se vyplatí využít klasický booking.com.

Alternativou za klasický booking je služba Airbnb, přes kterou lze výhodně pořídit pronájem pokojů, bytů či celých domů přímo od soukromníků. Využít navíc můžete slevu 500 Kč na váš první pobyt, slevu využijte zde.

 

Doprava v Singapuru

 

Veřejná doprava v Singapuru je velice dobře organizovaná, k dispozici máte buď linky Mass Rapid Transit (tedy jakési metro), klasické autobusové linky nebo přívozy. Metro i autobusy většinou jezdí od 6 hodin do půlnoci, poté je nutno využít méně frekventované noční spoje.

Jízdné v metru i autobusech se odvíjí v závislosti na počtu ujetých stanic, většinou se nicméně ceny pohybují od 1.90 do 4 $. V metru se jízdenky kupují v automatech před vstupem do metra, k ceně zde však musíte přičíst i vratnou zálohu 1 $ za čipovou jízdenku, kterou dostanete zpět při východu z metra. V autobusech se jízdné platí do pokladniček u řidiče, kde je třeba platit přesně, jelikož se nevracejí drobné.

Pokud trávíte v Singapuru více času, může se vám vyplatit investice 15$ do EZ-link karty, na kterou stejně jako například s Oyster Card v Londýně nahrajete kredit. Ten se následně strhává u turniketů, částky stržené z kreditových jízdenek jsou nicméně nižší než u jednorázových jízdenek.

 

By: Karl Baron

 

 

Jak ušetřit na pobytu

 

Singapur je poměrně drahá destinace, ušetřit se však dá na jídle, ubytování i suvenýrech. Zatímco restaurace jsou v Singapuru poměrně drahé, místní se běžně stravují v bistrech, kde lze zakoupit skvělé také away asijské speciality za ceny začínající na 3 $. Co se ubytování týče, vyplatí se ubytování skrze službu Airbnb.

Pokud byste rádi v Singapuru koupili nějaký ten suvenýr nebo třeba oblečení, vyplatí se navštívit tržiště Bugis, kde zboží zakoupíte výrazně levněji nežli ve zbytku města.

 

Památky v Singapuru

 

Marina Bay

Marina Bay je pobřežní oblast města, která v posledních několika letech prošla neuvěřitelnou transformací. Právě zde se nacházejí nejmodernější architektonické skvosty města včetně luxusních kasin, podniků či muzeí.

 

By: edwin.11

 

 

Clarke Quay

Clarke Quay je jednou z nejživějších oblastí v Singapuru. Tato pobřežní oblast je vyhlášená množstvím restaurací, klubů i diskoték, které po setmění hrají všemi barvami.

 

Chinatown

Chinatown je jednou z nejrušnějších, ale také nejzajímavějších čtvrtí v Singapuru. Jedná se o oblast založenou čínskými imigranty, která proslula převážně rušnou ulicí Pagoda s řadou barů a tržišť. Právě v Chinatownu navíc naleznete nejzajímavější historické památky jako chrámy Thian Hock Keng, Sri Mariamman a Buddha Relic.

 

Singapurské zahrady

Singapurské zahrady je unikátní futuristický projekt rozkládající se nedaleko Marina Bay. Jedná se o komplex tropických zahrad zdobených moderními osvětlenými sousošími a mušlemi zdobenými skleníky mnohdy připomínajícími prostředí cizí planety.

 

By: Kris Duda

 

Malá Indie

Malá Indie je velice živá čtvrť podkreslující ducha multikulturního Singapuru. Srdcem čtvrti je rušné tržiště Mustafa, ze kterého se line aroma indické kuchyně do širokého okolí.

 

Singapore Flyer

Singapore Flyer je největší ruské kolo na světě a dominantou Singapuru. Návštěvníci si mohou vychutnat výhled z až 165 metrů na celé město i přilehlé pobřeží.

 

Universal Studios Singapore

Universal Studios Singapore je pro tuto oblast unikátní zábavní park s více než 20 atrakcemi ve stylu New Yorku, Hollywoodu Království za sedmero horami a podobně. Přestože tento park se prakticky nijak neliší od amerických zábavních parků a atmosféru jihovýchodní Asie zde budete hledat marně, jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších singapurských atrakcí.

 

Program na jeden den

 

8:00 – 9:30 – prohlídka Malé Indie

9:30 – 10:00 – přesun metrem do Chinatown

10:00 – 11:00 – prohlídka Chinatown Heritage Centre

11:00 – 11:30 – návštěva přilehlého chrámu Sri Mariamman

11:30 – 12:30 – přesun a prohlídka chrámu Thian Hock Keng

12:30 – 13:30 – přesun skrze zahrady k Marina Bay

13:30 – 15:00 – prohlídka Muzea vody

15:00 – 15:30 – přesun přes most Helix k Singapore Flyer

15:30 – 16:30 – vyhlídka na Singapore Flyer

16:30 – 18:00 – procházka po Marina Bay kolem moderních budov

 

Průvodce zdarma – Singapur
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!