Vyrazili jsme s přítelem na dovolenou na Filipíny s tím aby nás to vyšlo co nejlevněji, ale abychom si to co nejvíc užili. Cestovku jsme zavrhli hned a naplánovali si cestu sami. Strávili jsem tam 18 dní v únoru 2016.

Letěli jsme z Prahy nad ránem do Kyjeva, odtud do Dubaje a nakonec do hlavního města Filipín do Manily. Letenky jsme kupovali přes Cebupacificair stálo nás to dohromady 14 000 Kč. Na letišti jsme vypisovali pár formalit, vyměnili si peníze a pospíchali na přestup na Bohol. Většina místních si vydělává tím, že vozí turisti na svých tricyklech. Všichni na nás křičeli či nechceme svézt, nakonec jsme si vybrali z nejlevnější nabídky a ten nás odvezl do hotelu. 

 

 

TIP: Dobré je se doma dopředu podívat na ceny dopravných prostředků, aby stě se zbytečné nenechali nachytat.

Přijeli jsme do hotelu, který jsme si dopředu rezervovali přes booking.  Našli jsme si ubytování hlavně podle lokality, bylo to hned vedle pláže Alona beach. Cena byla 1000 PHP za noc. Byl už večer a pršelo, ale i tak jsme se šli projít po okolí a najíst se. Ceny za jídlo jsou různé podle toho, kde jíte. Všude byli místí na tricyklech, restaurace, bary, obchůdky se suvenýry a hlavně cestovné kanceláře které lákali turisty na celodenní výlety. My jsme se dohodli s místními, protože byli levnější. Chtěl od nás 500 PHP za nás oba. Na druhý den hned brzo ráno jsme za nimi vyrazili na Alona beach odkud nás odvezli loďkou na ostrov Balicasag. Platí se tam malý poplatek za vstup, ale rozhodne, to stojí za to. Je to jedno z nejhezčích míst na šnorchlováni na Filipínách. Nejdříve jsme pozorovali delfíny a pak jsme šli šnorchlovat. Lodní kapitán nám dal vesty, šnorchle a odvezl nás několik desítek metrů k marine sanctuary. Můžete tam šnorchlovat kolik chcete. My jsme tam zůstali, jako poslední hold jsme se nemohli nabažit té krásy. Další zastávkou byl Virgin island který je jak stvořený na procházku a odtud spět na pláž.

Příští ráno jsme vyrazili na snídani, cena je 100 PHP/osoba. Stopli jsme si tricykl, řidič nám chtěl, jako vždy nakukat vyšší cenu no byli jsme neoblomný a nakonec jsme se domluvili. Neodvezl nás přímo do rezervace Nuts Huts, odvezl nás k loďce, která nás tam vzala za 100kc/osoba. Když jsme tam přijeli, byla to vlastně rezervace v džungli, kterou vlastnil vysmáty Holanďan. Když jsme se chtěli ubytovat, najíst se či půjčit kajak nebo skútr museli jsme vyjít na recepci po 100 schodech. Takzvaná rozcvička, nahoře nás ale vždy čekal úžasný výhled. Ubytovaní jsme byli v chatkách za 1100 PHP na noc bez teplé vody a splachovaní, splachovali jste kýblem. Ale stálo to za to. Na pokoji byla moskytiéra, ale my jsme si předem koupili vlastní. Bylo tam neskutečné horko no krásna příroda.

 

 

 

Na druhý den hned ráno jsme si půjčili kajaky a šli na vodopády. Bol to docela, chvíli jsem se s tím prala, ale nakonec to šlo celkem dobře. Když jsme se okoupali a zakývali pár Japoncům z výletní lodě, jeli jsme si po předem zamluvený skútr. Překvapilo mě, že za půjčení na celý den chtějí jenom 500 PHP ještě i s benzínem. Doklady či řidičák nechtěli, vzali jsme si helmy a vyrazili jsme za Nartounmi (nejmenší opičky na světě) do jejich rezervace, kde jsme dostali průvodkyni, která nám všechno poukazovala. Nartouni jsou symbolem ostrova Bohol. Vstup byl 100 PHP/osoba. Pár opiček bylo schovaných. no některé se nám nechali s radostí vyfotit, samozřejmě bez blesku, na to nás upozornili už na začátku prohlídky.

 

 

 

 

Odtud jsme pak šli na chocolate hills, v období sucha mají čokoládovou barvu tak proto ten název. Vstupné se neplatilo tak jsme s úsměvem vyšli nahoru po schodech a kochali se výhledem.  Odcházeli jsme spokojení a zjistily jsme, že musíme někde natankovat. Na Filipínách mají benzínky jako my a poslušného místního, který vám s úsměvem natankuje, ale také mají na prodej benzín v láhvích mimo pumpy. Musíte se jenom dívat po stáncích s občerstvením či nemají někde napsané, že prodávají taky benzín. V obou případech je cena stejná 30 PHP/ liter.

Příští ráno jsme vstávali brzo a znova si stopli tricykl. Řidiči jsou vždy milí a upovídaný, poradí vám a nabídnu různě výlety. Vysadil nás na Dumaluan beach kde jsme si museli najít ubytování, protože to jsme si předem nerezervovali. Nakonec jsme našli za 1400 PHP/noc. Vyrazili jsme na pláž, kde jsme se jenom tak povalovali. Bylo tam dost místních, který tady trávili den s dětmi, nosili, si vlastní jedlo a dělali si pikniky a grilovali. Vpadalo to jako zahradní slavnost. V okolí se nic moc dělat nedalo tak jsme se procházeli po pláži a zašli si na oběd. Filipínska kuchyně je převážně rýže, mořské plody a sladké ovocí.

 

Dovolená na Filipínach první část
Štítky:    

1 komentář u „Dovolená na Filipínach první část

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!