Toronto je největším městem Kanady a zároveň hlavním městem provincie Ontario. Jedná se o moderní multikulturní město proslavené díky ikonické CN Tower, legendárním hokejovým Maple Leafs a Ontarijskému jezeru, jež omývá torontské břehy.

 

Jak se dostat z letiště?

 

Toronto International Pearson Airport

Letiště Pearson je hlavním torontským letištěm určeným převážně pro transatlantické lety. Pro dopravu v rámci terminálů a nádraží Viscount station slouží bezplatná vlaková linka.

Železniční spojení

Nejrychlejším způsobem dopravy z letiště do centra Toronta je vlaková linka Union Pearson Express, která míří na nádraží Union Station. Jízdenka stojí 12 CAD a lze ji zakoupit v automatu nebo u přepážky přímo na nádraží na letišti, cesta potom zabere zhruba 20 minut.

Autobusové spojení

Levnějším způsobem dopravy z letiště Toronto Pearson jsou autobusové linky společností Brampton Transot (linka 115 Express), GO Transit (34 a 40), MiWay (7 a 24) a TTC (52, 192, 300 a 307). Ceny za cestu autobusem v závislosti na ujeté vzdálenosti začínají na 3 CAD.

 

Ubytování v Torontu

 

Co se ubytování v Torontu týče, jsou patrné významné rozdíly mezi ubytováním v centru města a na předměstích. Zatímco hotely v centru začínají na 2000 Kč na noc, a ani hostely většinou s cenou neklesnou pod 1000 Kč na noc, na předměstích se lze ubytovat v pensionech, které většinou nabízejí pokoje i za poloviční ceny.

 

 

Doprava v Torontu

 

Páteří veřejné dopravy v Torontu je tamní metro skládající se ze čtyř linek. Většinu stanic pokrývají žlutá linka Yonge-University Line a zelená Bloor- Danforth Line, zbylé dvě linky vedou na severní a východní periferie města.

Alternativou za metro jsou poté tramvajové linky značené čísly 501 a více, které navazují na metro. Autobusové linky jsou důmyslně rozděleny podle trasy východ – západ a sever – jih na sudé a liché linky. Většina autobusů jezdí pouze po jedné ulici nebo bulváru, pokud linka zahýbá i do dalších obydlených zón, bývá linka označena kromě čísla i písmenem (např. 39A).

Co se jízdného týče, klasická jednosměrná jízdenka vyjde na 3 CAD. Vyplatit se ale mohou i celodenní či týdenní jízdenky za 12.50 a 43.75 CAD. Jízdenky lze zakoupit v automatech na stanicích metra, je však třeba brát v potaz to, že týdenní jízdenky platí vždy od pondělí do neděle a ke konci týdne se tedy nevyplatí je kupovat.

 

By: abdallahh

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Výhodou jinak drahého Toronta je to, že jde poměrně dobře ušetřit na vstupném. Zatímco památky jako Museum of Contemporary Canadian Art, St. Lawrence Market nebo Distillery District nabízejí trvale volné vstupné, do Art Gallery of Ontario a Bata Shoe Museum se lze zdarma dostat ve středu a čtvrtek po 17:00.

Pokud si naopak chcete vychutnat i ty dražší torontské atrakce, může se vám vyplatit Toronto City Pass. S ním získáte vstupné do šesti hlavních památek včetně CN Tower, Casa Loma a Royal Ontario Museum za 60 CAD. Turistická karta platí po dobu 9 dní.

 

Památky v Torontu

 

CN Tower

CN Tower je nepřehlédnutelnou dominantou města a donedávna nejvyšší budovou světa. Mrakodrap s vysílací stanicí tyčící se do výšky 553 metrů nabízí nádhernou 360 stupňovou vyhlídku se slavnou skleněnou podlahou.

 

Jezero Ontario

Toronto je metropole vystavená přímo na břehu jednoho z největších kanadských jezer – Ontaria. Podél jezera se táhne oblíbená cyklostezka, ze které si lze vychutnat krásy okolní přírody i panorama Toronta s jezerem. Turisty oblíbené jsou také plavby po tamních ostrůvcích.

 

By: Richie Diesterheft

 

Air Canada Centre

Air Canada Centre je svatostánkem hokejových Maple Leafs a pravděpodobně také nejslavnější hokejovou arénou v Kanadě. Okolí arény je lemováno sérií soch hokejových legend, pravou atmosféru nicméně nasajete přímo na zápasech NHL, které díky tamní atmosféře zaujmou i cestovatele, kteří hokej jinak nesledují.

 

By: Yzukerman

 

Hockey Hall of Fame

Hokejová síň slávy v Torontu je nejslavnějším a nejvýznamnějším muzeem spojeným s ledním hokejem. Právě zde jsou vystaveny původní trofeje, originální dresy, hokejky a puky z nejslavnějších zápasů historie a obecně nejširší kolekce hokejových artefaktů na světě.

 

Royal Ontario Museum

Royal Ontario Museum sídlící v historické budově s nově dostaveným skleněným křídlem je jedním z nejslavnějších kanadských muzeí. Muzeum zobrazuje širokou kolekci uměleckých předmětů a historických artefaktů pocházejících ze Severní Ameriky i zbytku světa.

 

Art Gallery of Ontario

Art Gallery of Ontario je slavná umělecká galerie shromažďující obrazy od slavných kanadských malířů. Kromě kolekce kanadských mistrů jsou zde ke zhlédnutí i sbírky afrického, oceánského a evropského umění.

 

Rogers Centre

Rogers Centre je moderní sportovní aréna s otevírací střechou ležící přímou CN Tower. Stadion slouží především tamnímu baseballovému klubu Blue Jays a rockovým koncertům. Návštěvníkům je k dispozici hodinová prohlídka útrob stadionu.

 

By: Allen McGregor

 

Casa Loma

Casa Loma je replika středověkého hradu postavená miliardářem Henrym Pellattem. Monumentální stavba s více než sto pokoji, mostem, věžemi, tunelem a zámeckými zahradami dnes slouží jako muzeum.

 

By: Robert Taylor

 

St. Lawrence Market

St. Lawrence Market je tržiště vystavené již v roce 1850. Od té doby se zde prodávají květiny, ryby a řemeslné výrobky. Budova si i po rekonstrukci v roce 1967 zachovává tradiční vizáž včetně původních luceren a cihlových stěn.

 

Distillery District

Distillery District je historická část města, která si zachovává typickou viktoriánskou atmosféru. V budovách v tradičním stylu red bricks se nacházejí malebné hospůdky, kavárny a divadla, čtvrť tak ožívá především ve večerních hodinách.

 

Niagarské vodopády

Zhruba dvě hodiny jízdy autem z Toronta se nachází kanadsko-americké město Niagara Falls, které bylo postaveno u věhlasných Niagarských vodopádů. Vodopády na řece Niagara, která zde na předělu Erijského jezera a Ontaria tvoří přírodní hranici mezi USA a Kanadou jsou tvořeny třemi podkovami, na které je nejkrásnější výhled právě z kanadské strany řeky.

 

By: paul bica

 

Program na jeden den

 

8:00 – 9:30 – prohlídka Casa Loma

9:30 – 10:00 – přesun k Royal Ontario Museum

10:00 – 11:30 – prohlídka muzea

10:30 – 13:00 – přesun k a prohlídka Air Canada Centre

13:00 – 14:30 – prohlídka CN Tower

14:30 – 15:00 – přesun k Hockey Hall of Fame

15:00 – 16:30 – prohlídka hokejové síně slávy

16:30 – 17:30 – návštěva nedalekého St. Lawrence Market

17:30 – 19:00 – prohlídka sousední Distillery District

Průvodce zdarma – Toronto
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!