Kuala Lumpur je hlavním a současně největším městem Malajsie. Jedná se o velice globalizované a multikulturní město zažívající podobně jako další jihoasijské metropole prudký stavební rozmach. Právě zde tak najdete jedny z nejvyšších mrakodrapů světa včetně ikonických Petronas Twins Towers.

Jak se dostat z letiště?

Kuala Lumpur International Airport (KLIA)

Letecké spoje mířící do Kuala Lumpur obsluhuje především moderní letiště Kuala Lumpur International Airport ležící cca 50 kilometrů jihozápadně od města.

Železniční spojení

Nejrychleji se z KLIA dostanete prostřednictvím vlaků KLIA Ekspres jezdících do stanice KL Sentral. Vlaky jezdí od pěti hodin do půlnoci každých 10 minut a za 55 RM se s nimi dostanete do centra města za necelou půlhodinu.

Autobusové spojení

Levněji, ale také pomaleji se z letiště do centra města dostanete prostřednictvím autobusových společností Airport coach a Star Shuttle. Spoje Airport Coach míří na KL Sentral, zatímco Star Shuttle do Chinatownu, jízdenky stojí shodně 10 RM.

Sultan Abdul Aziz Shah Airport (Subang Airport)

Sultan Abdul Aziz Shah Airport je poměrně zastaralé letiště, které bylo z velké části nahrazeno Kuala Lumpur International Airport, a dnes jej využívají převážně nízkonákladové aerolinky.

Autobusové spojení

Z letiště Subang se lze nejlevněji dostat autobusovými spoji vyjíždícími do stanic Pekeliling Bus Terminal, Plaza Damas, Kelana Jaya či Mutiara Damansara. Výhodou starého letiště Subang je kratší vzdálenost mezi letištěm a centrem města, jízdenky tak začínají na 3.00 RM.

 

Ubytování v Kuala Lumpur

 

Velikou výhodou Kuala Lumpur a Malajsie obecně jsou příznivé ceny i za velice luxusní ubytování. Zatímco nejlevnější hostely v Kuala Lumpur začínají na pár set korunách za noc, za ceny kolem 1000 Kč na noc již pořídíte velice slušně vyhlížející pokoje. Mezi nejlepší oblasti pro ubytování patří rušné čtvrti Bukit Bintang a Chinatown, které nabízejí dostatek prostoru k nočnímu životu i dobré dopravní spojení se zbytkem města. Pro nejvýhodnější ceny se vyplatí využít klasický booking.com.

Alternativou za klasický booking je služba Airbnb, přes kterou lze výhodně pořídit pronájem pokojů, bytů či celých domů přímo od soukromníků. Využít navíc můžete slevu 500 Kč na váš první pobyt, slevu využijte zde.

 

Doprava po Kuala Lumpur

 

Páteří systému veřejné dopravy v Kuala Lumpur je nadzemní dráha tzv. monorail, jejíž linky provozuje dopravce RapidKL. Přestože spoje nejsou příliš frekventované, monorail je oblíbená především díky levným jízdenkám, které stojí 1.2 RM.

Alternativou za nadzemní železnici je poté klasická síť vlaků light rail s jízdenkami za 1.3 RM. K dispozici je samozřejmě také řada autobusových spojů, vzhledem k husté dopravě ve městě však není autobusová doprava vždy spolehlivá.

Poměrně levná je v Kuala Lumpur i taxislužba. Standardní sazba za 1 km se pohybuje kolem 1 RM, ale jako stejně jako ve všech velkých městech si dávejte pozor na taxametr.

 

By: Achilli Family | Journeys

 

 

Jak ušetřit v Kuala Lumpur

 

Skvělým způsobem jak ušetřit na zážitcích, jídle i vstupném v Kuala Lumpur je slevový portál groupon.my, který nabízí výrazné slevy na služby v Kuala Lumpur i dalších asijských městech.

Další možností jak ušetřit je také kupónová karta KL Pass, díky které za 165 RM na den získáte řadu slev na vstupném i v restauracích. Celkově je však KL Pass mířen spíše na turisty, a tak většinou není tak výhodný jako kupóny přes groupon.my.

 

Památky v Kuala Lumpur

 

Petronas Twin Towers

Petronas Twin Towers je ikonický mrakodrap sestávající se ze dvou věží, jenž se donedávna pyšnil titulem nejvyšší budovy světa. I dnes je však sídlo ropného giganta Petronas se 452 metry jednou z nejvyšších budov na světě a tou nejvyšší v celé Malajsii.

 

By: Karl Baron

 

Menara KL Tower

Menara KL Tower je vysílací věž ležící nad přírodní rezervací Bukit Nanas. Přestožes 421 metry Menara KL Tower není tou zcela nejvyšší budovou v Kuala Lumpur, tamní rozhledna nabízí zřejmě ten nejlepší výhled na město.

 

 

Aquaria KLCC

Aquaria KLCC je podvodní park nacházející se nedaleko Petronas Twin Towers. V tamních akváriích si lze prohlédnout cca 200 druhů tropických ryb a plazů.

 

Chinatown

Chinatown je jedna z nejrušnějších čtvrtí v Kuala Lumpur dokreslující multikulturní nádech Kuala Lumpur. Právě zde najdete největší přehlídku tržišť s jídlem či oblečením stejně jako celou plejádu restaurací a bister.

 

Chrám Thean Hou

Thean Hou je ač v tradičním čínském duchu, tak teprve v roce 1987 otevřený chrám jižně od centra  Kuala Lumpur. Jedná se o stavbu sponzorovanou čínskou minoritou, která kombinuje elementy buddhismu, taoismu a konfucianismu.

 

Jeskyně Batu

Batu je posvátná hinduistická jeskyně ležící 11 kilometrů severně od Kuala Lumpur. Jedná se o více než 400 milionů let starou pískovcovou jeskyni, ve které se nachází hinduistická svatyně, ve které se každoročně koná hojně navštěvovaný festival Thaipusam.

 

By: Fred von Lohmann

 

Palác Sultan Abdul Samad

Sultan Abdul Samad je palác vybudovaný Brity na konci 19. století jakožto sídlo britského koloniálního zastoupení. Dnes se jedná o sídlo Ministerstva kultury Malajsie.

 

Taman Burung Kuala Lumpur

Taman Burung Kuala Lumpur je jeden z největších ptačích parků na světě. Spatřit zde můžete přes 200 exotických ptačích druhů létajících volně mezi návštěvníky.

 

Program na jeden den

 

9:00 – 10:30 – prohlídka chrámu Thean Hou

10:30 – 11:00 – přesun nadzemkou na stanici Pasar Seni

11:00 – 12:30 – prohlídka Chinatown s tržišti a obchůdky

12:30 – 13:00 – přesun proti proudu řeky k paláci Sultan Abdul Samad

13:00 – 14:00 – prohlídka paláce

14:00 – 14:30 – přesun nadzemkou do stanice KLCC

14:30 – 16:00 – prohlídka parku KLCC s akváriem

16:00 – 17:00 – prohlídka Petronas Twins Towers

Průvodce zdarma – Kuala Lumpur
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!