Dovolím si zde uvést osobní itinerář cesty. Vyrazili jsme, čtyři studenti (dva kluci a dvě dívky), na 3-týdenní cestu po Thajsku. Snažili jsme se cestovat co nejlevněji. Zároveň s úmyslem si cestu maximálně užít. Po Thajsku jsme cestovali v srpnu 2016.

 

 

<

 

 

Do Bangkoku jsem přiletěli po poledni. Na letišti jsme vyřídili veškeré formality, vyzvedli zavazadla a sedli na místní vyvýšenou vlakovou dráhu. Ta nás dopravila na konečnou zastávku v centru města. Zde na zastávce jsem si ihned koupil místní datovou kartu.

TIP: Pokud cestujete na vlastní pěst, tak se vám data v mobilu určitě hodí. Možnost využití online mapy kdykoliv a kdekoliv je k nezaplacení. Navíc si ušetříte spoustu nervů při hledání hotelů či míst odjezdů dálkových autobusů. Koupě datové sim karty je jedna z prvních věcí, které v navštívené zemi udělám. Cena datových tarifů je takřka po celém civilizovaném světě nižší než u nás.

 

Na ubytování, které jsem hledali při přestupu v Kataru, jsme z konečné zastávky vlaku, jeli za 7Kč asi 20 minut. Veškeré ubytování, které budu dále popisovat, bylo hledáno přes aplikaci www.booking.com. Naším hlavním kritériem byla cena, s přihlédnutím k hodnocení daného ubytování. Musím říct, že i přes naše šetření, byla téměř všechna ubytování dostatečně pěkná. V Bangkoku jsem se první den vyspali v hostelu, na pokojích po dvou za 345Kč na osobu.

 

Původně jsme měli v plánu v Bangkoku strávit dní více. Právě ale probíhaly oslavy narozeni královny. Z toho důvodu byly veškeré památky i většina obchodů zavřena. Proto jsme se vydali na sever do prastarého hlavního města Ayuthaya. Cesta vlakem stála 28Kč. Přes den jsme si prohlédli chrámy ve městě. Ubytovaní jsme byli v místním hostelu za 250Kč na osobu. Druhý den jsme sedli v ranních hodinách na vlak a vyrazili do Lopburi. Cenu lísku na vlak si přesně nepamatuji, ale opět jsme jeli třetí třídou s větrákem za cenu nedosahující 50Kč. Lopburi si jistě oblíbí milovníci opic. Největší atrakcí tohoto města je opičí chrám, kde si můžete s těmito přítulnými mazlíčky příjemně vyhrát nebo se od nich nechat okrást. Zde jsme strávili noc, v pěkné dřevěné chatě o jedné místnosti, opět za cenu okolo 200Kč. Z Lopburi vedly naše kroky již kolem páté hodiny ráno dále na sever do města Phitsanulok.

 

 

 

 

 

Opět jsme využili třetí vlakovou třídu, tudíž jsme za cestu výrazně ušetřili. Zde se mi povedlo zamluvit čtyřhvězdičkový hotel za cenu 169Kč na osobu!! Cena ubytovaní je bohužel jediné pozitivní, co lze o tomto městě říci. Samozřejmě narazíte na všudypřítomné chrámy, ale jinak bylo město špinavé. Pro nás to znamenalo zklamání. Místo návštěvy Phitsanuloku bych raději volil podle rad Lonelyplanet návštěvu Sukhothai. Z Phitsanuloku už vedli naše kroky do metropole severu Chiang Mai. Vlak nám odjížděl ve 2:00 ráno, proto jsme nechali zavazadla v úschovně a vyrazili na večerní toulky městem. Ve vlaku jsme si připlatili za druhou třídu, abychom se mohli během 8 hodinového přesunu vyspat, za což jsme platili 200Kč.

V Chiang Mai jsme strávili 4 dny a 3 noci a přišlo mi to málo. Ve městě a okolí je neustále, co dělat. Fajn zážitek je projížďka městem na kole. Ač se to nezdá, tak proplétat se chaotickou dopravou za řídítky bicyklu není vůbec nebezpečné. Většinou jsou k vám thajští řidiči daleko ohleduplnější, než jejich čeští kolegové. Horské vrcholy v okolí vybízejí k výletům. My jsme si u majitele hostelu domluvili celodenní výlet za 700Kč, jehož obsahem byla návštěva botanické zahrady, výšlap k vodopádu, jízda raftem na divoké vodě a projížďka na slonech. V Chiang Mai jsme spali v průměru za 200Kč. Během tří nocí jsme využili dvě ubytovací zařízení. Odsud jsme se letecky přesunuli na jih Thajska do města Hat Yai.

Cesta do Hat Yai byla zbytečně moc na Jih. Po prozkoumání možných cest na ostrov Ko Samui, vyšla i s následným transferem mezi Hat Yai a Ko Samui výrazně nejlevněji. Noc zde byla trošku adrenalinový zážitek, neboť jsme ji po večerním příletu strávili na nádraží. Cesta taxíkem z letiště do centra stála 100kč na osobu. Na nádraží jsme byli pod dohledem místních ozbrojených složek, kteří se s námi s úsměvem chodili fotit. Ráno jsme vyrazili na cestu na Ko Samui, která stála dalších 450Kč. Skládala se z šesti hodinové cesty mikrobusem a hodinovou cestou trajektem.

 

 

 

 

Konečně jsme se dostali na ostrovy. Nastal pravý relax. Kromě Ko Samui jsme navštívili i Ko Pha-Ngan a Ko Tao. Na každém z ostrovů jsme strávili dvě noci. Ceny za nocleh se na prvních dvou pohybovala okolo 300Kč, přičemž jsme měli ubytování přímo na pláži. Na Ko Tao bylo ubytování trošku dražší za 500Kč, v pěkném lesním bungalovu. Trajekt mezi Ko Pha-Nganem a Ko Tao trval dvě hodiny, stál 150Kč. Z Ko Tao jsme potom pokračovali zpátky do Bangkoku. Cestu do Bangkoku jsme pojali zážitkově. Skládala se z 2 hodin na rychlostním katamaránu. Poté následovalo 8 hodin v autobuse. Celkem jsme za tuto dvou kombinaci zaplatili 800Kč.

My jsme rovnou z Bangkoku pokračovali na 3 dny do sousední Kambodži. Po návratu jsme strávili v Bangkoku ještě dvě noci v hostelu 1 km od centra za 240Kč na noc. Během těchto dnů jsme okusili místní noční život, navštívili známe trhy a prošli významné místní chrámy. Královský palác potom byl jediným chrámem v celém Thajsku, kde jsme museli platit vstupné. Z našeho ubytování jsme se zpátky na letiště dostali opět vyvýšenou vlakovou dráhou.

Celá třítýdenní dovolená nás stála včetně letenek, jídla, pití a výletu do Kambodži 35 tisíc Kč.

 

Tropical beach with coconut palms and bungalow, Thailand
Dovolená v Thajsku – plán cesty včetně kalkulace
Štítky:        

2 komentáře u „Dovolená v Thajsku – plán cesty včetně kalkulace

 • 26.4.2019 (7:52)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, děkuji za článek. Začínáme plánovat dovolenou a rovněž zvažujeme kratší návštěvu Kambodži či Laosu. Prozradíte prosím, co jste viděli zajímavého v Kambodži a kam se vydat? Děkuji.

  Reagovat
  • 13.5.2019 (20:19)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, určitě Siem Reap, to je v podstatě povinnost. Pak dole Sihanouk kvůli plážím, i když co jsem slyšel, tak už je to dost turistický skanzen :). Jinak se dá hlavní město, ale znova bych tam už asi nejel. Je to docela dlouhá cesta a nic moc k vidění.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *