Chcete se vydat na letní dovolenou do Řecka, ale váháte který ostrov či destinaci zvolit? Poradíme vám, která lokalita by pro vás mohla být ta pravá! Shrnuli jsme pro vás tipy na několik známých i méně známých lokalit, kde by se vám mohlo líbit.

 

<

 

Nejčastější a zpravidla nejvýhodnější zájezdy do Řecka jsou skrze cestovní kancelář. Aktuální zájezdy do Řecka můžete vyhledávat zde >>

 

Samos

O Samosu se říká, že je jeden z nejzelenějších a obecně nejbarevnějších řeckých ostrovů. Tradiční řecká atmosféra na vás bude dýchat na každém kroku. Je zde spousta krásných pláží, na jihu převážně písečných, na severu kamínkových. Samos je pro dovolenou s dětmi vhodný v tom smyslu, že nabízí maximální klid a krásná přírodní zákoutí. Pokud jste naopak starší, je Samos mezi klientelou 55+ hojně vyhledávanou destinací. Seniory na Samos láká především panensky nedotčená příroda v kombinaci s řadou historických památek. Tamní letoviska jsou velice klidná a nabízejí dostatek prostoru pro odpočinek a relax. Jedinou nevýhodou je snad to, že tamní moře často mívá příkřejší svahy a není tak dobře přístupné.

 

 

Karpathos

Karpathos není příliš turisticky vyhledávaný, to znamená, že je zde opravdu nedotčená a krásná příroda a také zachovalá atmosféra řeckých vesniček. Karpathos je synonymem klidu. Z tohoto hlediska je tak ostrov pro dovolenou pro rodiny s dětmi ideální. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že zejména jižní pobřeží Karpathu je poměrně větrné a počasí je zde proto trochu chladnější než na sousední Krétě či Rhodu. Ideální volbou je také pro seniory. Právě rodiny s dětmi a klientela 55+ tvoří největší zastoupení tamního turistického ruchu. Ideálním letoviskem pro klidnou dovolenou u moře je potom Pigadia, nedaleko níž se nachází většina nejkrásnějších písečných pláží ostrova.

 

By: ufoncz

 

Kréta

Kréta je největší řecký ostrov a jedna z nejoblíbenějších prázdninových destinací. Jsou zde jak klidné zátoky a pláže, tak i velmi rušné části, vhodné hlavně pro mladistvé. Samozřejmě je zde i bohatá historie. Turisté si jistě rádi vyrazí na trek po horách. Velká spousta turistických resortů zase nahrává rodinám s dětmi. Zkrátka každý si zde přijde na své.

 

 

Peloponés

Peloponés je nejjižněji položené místo řecké pevniny, které láká svojí historií a mnoha bájemi a pověstmi. To vše v krajině plné olivových hájů, fíkovníků a pomerančových a citrusových hájů. Pokud plánujete rodinnou dovolenou vyloženě za koupáním v moři, stojí za to zvážit i jiné řecké destinace typu Kréta, Rhodos či Zakynthos, které mohou být pro dovolenou u vody vhodnější. Na druhou stranu, Peloponés disponuje množstvím dech beroucích historických památek, které jistě zaujmou i děti. Co se letovisek týče, mezi rodinami s dětmi je oblíbené především klidné městečko Niforeika. Peloponés je ideální, pokud chcete skloubit dovolenou u moře a výlety po památkách. Díky dobré výchozí poloze pro poznávací výlety je velice oblíbené především městečko Epidaurus, kdo naopak preferuje ticho v srdci přírody, může zvolit letovisko Niforeika.

 

 

 

 

Thassos

Tento maličký ostrov je nazýván „zelený smaragd Egejského moře“. Jsou zde romantické skalnaté zátoky, klidné pláže, borové háje i historická naleziště. Ideální lokalita pro romantickou dovolenou. Pokud cestujete s dětmi, je jistou nevýhodou horší dopravní spojení. Na ostrově se totiž nenachází žádné letiště, a je tak třeba počítat s přestupem v Soluni a následnou cestou přívozem. Z druhé strany, Thassos nabízí nádherné písečné pláže s mělkým dnem jako dělané pro děti. Mezi seniory je Thassos velice oblíbenou letní destinací. Ostrov totiž nabízí nejen nádherné pláže, kterým se v Evropě prakticky žádné jiné nevyrovnají, ale také řadu památek a tiché borovicové háje, v nichž cestovatelé načerpávají energii.

 

 

Kos

Kos je Čechy velmi hojně navštěvovaným ostrovem. Množství hezkých hotelů a pláží, povětšinou formou stravování all inclusive, je pro rodiny s dětmi jako dělaný. Na plážích jsou pak k dispozici různé vodní sporty za poplatek. Doporučit mohu hotel Mitsis Family Village. Dovolenou na Kosu doporučuji především mladým párům, nebo již zmíněným rodinám s dětmi, příliš klidu zde nenajdete.

 

Lefkada

Pláže na Lefkadě patří bezesporu k těm nejkrásnějším a nejčistším v celém Středozemí a hotelové služby bývají na velice vysoké úrovni. Jedinou kaňkou na reputaci Lefkady je snad jen to, že k plážím je většinou nutno sestoupit skrze schodiště či kamenné cestičky, což nemusí být vždy zcela příjemné. Pokud vám však nevadí snášet děti přes schody vedoucí k plážím, nebo cestujete s trochu odrostlejšími potomky, budete na Lefkadě velice spokojeni. Vyhlášená letoviska pro rodiny s dětmi jsou především Porto Kotsiki a Agios Ioannis.

 

 

Rhodos

Rhodos je jeden z nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů, kde naleznete jak klid s nádechem historie, tak i rušná letoviska se spoustou zábavy. Na západě ostrova je pobřeží poněkud drsnější, jsou zde silnější větry a vlny, východ je naopak vhodný pro odpočinkovou dovolenou. Rhodos mohu vřele doporučit jak rodinám s dětmi, tak mladým párům, či seniorům.

 

 

Zakynthos
Na závěr doporučujeme malebný, zelený ostrov Zakynthos. Na Zakynthu je neskutečně tyrkysové moře a opravdu krásné pláže. Pobřeží je velmi členité a nabízí skvostné výhledy. Tento ostrov doporučuji jak mladým párům, kteří si ostrov prozkoumají třeba na vypůjčeném skůtru, tak i rodinám s dětmi.

 

 

 

Dovolená v Řecku – tipy na jednotlivé destinace
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!