Ho Či Minovo Město známé též pod původním názvem Saigon je největším městem ve Vietnamu. Jedná se o město spojené s novodobou vietnamskou historií, právě dobytím tehdejšího Saigonu byla totiž v roce 1975 ukončena válka ve Vietnamu.

 
Jak se dostat z letiště?

 

Tan Son Nhat International Airport

Tan Son Nhat společně s letištěm v Hanoji nejrušnějším dopravním uzlem ve Vietnamu. Jedná se o letiště využívané tradičními i rychle se rozvíjejícími low cost dopravci, mezi kterými je Tan Son Nhat velice oblíbené.

Autobusové spojení

Z letiště Tan Son Nhat se nejlevněji dostanete autobusovou linkou č. 152. Jedná se o klimatizovanou linku, která vás cca během hodiny za 5000 dongů doveze na stanici Pham Ngu Lao. Nevýhodou je nicméně to, že provoz linky končí v 18:15.

Alternativou je však linka č. 109, která sice stojí 20 000 dongů, ale nabízí větší komfort a jezdí od 6:00 až do 1:30. Stejně jako linka 152 jezdí tyto autobusy na Pham Ngu Lao, cesta jim však zabere jen 40 minut.

 

Ubytování v Ho Či Minově Městě

 

Ho Či Minovo Město se každoročně řadí mezi nejlevnější destinace, a ubytování je zde tedy velice levné. Nejlevnější ubytování seženete v hostelech či ubytovnách, které začínají na 200 Kč na noc. Standardně vybavený pokoj pro dva nicméně pořídíte už od 400 Kč za noc.

 

Doprava v Ho Či Minově Městě

Pokud chcete zažít Vietnam se vším všudy, můžete si ve městě pronajmout skútr a město křižovat jako místní. Půjčovny i benzín ve Vietnamu jsou poměrně levné a nezaplatíte tak o moc více nežli při jízdě veřejnou dopravou, musíte se však obrnit železnou trpělivostí.

Vyjma taxi jediným způsobem veřejné dopravy v Ho Či Minově Městě jsou autobusy. Ty jsou ve většině případů klimatizované, bezpečné, levné a mají přednost v provozu, takže jsou ve výsledku stejně rychlé jako taxi. V každém autobusu cestuje kromě řidiče i průvodčí, který vás po nástupu zkasíruje o jízdné, které se pohybuje mezi 4000 a 8000 dongy. Prakticky jedinou nevýhodou autobusů je to, že se ne vždy drží jízdních řádů a nepoužívají značení v angličtině.

 

By: Jorge Láscar

 

 

Památky v Ho Či Minově Městě

 

Ho Či Minovo museum

Museum vůdce Severního Vietnamu sídlí v nádherné koloniální budově z roku 1863 přezdívané jako Dračí dům. V muzeu jsou k vidění Ho Či Minovy osobní předměty a fotografie mapující jeho život od jeho narození po smrt. 

 

Vojenské museum

Vojenské museum v Ho Či Minově Městě mapuje 30 let trvající konflikt mezi Jižním a Severním Vietnamem. K vidění jsou jak autentické fotografie a dokumenty, tak i přehlídka zachovalých tanků a letadel.

 

Pagoda nefritového císaře

Pagoda nefritového císaře je jednou z nejvýznamnějších náboženských památek ve městě. Jedná se o buddhistický chrám založený v roce 1909 čínskými imigranty, který v sobě ukrývá sošky božstev a duchovních vůdců. Celý komplex je prakticky neustále plný věřících, kteří zde zapalují vonné tyčinky dotvářející unikátní atmosféru.

 

Chrám Cao Dai

Cao Dai je chrám náboženské skupiny Cao Dai, která vychází z prvků buddhismu, taoismu, křesťanství i islámu. Jedná se o velice prosvětlený chrám s velkou modlitební místností vyzdobenou sloupy s asijskými motivy. Praktikanti Cao Dai se odívají do bílých rouch s barevnými šerpami ukazujícími, z jakého náboženství daný věřící přestoupil.

 

By: hectorbuelta

 

Chrám Mariamman

Mariamman je jediným hinduistickým chrámem ve městě. Hinduistická svatyně je nicméně otevřena pro návštěvníky všech vyznání, barevná sousoší bohů tak může obdivovat kdokoliv. Dovnitř chrámu je však třeba mít na sobě dlouhé rukávy a nohavice.

 

Palác sjednocení

Palác sjednocení je mohutná stavba, která do roku 1975 sloužila jako velitelství amerických a jihovietnamských sil. Ačkoliv byla na konci války budova poničena, v současné době byla znovu opravena a slouží jako muzeum.

 

Věž Bitexco

Bitexco  je moderní 262 metrů vysoká věž ležící v srdci města. Na vrcholu věže se nachází luxusní bar Alto, ze kterého je možno vychutnat si 360 stupňový výhled na město s koktejlem v ruce.

 

By: Le nguyen Hung

 

Tržiště Bing Tay

Bing Tay je tržiště založené již v roce 1880 francouzskými kolonialisty. Jedná se o mezi místními oblíbené tržiště ležící v srdci Chinatownu, zakoupit zde lze převážně čerstvé ovoce, zeleninu a mořské plody.

 

Dong Khoi

Dong Khoi je rušný bulvár táhnoucí se od řeky Saigon až k původní francouzské katedrále Notre Dame. Ulice je zajímavá díky francouzským koloniálním stavbám i četným barům navštěvovaných americkými vojáky za války.

 

Program na jeden den

 

8:00 – 9:30 – prohlídka Pagody nefritového císaře

9:30 – 10:00 – přesun k Vojenskému muzeu

10:00 – 11:30 – prohlídka muzea

11:30 – 12:00 – přesun autobusem na Dong Khoi

12:00 – 12:30 – prohlídka Notre Dame

12:30 – 13:00 – přesun k Paláci sjednocení

13:00 – 14:00 – prohlídka paláce

14:00 – 14:30 – přesun autobusem k chrámu Mariamman

14:30 – 15:30 – prohlídka chrámu

15:30 – 16:00 – přesun k Muzeu Ho Či Mina

16:00 – 17:30 – prohlídka muzea

17:30 – 19:00 – návštěva nedaleké Bitexco Tower

Průvodce zdarma – Ho Či Minovo Město
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!