Do Egypta jezdí turisté především za sluníčkem a mořem. Počasí je zde horké a i když je už u nás podzim, v Egyptě se příjemně ohřejete. Korálové útesy a okouzlující mořské dno vytváří ideální podmínky pro potápění. Do jakých destinací se v Egyptě můžete vydat a na co nezapomenou již před cestou Vám povíme v tomto článku.

 

 

<

 

Dovolenou do Egypta skrze cestovní kancelář můžete zakoupit zde >>

 

Co vědět před cestou?

 

Vízum
Do Egypta potřebujete vízum. Pokud však letíte skrze cestovní kancelář, zařídí ho za vás. Jestliže se chcete vydat na vlastní pěst, musíte ho zřídit sami. Vízum získáte v Praze na egyptském velvyslanectví. Abyste vízum získali, musíte předložit platný cestovní pas, foto, vyplněný formulář a poplatek, který je 700 – 1 100 Kč. Vyřízení trvá cca 3 dny, ale raději si nechte nějaký ten den navíc. Vízum si můžete opatřit také až po příletu do Egypta v Káhiře, Hurghadě, nebo Luxoru.

 

Místní kultura
Je dobré si uvědomit, že cestujete do země, která má jinou kulturu a zvyky a vyžaduje také jiné chování. Jinak by se mohlo stát, že místní obyvatele, často muslimské kultury, lehce urazíte. Ženy by se měly vyvarovat přílišným výstřihům, šatům a tílkům mimo hotelový resort. Projevy lásky (polibky, držení za ruku) na veřejnosti také nejsou příliš vhodné.

 

Značení památek
Pokud jste milovníky historie a památek, doporučuji se zeptat přímo v hotelu na cestu. Památky bývají velmi špatně značené, pokud vůbec. Na pouliční ukazatele příliš nespoléhejte.

 

Místní doprava
Doprava v Egyptě je značně chaotická. Lidé jako by zde pravidla silničního provozu snad ani neznali. Platí tu pravidla jako „kdo je drzejší na křižovatce, ten jede“. Světla nerozsvící často ani v noci! Doporučuji si tak zapůjčit auto pouze zkušeným řidičům s pevnými nervy.

 

Počasí v Egyptě
Počasí v Egyptě je horké. Teplé klima vládne prakticky po celý rok a můžete sem jet i v zimě. V letních měsících panují opravdu vedra, pokud plánujete dovolenou s malými dětmi, doporučuji zvážit tyto měsíce.

 

 

Jaké letovisko zvolit?

 

Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh se nachází na jihu Sinajského poloostrova a patří k nejnavštěvovanějším letoviskům. Na své si zde přijdou především milovníci nakupování, zábavy a nočního života. Písečné pláže jsou zde velmi hezké. Většinou jsou rozdělené na jednotlivé části, které patří různým hotelům. V moři uvidíte hejna pestrobarevných rybiček. Sharm el Sheikh doporučuji jak zkušeným potápěčům, tak i začátečníkům. Moře je průzračné a korálové útesy okouzlující. K ubytování doporučuji zátoku Naama Bay. Toto místo je opravdu velmi pěkné a o celodenní i večerní zábavu máte postaráno. Výhodou této destinace je také blízkost mezinárodního letiště. Pokud vás trápí potíže s kožními chorobami nebo revmatismem, vyzkoušejte místní sirné lázně, které mají léčivé účinky. Nespornou výhodou jsou zde také ceny, které jsou mnohem nižší, než třeba v Hurghadě.

 

Hurghada

Hurghada je letovisko na východě země. Tato část je turisty velmi oblíbená díky hezkým plážím, čistému moři a skvělým podmínkám k potápění. Pláže u hotelů bývají často dost plné, doporučuji vyrazit na některý z místních ostrůvků poblíž. Měsíčně navštíví toto letovisko neuvěřitelných 120 000 turistů. Každý hotel má svůj kousek pláže. Pokud v hotelu nejste ubytovaní, budete si muset za vstup na pláž zaplatit. Při pobytu v Hurghadě doporučuji podnikat různé výlety po okolí lodí – nejlépe s proskleným dnem, které nabízí několik společností. Hezký je celodenní výlet lodí na ostrov Giftun.

 

 

 

 

Safaga

Safaga se nachází nedaleko Hurghady a někdy je cestovními kancelářemi dokonce spojováno. Safaga je velmi vyhledávaným cílem potápěčů z celého světa. To díky svému takřka neporušenému podmořskému světu. Safaga je poměrně klidné letovisko bez velkého návalu turistů. Je tak vhodnou lokalitou například pro rodinnou dovolenou. Jedinou nevýhodou je problematičtější vstup do vody. Pokud se chcete pobavit, můžete vyzkoušet windsurfing u hotelu Shams Safaga, nebo nakoupit pár suvenýrů na promenádě. Vyznavače potápění potěší jistě i to, že jsou zde mnohem nižší ceny při organizovaném potápění s přístroji, než ve vedlejší Hurghadě. Jestliže máte rádi noční život, vyražte raději do letoviska Hurghada.

 

Ain Soukhna

Ain Soukhna leží asi 120 km od Káhiry. V blízkosti letoviska se nachází minerální prameny. Letovisko je poměrně nové, ale již hustě zastavěné. Jsou tu krásné písčité pláže s průzračným mořem. Doporučuji zkusit výlet k Suezskému kanálu nebo ke klášterům ve Východní poušti. Za zmínku stojí především Klášter sv. Kateřiny a Klášter sv. Antonína, který je obklopen skalními stěnami. Zajímavá procházka je také na horu Sinaj. Turistický ruch je zde rozšířený, není nouze o stánky s občerstvením, hotely, nebo obchůdky se suvenýry. Ain Soukhna je vhodná lokalita pro rodiny s dětmi. Vstup do moře je pozvolný a celkově je oblast klidná. Najdete zde ale i spousta sportovního vyžití. Letovisko není příliš vhodné pro milovníky potápění.

 

Marsa Alam

Marsa Alam leží na jihovýchodě Egypta u Arabské pouště. Letovisko má překrásné pláže, čisté moře a poklidnou atmosféru. Pokud se sem vydáte za potápěním, určitě nevynechejte útes Samadai ve tvaru podkovy. Žije zde asi stovka delfínů, kteří jsou zvyklí na turisty a nebojí se. Rušný noční život zde nehledejte, naopak malých krámků se suvenýry a restaurací je zde spousta. V blízkosti se nachází mezinárodní letiště. Na výlet můžete vyjet také do nedalekých smaragdových dolů, které jsou mezi nilským údolím a Marsou Alam. Jedná se o nejstarší oblast, kde se těžily smaragdy.

 

 

Dovolená v Egyptě – přehled letovisek
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!