Parga je malebné letovisko ležící na severozápadním pobřeží pevninského Řecka v oblasti Epirus. Město turisty uchvátí nejen svou věhlasnou pláží, ale též benátským historickým centrem. Dovolenou v letovisku Parga si lze navíc zpestřit výletem na z letoviska skvěle dostupný ostrov Korfu.

Základní informace Parga

 

Parga je součástí Řecka, pro vstup do země tedy stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Měna: Euro (1EUR = 27,02 Kč kurz platný k 15.6.2016)

Důležitá telefonní čísla:

Univerzální tísňová linka: 112

Policie: 100

Záchranná služba: 166

Hasiči: 199

Většina hotelů dnes již používá standardní evropské zásuvky na napětí 220V. Ve starších ubytovacích zařízeních však můžete narazit i na další typy zásuvek, před cestou se tak ujistěte, zda není třeba koupit redukci.

Ať už cestujete k moři nebo za památkami, nenechávejte nic náhodě a sjednejte si cestovní pojištění. Sjednání zabere pár minut a ušetříte si tím nejednu starost.

 
 
Zájezdy do Pargy

 

Největší nabídku zájezdů za nejlepší ceny naleznete na dovolena.cz či invia.cz.

 

Dovolená s dětmi v Parze

 

Parga je pověstná nádhernými písečnými plážemi, ale také poměrně rušnou atmosférou. Pokud tak pro své ratolesti hledáte klidnou prázdninovou destinaci, vyplatí se spíše přejezd k nedalekému ostrovu Korfu. Parga nicméně nabízí vysokou úroveň služeb a celkově se tak jedná o vyhledávanou destinaci i mezi rodinami s dětmi.

 

By: Jan Hammershaug

 

 

Na Pargu se psem

 

Parga je ryze turistické město, tamní podnikatelé se tak snaží chovatelům psům co nejvíce přizpůsobit. Nebudete tak mít problémy najít „dog friendly “ ubytování či restaurace, na druhou stranu nicméně na plážích v Parze platí omezení pro vstup se psy, a tak bude zapotřebí za koupáním dojíždět mimo město.

 

Parga jako destinace pro klidnou dovolenou pro seniory

 

Mezi seniory je Parga hojně vyhledávané letovisko. Tento status si Parga zaslouží především díky perfektně vybaveným městským plážím a řadě historických památek ležících v blízkém okolí města. Výhodou Pargy je také dobré dopravní spojení s ostrovem Korfu, který je proslavený řadou ukrytých pláží poskytujících maximální soukromí.

 

Noční život v letovisku Parga

 

Parga je poměrně živé letovisko s několika bary a kluby ležícími převážně v okolí přístavu. Vyhlášené jsou především koktejlové bary Veranda Bar Club, Blue Bar či Sugar Bar. Mezi nejnavštěvovanější podniky města Parga poté patří i Kamini Bar či Del Mar. Nádherné panorama přístavu a spíše klidnou a příjemnou atmosféru poté nabízejí i restaurace La Terra a Geoker.

 

Nákupy v Parze

 

V Parze najdete jen pár obchodů nabízejících módní doplňky či šperky. Přestože se může zdát fádní doporučovat jako suvenýr z Pargy pro Řecko typický olivový olej či med, jen stěží lze najít tradičnější výrobky. Právě Parga je totiž historicky jedním z nejslavnějších producentů olivového oleje, jeho výrobu zde dokonce popisuje i expozice Paragaea Parga.

 

Ceny v oblasti Parga

 

Za hlavní chod v restauraci v Parze zaplatíte v průměru kolem 12 €, za pivo či sklenku vína poté zaplatíte další 2 až 3€. Mnohem výhodnější je však stravování ve stáncích, kde například za tradiční gyros zaplatíte kolem 2€. Potraviny jsou v Parze většinou mírně dražší nežli v České republice, levněji vyjde pouze ovoce, ryby a mořské plody.

 

Ubytování Parga

 

Zátoka, ve které se město Parga nachází, je z velké části zastavěna právě hotely a apartmánovýmy domy. Přestože je Parga poměrně vyhledávané letovisko, ceny za ubytování jsou relativně příznivé. Na kraji sezony tak za studio v blízkosti pláže zaplatíte od 700 Kč na noc. Pro nejvýhodnější ceny se vyplatí využít klasický booking.com.

Vzhledem k tomu, že se v Parze nenacházejí žádné hotely se jako jediná alternativa za levné ubytování v Parze jeví služba Airbnb. Přes tu lze pronajmout domy, apartmány či pokoje přímo od soukromníků. Využít navíc můžete slevu 500 Kč na váš první pobyt, slevu využijte zde.

 

Kam na výlety po Parze?

 

Hrad Parga

Na kopci nad městem Parga se tyčí majestátní středověký hrad postavený v 11. století pro ochranu města před pirátskými a tureckými nájezdy z moře. Právě Turci nicméně hrad několikrát vyplenili, a tak jeho současná podoba pochází až z počátku novověku, kdy byl hrad opraven a opevněn Benátčany.

 

By: Michael Button

 

Hrad Anthousa

Anthousa je relativně nově založený hrad pocházející z 19. století na popud Aliho Paši. Hrad se v poměrně dobrém stavu zachoval až dodnes a nabízí úchvatný výhled na města Parga a Agia. Z hradu navíc vede turisty často využívaná stezka kolem vodních mlýnů k pláži Valtos.

 

Výrobna olivového oleje

Přímo ve městě Parga se nachází stará výrobna olivového oleje Paragaea-Parga. Od roku 2012 výrobna funguje také jako velice interaktivní výstava mapující historické i současné metody výroby pro oblast Epirus tak typického výrobku.

 

Klášter Panagia Vlacherna

Klášter Panagia Vlacherna je dobře dostupný po krátké stezce z pláže Valtos. Klášter pocházející z 18. století je díky 15 metrů vysoké zvonici jasnou dominantou v širokém okolí. Interiér Panagia Vlacherna je poté zajímavý především nádhernými malbami a freskami. Původně nejcennější ikona Panagia Vlacherna, po které je klášter pojmenován, je dnes nicméně vystavena v muzeu v Parze.

 

Arta

Arta je typické balkánské město typické rušným orientálním tržištěm nedaleko historického centra. Mezi nejvýznamnější památky Arty pak patří chrám Panagía Parigoritísa, kostel Agia Theódora či klášter Vlacherna. Velice zajímavý je poté také ikonický hrad a především turecký most ze 17. století vedoucí přes řeku Arachthos.

 

Ioannina            

Ioannina je řecká metropole ležící 100 kilometrů jízdy od Pargy směrem do vnitrozemí, jejíž atmosféra je silně poznamenána osmanskou nadvládou. Dominantu města tvoří citadela Frúrion ležící na mysu vybíhajícím do jezera. V areálu citadely se nachází i mešita postavená za vlády Aslana Paši. Mimo citadelu je nejvýznamnější budovou města klášter Moní Agiu Pantelímonos, kde byl roku 1822 popraven Alí Paša, jehož tělo je pochováno v mauzoleu nedaleko kostela Ágii Anágyri.

 

 

By: Martijn.Munneke

 

Vodopády Tzoumerka

V dojezdové vzdálenosti od města Parga se v pohoří Pindus rozkládá malebný přírodní park Tzoumerka vyhlášený vodopády a nádhernými meandry horských potoků. Národní park Tzoumerka rozkládající se jižně od Ioanniny je typický vysokým množstvím strmých skalnatých výčnělků. Právě díky tomu se zde zformovala i série mohutných vodopádů, z nichž zřejmě nejnavštěvovanější je vodopád Theodoriana. Voda v tomto případě padá z neuvěřitelných 125 metrů.

 

Nikopolis

Nikopolis je město založené římským vojevůdcem Octavianem před bitvou u Aktia. Z původního města je dnes patrné především antické divadlo a stadion s lázněmi. Celé město je poté opevněno byzantskými hradbami. Přímo mezi antickými památkami se dnes rozkládá také moderní Archeologické muzeum, ve kterém se lze dozvědět vše o osudech města i oblasti Epirus.

 

Nekromanteion

Nekromanteion je řecký chrám zasvěcený Hádovi a Persefoně rozkládající se nedaleko toku řeky Acheron pár kilometrů jižně od Pargy. Před hlavní síní chrámu se nachází kamenné bludiště, většina prostor chrámu se poté rozkládá v podzemních tunelech pod budovou.

 

Preveza

Preveza je jedno z největších měst regionu Epirus. Samotné město je důležité především pro množství obchodů a služeb. Ve městě se taktéž nachází dobře vybavená pláž s pískem a oblázky, jedná se však o jednu z nejhojněji navštěvovaných pláží oblasti Epirus.

 

Korfu

Korfu je jedním z nejznámějších řeckých ostrovů. Díky nedaleké poloze od Pargy lze navíc přímo z přístavu v Parze využít přívoz a během necelých dvou hodin se ocitnout na turisty hojně vyhledávaném ostrově v přístavu Kerkyra.

Kerkyra je hlavní město ostrova Korfu, jež bylo založeno již v 8. stol. př. n. l.. Z původní agory a akropole se toho dodnes však příliš nezachovalo, na městě je mnohem patrnější vliv Benátčanů, Britů a Francouzů. V pozdním středověku město sužovaly útoky Turků, díky čemuž bylo ve městě vybudováno množství hradeb, strážných hradů a pevností. Mimo vojenských budov se zde nachází i muzea Byzance, lastur, numismatiky, archeologie a asijského umění.

 

Tipy na jednodenní výlety v okolí Parga

 

1.Den – Parga a Nekromanteion

 

První celodenní výlety začneme v samotném městě Parga. Výlet začneme v přístavu, ze kterého se odebereme na krátkou prohlídku do tamní výrobny olivového oleje. Poté však již pokračujeme na poloostrov ležící západně od přístavu, na kterém se tyčí slavný hrad Parga. Poté se z Pargy vydáme autem do nedalekého městečka Anthousa, kde se porozhlédneme i po tamním hradu Aliho Paši.

Odpoledne nicméně následuje přejezd jihovýchodně k antické památce Nekromanteion. Ten se skládá z orákula a podzemního Hádova chrámu, do kterého se lze s průvodcem taktéž podívat a spatřit obřadní místnosti i svatyně.

 

By: Sir Adavis

 

 

2.Den – Národní park Tzoumerka

 

Pokud vás omrzí dlouhé slunění na plážích či prastará města v okolí Pargy, stojí zato zajet si do vnitrozemí do pohoří Pindus k národnímu parku Tzoumerka vyhlášeném vodopády.

K nim se většinou chodí trasou od města Pramanta přes horskou vesničku Katarraktis, u které se nachází taktéž horský klášter Agios Aikaterini. Odpolední túru pak zabere výšlap k vodopádům a zpáteční cesta do Pramanta přes vesničku Agnanta.

 

By: Stefanos Nikologianis

3.Den – Jednodenní výlet na Korfu

 

Díky frekventovaným lodním spojům mezi Pargou a Korfu si lze naplánovat zajímavý jednodenní výlet po hlavním městě Korfu Kerkyře.

Za dopoledne lze stihnout projít ortodoxní kostel sv. Spyridona a Starou i Novou pevnost. Odpoledne si vyhraďte na Staré město plné křivolakých uliček se starými domy i muzei. Perlou Kerkyry je poté stará pevnost ležící na poloostrově ve východní části města.

Na večer poté můžete dojet, či dokonce dojít ke klášteru Vlacherna umístěném na ostrůvku propojeného molem s pevninou. Odsud lze buď pořídit fotky, nebo se rovnou lodičkou vydat na nedaleký Myší ostrov. 

 

4.Den – Ioannina a Metsovo

 

Zatímco města v okolí Pargy nejsou příliš zasažená vlivem z východu, zhruba po dvou hodinách jízdy směrem do vnitrozemí se dostanete do měst silně připomínajících orient. Jednodenní výlet po vnitrozemních kulturních památkách Epiru začneme v městečku Metsovo. Zde se vypravíme do Galerie Averoff, jejíž prohlídka zabere cca 1,5 hodiny. Ještě před obědem tak stihneme přejezd do města Ioannina.

V Ioannině začneme prohlídku u citadely Frúrion, od které se přesuneme k městské mešitě. Poté se po stopách Alího Paši vydáme přes klášter Agiu Pantelimonos a kostel Agia Anagyri, u kterého se nachází mauzoleum slavného šlechtice.

 

 

5.Den – Preveza, Nikopolis a Arta

 

Další jednodenní výlet začneme v hodinu jízdy jižně od Pargy vzdáleném pobřežním městě Preveza. Zde stojí za to prohlédnout si centrum města a plážovou promenádu, jinak však ve městě není příliš mnoho turisticky atraktivních míst, a ještě dopoledne tak následuje přesun do nedalekého Nikopolis. V Nikopolis se nachází rozsáhlý archeologický park s divadlem, stadionem i lázněmi, jehož prohlídka potrvá cca 3 hodiny.

Zbytek dne poté strávíme ve městě Arta známém pro své sakrální budovy. Do konce zavírací doby v rychlosti stihnete projít chrám Panagia Parigoritisa a kostel Agia Theodora, v podvečer si pak ještě můžete projít okolí hradu a mostu přes řeku Arachthos.

 

By: Dimitris Kamaras

 

 

Pláže v okolí Parga

 

Přímo v letovisku Parga se nacházejí tři oblázkovo-písečné pláže Krioneri, Piso Krioneri a Parga. Zatímco hlavní městská pláž Krioneri je perfektně vybavená a během hlavní sezony v téměř permanentním obležení turistů, pláže Piso Krioneri a Parga jsou podstatně klidnější.

Zhruba půl hodiny chůze od centra města pak leží i písečná pláž Valtos, která nabízí i skvělé podmínky pro vodní sporty. Velice oblíbená je pak i pláž Lichnos, která je zajímavá především řadou tradičních kaváren a rybích restaurací.

 

By: Matt Kern

 

 

Počasí v Parze

 

Počasí v zimě

V prosinci je počasí v Parze velice deštivé, teploty se však drží na příjemných 7 až 13°C.

Počasí v lednu v Parze již sice není tak deštivé, teploty však padají k 5 až 11 °C.

Počasí v únoru je stejně teplé jako v lednu, během února v Parze však přicházejí častější a vytrvalejší dešťové přeháňky.

 

Počasí na jaře

Počasí v březnu v Parze je o něco málo slunnější než v únoru a teploty rostou k 8 až 14°C. Březen je tak ideálním měsícem pro návštěvu památek a měst, na koupání je však stále zima.

V dubnu je počasí v Parze již poměrně teplé, denní teploty ve stínu se pohybují mezi 10 a 20°C. Teplota moře se stále pohybuje kolem nízkých 17°C, moře je tak spíše pro otužilejší cestovatele.

Teploty vzduchu v květnu v Parze se již pohybují kolem 14 až 22°C, ohřeje se i moře a to v průměru na 19°C, takže v lednu začíná v Parze letní sezona.

 

Počasí v létě

Počasí v červnu v Parze je velice slunné a teplé s teplotami mezi 18 a 26°C. Teplota moře v červnu v Parze se pohybuje kolem 23°C, k dispozici jsou tak ideální podmínky pro dovolenou u moře.

Počasí v červenci a srpnu v Parze je velice horké. Teploty vzduchu se pohybují mezi 20 a 29°C. Teplota moře během hlavní sezony se pohybuje kolem velice příjemných 25°C.

 

Počasí na podzim

Počasí v září v Parze je stále slunné a teplé. Teploty vzduchu v září v Parze se pohybují mezi 18 a 26°C, moře pak zůstává vyhřáté na letních 25°C.

Říjnové počasí v Parze je s teplotami mezi 14 a 22°C stále poměrně teplé. Příjemně překvapí i teplota moře pohybující se v říjnu kolem 23°C, při dovolené v říjnu však také musíte počítat s častějšími přeháňkami.

Počasí v listopadu v Parze je typické poměrně intenzivními dešťovými srážkami. Teploty vzduchu se však pohybují mezi 11 a 17°C ve stínu a teplota moře osciluje kolem 20°C, i v listopadu tak najdete několik dní vhodných ke koupání v moři.

 

Aktuální počasí v Parze naleznete zde.

Předpověď počasí v Parze  na dalších 10 dní naleznete zde.

 

Doprava po letovisku Parga

 

Vzhledem k tomu, že Parga je malé letovisko a všechny zajímavosti i okolní pláže se nacházejí v pěší vzdálenosti, není prakticky žádný důvod k využívání veřejné dopravy. Důležitou součástí města je však přístav, ze kterého denně vyplouvají lodě na nedaleký ostrov Korfu. Pro výlety po vnitrozemí slouží autobusové linky, které z Pargy vyjíždějí jen několikrát do dne, většinou do měst Preveza či Igoumenitsa.

Mnohem výhodnější je proto pronajmout si na místě auto či skútr, se kterým získáte mnohem větší volnost a možnosti k tomu za rozumnou dobu objet všechny okolní zajímavosti. Celkově je Epirus jako region nesmírně bohatý na přírodní i kulturní památky, avšak bez vlastního auta jen stěží budete moci ochutnat z jeho krás. Pro nejlepší ceny prozkoumejte nabídku rentalcars.com.

 

Letenky do Parga

 

Přestože přímo v Parze se žádné letiště nenachází, je město poměrně dobře dostupné z nedalekých letišť na Korfu a v Ioannina.  

Na Korfu operují jak Ryanair, tak Wizzair, a na tento zelený ostrov se proto můžete dostat za velice slušnou cenu. Pokud vám nevadí cestovat na letiště v Bratislavě, Katovicích či Varšavě, můžete se na kraji sezony bez problémů dostat i na cenu kolem 2500 Kč za zpáteční letenku.

Z Prahy se lze na Korfu nejpohodlněji dostat přímým letem s Aegean Airlines, ceny však začínají na 5000 Kč. Alternativou je tak dovolená s cestovní kanceláří, které právě na Korfu dokážou na last minute vyčarovat velice příznivé ceny. Z letiště v Korfu se do Pargy nejrychleji dostanete přívozem pendlujícím mezi Korfu a Pargou několikrát do dne.

Z Prahy se na letiště v Ioannině dostanete pouze s jedním přestupem v Athénách skrze Aegean Airlines. Mimo sezonu ceny za zpáteční let klesají i na 4000 Kč, během léta však ceny prudce stoupají a může se tak vyplatit i zvolit dovolenou s cestovní kanceláří.

Z letiště Ioannina vás do Pargy dokonce dopraví přímo autobusové spoje. Pro sledování levných letenek do Pargy můžete použít náš vyhledávač.

 

Oblasti v okolí letoviska Parga

 

Arta

Arta je typické balkánské město typické rušným orientálním tržištěm nedaleko historického centra. Mezi nejvýznamnější památky Arty pak patří chrám Panagía Parigoritísa, kostel Agia Theódora či klášter Vlacherna. Velice zajímavý je poté také ikonická hrad a především turecký most ze 17. století vedoucí přes řeku Arachthos.

 

Dodona

Dodona je oblast, kde se během starověku nacházela slavná věštírna. Po 4. století město prakticky zaniklo a bylo obnoveno až v roce 1875. Dnes lze ve městě obdivovat zrestaurované antické divadlo i ruiny Afroditina chrámu a Diovy svatyně.

 

Glyki

Glyki je malé městečko postavené na meandru řeky Acherón. Právě Acherón nedaleko Glyki tvoří nádherné vysoké soutěsky a kanony, které jsou jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů Epiru.

 

Igoumenitsa

Igoumenitsa je středně veliké město s velice významným přístavem, ze kterého dennodenně vyplouvají lodě do celého Středomoří.

 

Ioannina            

Ioannina je řecká metropole, jejíž atmosféra je silně poznamenána osmanskou nadvládou. Dominantu města tvoří citadela Frúrion ležící na mysu vybíhajícím do jezera. V areálu citadely se nachází i mešita postavená za vlády Aslana Paši. Mimo citadelu je nejvýznamnější budovou města klášter Moní Agiu Pantelímonos, kde byl roku 1822 popraven Alí Paša, jehož tělo je pochováno v mauzoleu nedaleko kostela Ágii Anágyri.

 

Kassiopi

Kassiopi je starověká řecká vesnice, ve které je nyní vybudován archeologický park. Obdivovat zde lze ruiny mohutného opevnění, agoru, řecké divadlo i fórum. Za městem se poté nachází i svatyně Afrodity a nekropole.

 

Konitsa

Konitsa je vnitrozemní vesnice, která byla po dlouhá staletí pod nadvládou Osmanů. Právě z dob Osmanské říše pochází i nejslavnější památka v Konitsa – ruiny středověké osmanské mešity.

 

Louros

Louros je vnitrozemské městečko a stejnojmenná řeka, která je turisticky atraktivní díky sérii menších kaskádovitých vodopádů.

 

Loutsa

Loutsa je přímořské letovisko s významným přístavem. Přímo ve městě se taktéž nazývá stejnojmenná pláž, která se může pyšnit oceněním Modrá vlajka.

 

Lygia

Lygia je přímořské letovisko na jihu Epiru. Nachází se zde dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře ideální i pro děti.

 

Margariti

Margariti je malé městečko na severu Epiru. Nachází se zde zříceniny hradu a malý kostelík.

 

Metsovo

Metsovo je horské městečko proslulé výrobou vína a sýrů. Během zimy je městečko oblíbeným ski resortem, přes léto je město navštěvováno především kvůli galerii Averoff věnované Georgiosi Averoffovi.

 

Nekromanteion

Nekromanteion je řecký chrám zasvěcený Hádovi a Persefoně rozkládající se nedaleko toku řeky Acheron. Před hlavní síní chrámu se nachází kamenné bludiště, většina prostor chrámu se poté rozkládá v podzemních tunelech pod budovou.

 

Nikopolis

Nikopolis je město založené římským vojevůdcem Octavianem před bitvou u Aktia. Z původního města je dnes patrné především antické divadlo a stadion s lázněmi. Celé město je poté opevněno byzantskými hradbami. Přímo mezi antickými památkami se dnes rozkládá také moderní Archeologické muzeum, ve kterém se lze dozvědět vše o osudech města i oblasti Epirus.

 

Paramythia

Paramythia je malebné byzantské město na severu Epiru. Hojně navštěvované jsou především byzantské lázně, zajímavý je však i hrad tyčící se nad městem či kostel Koimesis ze 13. století.

 

Parga

Parge je velice oblíbené letovisko ležící nedaleko od pobřeží ostrova Korfu. Nacházejí se zde tři oblázkové a písečné pláže Krioneri, Piso Krioneri a Parga. Samotné město je pak zajímavé především benátským hradem.

 

Perdika

Perdika je menší rybářské městečko s mnoha tradičními řeckými hospůdkami a menší pláž s pískem a oblázky.

 

Plataria

Plataria je menší přímořské letovisko s přístavem pro jachty a poměrně dobře vypadající písečnou pláží.

 

Preveza

Preveza je jedno z největších měst regionu Epirus. Samotné město je důležité především pro množství obchodů a služeb. Ve městě se taktéž nachází dobře vybavená pláž s pískem a oblázky, jedná se však o jednu z nejhojněji navštěvovaných pláží oblasti Epirus.

 

Sivota

Siota je rybářská vesnice rozkládající se na velice členitém skalnatém pobřeží. Na kraji města se nachází menší pláž, zajímavé je pak i pobřeží s množstvím mořských jeskyní, ke kterým z tamního přístavu vyplouvají výletní lodě.

 

Souli

Souli je hornatá oblast, ve které pramení řeka Acheron. V okolních kopcích se nacházejí zbytky středověkých hradeb a věží, které zde vznikly za dob válek s Osmany.

 

Tzoumerka

Tzoumerka je národní park rozkládající se na jižní straně pohoří Pindus. Oblast je významná především 125 metrů vysokými vodopády.

 

Vikos-Aoos

Vikos-Aoos je národní park v severní části Epiru. Významný je především propastí Vikos, která je považována za jednu z nejhlubších proláklin na světě.

 

Zagoria

Zagoria je hornatá oblast oblíbená především mezi příznivci raftingu, horolezectví, horských kol a náročných treků. Nachází se zde propast Vikos, která je jednou z vůbec nejhlubších propastí na světě.

 

Jazyk a několik základních frází

 

Úředním jazykem v Parze je řečtina, jedná se však o vyloženě turistické město, a tak není problém se zde domluvit i anglicky.

Několik základních frází:

Dobrý den – Yasas

Dobré ráno – Kaliméra

Nashledanou – Andio

Dnes – Símera

Zítra – Ávrio

Ano – Ne (!!!)

Ne – Ochi

Prosím – Parakalo

Děkuji – Efcharisto

Kolik to stojí? – Poso kani?

Nerozumím – Den katalavaíno

Mluvíte anglicky? – Milate Anglika?

 

Mapa Parga

 

 

Parga
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!