Bali je indonéský ostrov ležící východně od Jávy. Jedná se o turisticky atraktivní ostrov nabízející historické hinduistické památky, nádhernou vulkanickou krajinu i bílé písečné pláže s celoročně tropickým klimatem.

Dovolenou na Bali skrze cestovní kancelář můžete rezervovat zde >>

 

 

<

 

 

Kdy jet na Bali?

Pro návštěvu ostrova doporučuji letní měsíce, kdy je množství srážek téměř nulové. Záleží však na tom, kam se chcete vydat. Například okolo hory Gugung Agung je srážek naopak spousta celoročně. Kolem října začíná období dešťů, které trvají do března. 

 

Je potřeba očkování?

Očkování na Bali povinné není. V dnešní době je toto téma trochu kontroverzní a lékaři v očkovacích ordinacích Vám budou chtít prodat co nejvíce. Doporučuji se nechat naočkovat pro jistotu proti břišnímu tyfu. Zvážit můžete také očkování proti žloutence typu A.

 

Je potřeba vízum?

Vízum potřeba není, pokud se na Bali zdržíte méně, než 30 dnů.

 

Co nezapomenout doma?

Příliš toho potřebovat nebudete. Určitě si vystačíte dokonce i s příručním zavazadlem. Stačí si tedy vzít pár triček, kraťasy, sluneční brýle a plavky. Pokud bude třeba, prádelny jsou na Bali velmi rozšířené a za drobný poplatek Vám věci vyperou. Co si ovšem nezapomeňte doma, je hotovost. Samozřejmě jsou na Bali bankomaty a v turistických oblastech zaplatíte kartou. Nicméně jestliže plánujete zemi trochu více poznat, doporučuji si dovézt americké dolary, které pak lze směnit za místní měnu.

 

 

 

 

Kde se ubytovat?

Možností máte hned několik. Buď si najdete skrze web Booking hotel, kterých je zde spousta, zkusíte štěstí u soukromníků přes Airbnb nebo dokonce zadarmo přespíte díky Couchsurfing. Záleží jen na Vás!

 

 

Co vidět na Bali? Aneb našich 7 nej!

 

1. Rýžové terasy

Rýžové terasy uvidíte takřka po celém Bali. Nejznámější jsou v oblasti Jatiluwih zapsány na seznamu UNESCO. Za návštěvu chtějí místní menší poplatek. Ovšem musím říci, že to za to stojí. Rýžová pole bývají nejhezčí po období dešťů, kdy jsou krásně zelená.

 

2. Místní chrámy

Na Bali jsou tisíce chrámů, takže je při své návštěvě určitě neminete. Největší chrámový komplex se nachází na ostrově Pura Besakih. Jeden z nejnavštěvovanějších chrámů je Pura Ulun Danu, jehož návštěvu opravdu doporučuji. Krásná podívaná. Za podívanou stojí také chrám Pura Luhur Uluwatu, který stojí na skalnatém útesu.

 

3. Podmořský svět

Milovníci potápění a šnorchlování si zde užijí. Můžete vidět želvy, měsíčníky, dokonce žraloky, nebo staré vraky lodí. Velmi často nabízí potápěčské kurzy hotely, kde se během pár dní naučíte základy a můžete se vrhnout objevovat krásy podmořského světa.

 

4. Surfování

Surfování na našem seznamu nemůže chybět. Lokalit, kde se dá skvěle surfovat, jsou desítky. Vhodné jsou jak pro začátečníky, tak pokročilé. Mírné vlny jsou například v oblasti Kuta. Zkušenější si zase užijí v zátoce Ulu Watu. Pokud jste úplný začátečník, není problém zajít do místní školy, které jsou na Bali na každém kroku.

 

5. Město Kuta

Kuta bude pro Vás to pravé ořechové, pokud máte rádi nákupy a párty. Ve městě je opravdu rušno a spousta mladých turistů jezdí právě do této destinace za zábavou. Jestliže tedy hledáte zábavu, bude to to pravé místo. Pokud chcete ale pravou balijskou atmosféru a klid, najdete na Bali spoustu jiných míst.

 

6. Město Ubud

Ubud je městem tance, kultury a zábavy. Nachází se zhruba 20 km od Kuty. Navštivte posvátné chrámy Mandala Wisata Wanara Wana umístěné v džungli, nebo chrám Pura Saraswati s lotosovými jezírky.

 

 

Dovolená na Bali
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *