Hongkong je do vysoké míry autonomní čínské město ležící na pobřeží Jihočínského moře. Jedná se o velice rušné velkoměsto ovlivněné britskou koloniální historií, které je typické především řadou výškových budov a taoistickými chrámy.

Jak se dostat z letiště?

Hong Kong Chep Lak Kok International Airport

Hongkongské letiště Chek Lap Kok je vůbec jedno z nejrušnějších letišť v Asii. Z letiště se lze dostat buď řadou autobusových linek, nebo expresním železničním spojem.

Železniční spojení

Nejrychleji se do centra města dostanete za pomocí vlaků Airport Express, které vás během necelých 20 minut dovezou za 100 HKD na Hongkong Island do obchodní části města.

Autobusové spojení

Před odletovou halou se nachází několik autobusových zastávek, ze kterých vyjíždějí autobusy s označením A, E či NA jak do Hongkongu, tak do okolních měst. Přestože cesta autobusem trvá výrazně déle nežli vlakem, cestovatele zase potěší ceny pohybující se kolem 40 HKD.

 

Ubytování v Hongkongu

 

Ubytování v Hongkongu je velice drahé, a i ty nejmenší obyčejné pokoje lze zřídkakdy pořídit pod 1200 Kč na noc. Pokud navíc toužíte po solidně vybaveném pokoji s dobrou dopravní dostupností do centra, budete muset počítat s cenami kolem 2000 Kč za noc. Pro nejvýhodnější ceny se vyplatí využít klasický booking.com.

Alternativou za klasický booking je služba Airbnb, přes kterou lze výhodně pořídit pronájem pokojů, bytů či celých domů přímo od soukromníků. Využít navíc můžete slevu 500 Kč na váš první pobyt, slevu využijte zde.

 

Doprava v Hongkongu

 

Tradičním a turisticky velice zajímavým způsobem dopravy v Hongkongu jsou dvoupodlažní tramvaje importované do města Brity v roce 1904. Atraktivní jsou i ceny jízdného, jednorázová jízdenka totiž vyjde na 2.30 HKD, jízdenky se kupují přímo v tramvaji a vyžaduje se mít přesně připravené drobné.

Kromě tramvají se nicméně budete nejspíše pohybovat prostřednictvím deseti vlakových linek a nespočtu autobusových spojů křižujících převážně městské periferie. Co se jízdného týče, zdaleka nejvýhodnější je celodenní jízdné za 65 HKD, které je platné ve spojích společnosti MTR. Alternativou za celodenní jízdné je poté Octopus Card.

 

By: Simon_sees

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Výhodou Hongkongu je to, že většina památek je náboženského či přírodního charakteru, a není proto třeba platit vstupné. Pokud si však stejně chcete projít výstavy či muzea, můžete využít zvýhodněné vstupné, které je často nabízeno o středách mimo hlavní sezonu.

Dalším způsobem jak výrazně ušetřit je chovat se ve městě jako místní, nikoliv jako turista. To v praxi znamená vyhnout se drahým restauracím a okusit tradiční jídlo ve stáncích. Výhodné je také využívat velice levné tramvaje, případně si zřídit turistickou cestovní kartu Octopus Card.

 

Památky v Hongkongu

 

Svatyně Wong Tai Sin

Wong Tai Sin je tradiční taoistická svatyně a chrám. Jedná se o poměrně rozsáhlý komplex obsahující kromě oltářů a svatyní i malebné zahrady. Chrám je ikonický také sochami mnichů sloužícími jako držáky pro lucerny.

 

Katedrála sv. Jana

Katedrála sv. Jana je pozůstatkem z britské nadvlády nad touto oblastí z 19. století. Jedná se o anglikánskou katedrálu nacházející se v samotném centru města mezi moderními výškovými budovami.

 

Victoria Peak

Victoria Peak je s 552 metry nad mořem nejvyšším vrcholem Hongkongu. Na zelený kopec ležící na kraji města pravidelně jezdí lanovka, která je turisticky atraktivní především díky nádhernému výhledu na vysoké mrakodrapy a modrou lagunu.

 

Hongkong Park

Podobně jako například v New Yorku i v Hongkongu tamní obyvatelé rádi utíkají před ruchem velkoměsta do městského parku, který leží na svahu Victoria Peak. Park je zdobený pagodami, skalkami i malebnými mosty.

 

Temple Street

Temple Street je velice živý bulvár s tržištěm plným tradičního jídla, stánků s oblečením i pouličnímu umělci. Jedná se o ideální místo pro nasátí živé atmosféry několikamilionového velkoměsta.

 

Ostrov Lantau

Lantau je ostrůvek ležící poblíž pevninské části Hongkongu, který je přímo z centra města dostupný lodí. Ostrůvek je turisticky zajímavý díky 200 tunové soše Buddhy Tian Tan přezdívané jako Velký Buddha.

 

By: MJA1975

 

 

Program na jeden den

 

9:00 – 10:00 – prohlídka sochy Velkého Buddhy na ostrově Lantau

10:00 – 11:00 – prohlídka nedalekých přímořských domků Tai O

11:00 – 12:00 – přesun do pevninské části Hongkongu

12:00 – 13:00 – prohlídka přístavu Victoria a přilehlého centra s Temple Street

13:00 – 13:30 – přesun ke svatyni Wong Tai Sin

13:30 – 14:30 – prohlídka chrámu

14:30 – 15:00 – přesun k městskému parku

15:00 – 15:45 – přesun lanovkou na vrchol Victoria Peak

15:45 – 17:00 – vyhlídka na Victoria Peak

Průvodce zdarma – Hongkong
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!