Mallorca je největší ostrov Baleárského souostroví, který leží mezi Menorcou a Ibizou. Ať už se chcete povalovat na pláži, objevovat krásu horských městeček, nebo romantických zátok, buďte si jistí, že všeho budete mít dostatek.

Výhodné zájezdy na Mallorcu skrze cestovní kancelář můžete rezervovat zde.

 

 

<

 

Zapůjčte si auto 

K tomu, abyste ostrov poznali, doporučuji půjčit auto. Mallorca není veliká, od východu k západu přibližně 100 km. Celý ostrov tak projedete za pár hodin. Auta se dají půjčit podle typu vozu od cca 20 €/den.
Online si auto můžete rezervovat zde >> 

 

Další variantou zkoumání ostrova je na zapůjčeném kole. Ceny se pohybují od 6 do 8 EUR na den. Na Mallorce jsou vybudované cyklostezky, které jsou rozděleny podle náročnosti terénu. Doporučuji například stezku z Arenalu do hlavního města Palma de Mallorca, která vám zabere necelé dvě hodiny.

 

Co zajímavého na Mallorce navštívit?

Pokud máte raději zkoumání terénu než povalování na pláži, vydejte se třeba do města Porto Cristo na severu ostrova. Nachází se zde krásné vápencové jeskyně, které jsou pro veřejnost přístupné. K vidění je spousta vápencových útvarů a jeskynní jezera. Tato památka je zapsána na seznamu UNESCO.

 

Neméně zajímavým místem je zajisté hlavní město Palma de Mallorca, kde se nachází významný středomořský přístav. Doporučuji návštěvu kulturních historických památek jako jsou arabské lázně, nebo díla španělského architekta Antonia Gaudího. Dominantou města je pak skvostná katedrála.

 

Nedaleko přístav neopomeňte návštěvu kláštera ve městě Valldemosa, který je známý tím, že zde pobýval hudební skladatel Chopin. Pro milovníky jídla máme také jeden tip, a to místní trhy, kde je spousta oliv, mandlí a dalších pochoutek. Mořské plody jsou zde opravdu vynikající.

 

Západní pobřeží

Valldemosa

Valldemosa je malé městečko, kde můžete obdivovat tolik typické mallorské kamenné domky a dlážděné uličky. Velmi pěkným bodem pro návštěvu je pak panorama hor Serra de Tramuntana. Největším lákadlem města je však klášter Sa Cartuja.

Costa Brava (Divoké pobřeží)

Z Valldemosy můžete jet buď na sever do oblíbených měst Deia nebo Soller, nebo se vydat do Palmy. Určitě se však zastavte na západním pobřeží zvaném Costa Brava, protože dle mého názoru patří k tomu nejlepšímu, co na Mallorce můžete vidět. Vysoké útesy si vychutnáte pohledem na některé z vyhlídek. Pohled je to opravdu výjimečný, obzvlášť při západu slunce. Pozor si ovšem dejte v serpentinách, která lemují pobřeží. Silnice jsou úzké a vyhnout se autu naproti občas lehce krkolomné.

 

Majorca Valldemossa typical village with flower pots in facades at Spain

 

Východní pobřeží

Santa Maria

Santa Maria je historické městečko, kam míří většina turistů na trhy. Koupíte zde vše, od skvělého jídla po neméně skvělé suvenýry. Doporučuji koupit lahvičku Hierbas, což je tradiční likér z anýzu a bylinek.

Jeskyně Hams

Jak již bylo řečeno, jeskyně u města Porto Cristo nemůžete minout. Největší z nich jsou Dračí (Coves del Drac), kde jsou dva kilometry chodeb a prostor. Hezké jsou také Hamské jeskyně (Coves del Hams), kde je hodně krápníků. Čas si najděte také na jezero zvané Benátské moře, kde můžete spatřit úchvatnou zvukovou i světelnou show 30m pod zemí.

Cala Figuera

Podle mého názoru je tento přístav jedním z nejhezčích na Mallorce. S mořem je přístav propojen úzkým průlivem. V přístavu se nachízí útulné kavárny, kde je radost posedět.

 

 

 

 

Jižní pobřeží

Na jihu si užijete spousta zábavy a koupání. Pláže jsou zde rozlehlé, podél pobřeží je množství diskoték, klubů a barů. Klid zde nehledejte.

Es Trenc

V zálivu Es Trenc je jedna z nejhezčích evropských pláží. Při západu slunce ta pravá romantika!

Palma de Mallorca

Spousta památek přes den, bouřlivá atmosféra přes noc – to je hlavní město ostrova Palma. Určitě navštivte katedrálu La seu.

 

Severní pobřeží

Skály, plno borovic a divoké útesy, tak by se dalo charakterizovat severní pobřeží.

Pollenca

Městečko uprostřed hor, kde najdete přírodu, památky, hezkou architekturu a klid na dobrou kávu. Navštivte třeba klášter Sant Domenc, který celou tuto atmosféru podtrhuje.

 

cap on Majorca

 

Na jakou pláž jít?

Na jihu ostrova jsou pláže převážně písčité. Zajít můžete například do letoviska Arenal. Na severu jsou pláže naopak kamínkové, na západě jsou pouze malé zátoky, které jsou hůře přístupné.

 

Kam za zábavou? Třeba do Aqualandu!

Jak již název napovídá, jedná se o aquapark, kde najdete spousta atrakcí a zábavy. Vstupné je 24€ pro dospělé.

 

 

Dovolená na Mallorce – co vidět a zažít
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!