Dovolená v Dominikánské republice patří mezi turisticky nejvyhledávanější. Nabízí nekonečné bílé písky, modré moře, palmy a vše, co jste si představovali, když se řekne vysněná dovolená. Jak se tam ale individuálně dostat a stojí to vůbec za to?

 

 

<

 

 

Jak se dostat do Dominikánské republiky?

Z Prahy létá do Punta Cany nejčastěji Delta Airlines za cenu kolem 14 000Kč a cesta trvá asi 16 hodin z přestupem v Americe. Ale! Pokud nemáte problém dojet na některé například z Německých letišť, tak se dostaneme už na jinou částku. Přihlašte se k odběru newsletterů ať jste první, když opět ohlásíme, že z Německa do Dominikány letíme za 7000Kč. 

 

Všechny zájezdy Dominikánské republiky, naleznete zde >>

 

Jak se pohybovat do zemi?

Na taxi nenarazíte moc často na ulici, často stojí u hotelu nebo na letišti a čekají. Cenu si domluvte podle cílové destinace vždy dopředu a snažte se mít přesnou částku, řidičům se samozřejmě nechce moc rozměňovat peníze. Ceny startují od 20USD.

Autobusy jsou klimatizované a docela pohodlné, budete je využívat nejčastěji pokud se chcete pohybovat po zemi. V menších městech jsou místo autobusů tzv Públicos, což jsem menší minivany. Cesta stojí asi 0,5 USD. 

Za cenu okolo 50 euro si můžete půjčit auto v některé autopůjčovně. 

 

Co vidět?

Damajaqua Cascades

Vybrat si můžete ze tří cest, nejdelší má 27 vodopádů, prostřední 12 a krátká 7, skákat budete s vodopádů vysokých až 5 metrů! Ceny naleznete zde.

 

 

 

Bavaro Beach

Je nejznámější pláž v Punta Cana a bohužel také nejvíce vyhledávaná turisty. Nejspíš ji ale stejně nebudete chtít vynechat.  Od místních zde můžete nakoupit suvenýry. Hodně smlouvejte, ceny pro turisty zde hodně nadsazují.

 

Hoyo Azul

Takovou vodu jste ještě neviděla. Modřejší než modrá. Voda v laguně je, narozdíl od té v moři, pořádně chladná.

 

 

 

Los Tres Ojos

Jeskyně nedaleko hlavního města Santo Domingo. Dávejte pozor na místní, kteří se snaží oškubat turisty cestou ven, jinak je to zážitek neskutečný a není nijak drahý.

 

Výrobna doutníků v Santiago de los Caballeros

Naučte se balit doutníky a vezměte si s sebou pár domů jako suvenýr. Nejen kubánské jsou dobré.

 

 

Další informace?

Detailního průvodce Punta Canou naleznete zde. Důležité informace o zemi, ubytování, nákupech a jiných nezbytnostech najdete tady. A jestli chystáte svatbu tady se dozvíte jestli je Dominikána vhodná pro svatební cestu.

Dovolená v Dominikánské republice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *