Krásné dlouhé písčité pláže, borovicové lesy a jantar. To je hlavní charakteristika polského pobřeží, které se právem pyšní tím nejjemnějším pískem a borovicovými lesy na jedné straně podél Německa a na straně druhé k poloostrovu hraničícím s Ruskem. Typické jsou gotické cihlové kostely a hrázděné statky. Polské pobřeží je asi 400 – 600 km od českých hranic.

 

 

 

 

Kdy Polsko navštívit?

Baltské moře je chladnější, než jih Evropy a proto se zde koupací sezona omezuje na několik týdnů v červenci a srpnu. U moře vane stále lehký větřík. Baltské moře je skvělou volbou pro ty z vás, kteří máte problémy s dýchacím ústrojím, vzduch je velmi bohatý na obsah brómu a jódu. Průměrné letní teploty jsou 20°C a voda se drží okolo 16°C. Červen je měsícem, kdy slunce svítí nejdéle a to 12hod. V červenci a srpnu už je tomu o 2 hod. méně.

 

Doprava do Polska

Nejvhodnější variantou je cesta vlastním automobilem. Cesta není nikterak dlouhá a časově náročná. Bezproblémově se tam dostanete převážně po dálnici a z Ústí nad Labem do polského města Mezizdroje to autem trvá pouze 4:30 h. Z ČR se vydáte přes německé Drážďany a Berlín a následně již směrem na polské město Międzyzdroje.

 

Ubytování v Polsku

Výhodné nabídky zarezervujte například přes www.booking.com. Pokud chcete hledat ubytování až na místě, po cestě jistě nepřehlédnete tabule s nabídkou volných apartmánů. Ubytování drahé není, za jednu noc zaplatíte zhruba 40 zľotých (250,- Kč). Zkusit můžete také ubytování u soukromníků skrze www.airbnb.com.

 

 

Nejznámější letoviska

Mezi nejznámější a nejvíce navštěvované patří Helský poloostrov nebo Trójmiasto, aglomerace měst Gdaňsk, Gdyně a Sopoty.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

 

Zajímavá místa

Kolobrzeg

Kolobrzeg je největším lázeňským střediskem na polském pobřeží. Díky léčivému bahnu a solným roztokům patří mezi nejvyhledávanější lázeňská letoviska. Během roku můžete navštívit celou řadu kulturních akcí. Ze zdejšího přístavu plují lodě i naproti na švédský ostrov Bornholm nebo německou Rujánu.

 

Miedzyzdroje

Perla Baltu známá svými salinami a bahenními lázněmi, tak by se dalo charakterizovat městečko Miedzyzdroje. Pokud máte rádi přírodu, nevynechejte návštěvu Národního parku Wolin. Nejvíce navštěvovaným místem je však úchvatná pláž s vysokými útesy. Zajímavé je také 300 metrů dlouhé pobřežní molo.

 

Swinousjiece

Swinousjiece je město na severozápadě země u hranic s Německem. K vidění jsou zde hezké dlouhé pláže a azurově modré moře. Ve městě se nachází 170 let starý lázeňský park. Samotné město se rozkládá na 44 malých ostrovech. Skvostný výhled nabízí historický maják, který je se svými 68 m nejvyšší na polském pobřeží.

 

 

Dovolená v Polsku u moře – kdy a kam vyrazit?
Štítky:        

1 komentář u „Dovolená v Polsku u moře – kdy a kam vyrazit?

 • 9.7.2018 (18:12)
  Trvalý odkaz

  Pěkný den,
  u Baltu jsem sice ještě nebyla, ale poslední dovolená v Polsku mě mile překvapila. Dříve jsem této zemičce moc nedávala šanci, ale je to škoda… Myslím si, že dovolená u našich severních sousedů za to stojí a rovnou jsem svých 6 důvodů shrnula do článku: https://nanomadskestezce.cz/6-duvodu-pro-dovolena-v-polsku/. Třeba se někdo inspiruje a vyrazí.
  Příjemné cestování na pohodu přeje Hanča

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!